داشتن یک زندگی خوب نیازمند چه تغییراتی است؟

ادعای بزرگی است اگر بگوییم سبک زندگی قابل تغییر است؛ اما امکان تغییر آن وجود دارد؛ اگر برخی از پارامترها را رعایت کنید.

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، سبک زندگی یا لایف استایل همان رفتارها و فعالیت‌هایی است که افراد در طول روز انجام می‌دهند. نمی‌توان برای آن قاعده‌ای خاص تعیین کرد. این فعالیت از زمانی آغاز می‌شود که فرد چشم خود را باز می‌کند. این مجموعه رفتارها در فرد بر گرفته از تفکرات، ارزش‌ها یا محیطی است که فرد در آن بزرگ شده است.

تاثیر موارد مختلف بر لایف استایل

چگونگی تعیین لایف استایل بر اساس جنسیت فرد، وضعیت اقتصادی، وضعیت جسمانی او و دیدگاه خانواده نسبت به مسائل مختلف است. علاوه بر این، مولفه‌های دیگری نیز نقش دارند مانند سیاست، دین و مواردی از این دست.

فرد با تمامی موارد بالا نگرش خود نسبت به زندگی و حتی جهان پیرامون را شکل می‌دهد و امری کاملاً غیر ارادی است و از کودکی در فرد نهادینه می‌شود.

آیا سبک زندگی قابل تغییر است؟

ممکن است شما هم این سوال در ذهنتان نقش بسته باشد، چطور می‌شود عادت‌هایی که از کودکی در ما ایجاد شده‌اند را تغییر داد؟

اینگونه که از لایف استایل متوجه شدیم، تمامی موارد از جمله غذا خوردن تا شغل ما را پوشش می‌دهد. بنابراین، ادعای بزرگی است اگر بگوییم سبک زندگی قابل تغییر است.

اما امکان تغییر آن وجود دارد؛ اگر برخی از پارامترها را رعایت کنید. برنامه ریزی در زندگی از مواردی است که اگر فرد در زندگی به آن بی‌توجه باشد امکان پیشروی به سمت شکست در او افزایش می‌یابد. با برنامه‌ریزی می‌توان زمان و چگونگی انجام کارها را مشخص نمود، این امر در لایف استایل تاثیر بسزایی خواهد داشت.

مورد دیگر که به وضوح تاثیر آن را بر روی زندگی شاهد هستیم، تغذیه است. مصرف مواد غذایی به طور محسوس بر روی مغز افراد تاثیر دارد. در صورتی که تغذیه ناسالم باشد، یک عادت بد غذایی ساخته شده است. به منظور تغییر سبک زندگی می‌توان ابتدا از تغییر مواد غذایی مصرفی شروع کرد. این کار به شما در کوتاه‌ترین زمان تاثیر خود را نشان می‌دهد؛ کافی است یکبار امتحان کنید.

تاثیر طرز فکر بر آینده و چگونگی زندگی

طرز تفکر از موارد بسیار مهمی است که نحوه زندگی را تحت الشعاع قرار می‌دهد. ممکن است فردی بر این باور باشد که زندگی پر از دروغ و زشتی است، قطعاً زندگی برای او به این شکل خواهد بود.

به منظور دید وسیع‌تر لازم است این فرد تفکر و دید خود را نسبت به مسائل کمی تغییر دهد. در این مسیر ذهن خلاق بسیار کمک کننده خواهد بود. در کنار آن ذهن پرسشگر و انتقادی در کنار مورد قبل تاثیر بسیار شگفت انگیزی در تغییر نوع نگرش فرد دارد.

موارد دیگری که مستقیماً بر روی نگرش فرد اثر می‌گذارد، تفکرات مذهبی، روابط اجتماعی، علاقمندی به ورزش مانند مدیتیشن و موارد بسیار دیگری در این رابطه دخیل‌اند که تنها با کمی تغییر در این موارد به صورت روزانه می‌توان در پایان سال شاهد تغییر سبک زندگی بود.

داشتن یک زندگی خوب نیازمند چه تغییراتی است؟

علاقه به یادگیری مهارت نرم و تاثیر آن در لایف استایل

هر چه شما مهارت نرم را بیشتر یاد بگیرید، بیشتر از آن استفاده کنید زندگی شادتری را برای خود رقم خواهید زد؛ چراکه با این مهارت به خوبی می‌توانید به شیوه بهتری در محل کار و تحصیل حضور داشته باشید و در آنچه تخصص دارید، بهتر عمل کنید.

یادگیری و به کار گیری این مهارت به خودی خود می‌تواند باعث تغییر سبک زندگی فرد شود و او را به سمت زندگی شادتر هدایت کند.

با تمام آنچه تاکنون خواندیم، تشخیص زندگی سالم و ناسالم راحت‌تر از گذشته شده، چراکه حال می‌دانیم فرد با چه خصیصه و طرز تفکری می‌تواند در زندگی تحصیلی و شغلی موفقیت بیشتری کسب کند. هرچقدر فرد موفقیت بیشتری داشته و در کنار آن شاد باشد، نشان می‌دهد چه میزان به لایف استایل خود توجه داشته و توانسته این مهم را تغییر دهد.

داشتن هدف و تغییر سبک زندگی

از جمله مواردی که باعث می‌شود افراد روتین روزانه خود را تغییر دهند، مشخص کردن یک هدف است. اگر فرد در زندگی بی‌هدف باشد، اهمیت ندارد روتین زندگی‌اش چگونه خواهد بود. از این رو تلاشی برای تغییر آن نمی‌کند. به طور علمی ثابت شده است که انسان اساساً از تغییر هراس دارد. بنابراین، کمتر فردی می‌تواند تغییر را بپذیرد.

با این حال انتخاب و تعیین یک هدف در زندگی فرد را برای پذیرش و تغییر آماده می‌سازد. مشخص کردن یک هدف مسیر را برای فرد تعیین می‌کند در این صورت است که او می‌داند برای رسیدن به آنچه می‌خواهد چه باید بکند. حال که مسیر مشخص شده است، باید تلاش کند تا از روزمرگی خارج شده و به سمت زندگی سالم قدم بردارد؛ چراکه اکنون تغذیه و طرز تفکر او تاثیر مستقیم در نیل به هدف او دارند.

با مشخص کردن هدف و تغییر ندادن سبک زندگی، دستاوردی نصیب او نخواهد شد و نتایج تکراری گذشته را می‌بیند.

داشتن یک زندگی خوب نیازمند چه تغییراتی است؟

چگونه بفهمیم در راه درست قرار گرفته‌ایم؟

تنها در صورتی می‌توانید به این سوال پاسخ دهید که تمامی ابعاد زندگی شخصی را مورد بررسی قرار دهید و آن را مطابق با زندگی سالم پیش ببرید. نمی‌توان برای تمامی افراد نسخه‌ای یکسان پیچید؛ چراکه افراد مختلف با طرز تفکر متفاوت و شرایط مختلف در دنیا وجود دارند و هر یک برای تغییر سبک زندگی لازم است با شناخت از خود و محیط اطراف دست به تغییر بزنند.

سخن پایانی

تنها در صورتی موفقیت در تغییر لایف استایل امکان پذیر است که سلامت روان و جسم خود را اولویت قرار داده باشید. در این صورت رشد فردی و شخصیت خود را در آینده ارتقا خواهید داد.

مجله متا راز

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

کد خبر 5524521

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha