تشکیل کمیته ویژه شتاب بخشی اجرای قانون رفع موانع تولید در راه‌آهن

کمیته ویژه شتاب بخشی به روند اجرای ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید در راه‌آهن با هدف کاهش بوروکراسی و استفاده از تمام ظرفیت‌های آن، تشکیل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راه آهن جمهوری اسلامی ایران، سید میعاد صالحی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن به همراه معاونان و مدیران ستادی راه آهن، با روسا و اعضای انجمن صنفی کارفرمایی، تولیدکنندگان واگن، لکوموتیو، تجهیزات و خدمات ریلی در ساختمان شهدای راه آهن دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این نشست، تولیدکنندگان به تفصیل به بیان دغدغه‌ها و مسایل پیرامون حوزه حمل و نقل ریلی کشور پرداختند و همچنین، راهکارهای پیشنهادی خود را با مدیرعامل راه آهن و سایر حاضرین در میان گذاشتند.

صالحی در این نشست، ضمن قدردانی از تلاش‌های فعالان صنف و صنعت حوزه حمل و نقل ریلی کشور، با بیان اینکه کار تولید بسیار پر ریسک و طاقت‌فرسا است و نیاز به حمایت جدی دارد، افزود: ۱۶ مورد از مسایلی را که اعضای حاضر به عنوان دغدغه اصلی مطرح کردند، یادداشت کرده و تمامی آنها مورد بررسی و رسیدگی قرار خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: یکی از شیرین‌ترین جلساتی که از زمان حضورم در شرکت راه آهن برپا شده، امروز بوده است؛ زیرا در این جلسه نقش آفرینان صنایع حوزه ریلی که یکی از ارکان مهم این حوزه محسوب می‌شوند، حضور دارند.

معاون وزیر راه و شهرسازی عدم تزریق نقدینگی به صنعت حمل و نقل ریلی را یکی از عمده‌ترین مشکلات این صنعت دانست و خاطرنشان کرد: در این حوزه، نظامات درست زنجیره ارزش و تامین به درستی بنیان نشده‌اند.

وی با بیان اینکه با یکپارچگی و هم اندیشی می‌توان صنعت حمل و نقل کشور را توسعه داد، عنوان کرد: ما باید پله به پله و با سرعت و با همکاری یکدیگر پیش برویم. متاسفانه حجم نابسمانی‌ها زیاد است. در چنین شرایطی باید دست در دست یکدیگر دهیم تا مشکلات را برطرف کنیم.

صالحی تاکید کرد: توسعه با حرف نمی‌شود بلکه باید به آن عمل کرد. ما باید با تشریک مساعی یکدیگر به نقطه تعادل برسیم. برای رسیدن به تعادل بایستی منافع آن کسی که قطعه تولید می‌کند، آن کسی که ناوگان می‌سازد و در نهایت آنچه مردم می‌خواهند و مورد انتظارشان است، تامین شود.

مدیر عامل راه آهن اظهار کرد: معتقدم که اگر یک دست شویم و بتوانیم یک یا دو گام برداریم؛ آنگاه خواهیم توانست از بازخورد خوب آن، گام‌های بعدی را نیز یک به یک برداریم.

وی تاکید کرد: به همین منظور در گام اول، کمیته ویژه جهت شتاب بخشی و سرعت دادن به روند اجرایی ماده ۱۲ قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر، در راه آهن تشکیل می‌شود. در این کمیته تصمیماتی جهت کاهش بوروکراسی و استفاده از تمامی ظرفیت‌های ماده ۱۲ اتخاذ خواهد شد.

صالحی خاطرنشان کرد: همچنین در این کمیته، دانش بنیان بودن شرکت‌های ریلی نیز پیگیری خواهد شد و تلاش خواهیم کرد فهرست کالاها و خدمات دانش بنیان از سوی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اصلاح و به روزرسانی شود.

کد خبر 5533112

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha