دور دوم سفرها به زودی آغاز می‌شود / تداوم اصلاحات اقتصادی

کرمان – رئیس جمهور با اشاره به لزوم مقابله با فساد گفت: دولت با اجرای سیاست های اصلاح اقتصادی بسترهای فسادزا را از بین می‌برد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام ابراهیم رئیسی شامگاه پنجشنبه در جمع مردم در مصلای کرمان گفت: توفیقی برای دولت است که در این ایام در جمع مردم شهید پرور استان کرمان باشد و ادای احترام به شهدا به ویژه سردار رشید اسلام شهید سلیمانی دارم. رهبری معظم انقلاب اسلامی در شهادت حاج قاسم فرمودند که شهید سلیمانی یک مکتب بود و نباید راه و هدف وی گم شود و نباید به عنوان یک شخص و فرمانده و یا دیپلمات و شخصیت برجسته نظامی مورد تکریم باشد بلکه او یک مکتب را به همراه دارد که در تداوم مکتب رهبری معظم انقلاب اسلامی و حضرت امام است.

وی افزود: مکتب امام نیز در تداوم مکتب ثارالله است و تبیین کننده خط سرخ شهادت و ایثار و مقاومت در راه هدف است لذا همچنانی که خون امام حسین (ع) و یارانش تا زمین زمین است منشأ آثار و برکات است. خون مطهر ۶ هزار و ۵۰۰ شهید کرمان و حاج قاسم سلیمانی همواره در جهان اسلام منشأ آثار و برکات خواهد بود.

رئیس جمهور افزود: خون شهیدان از عالم جهل زدایی می‌کند و امروز خون قاسم سلیمانی جاهلیت مدرن را نمایان می‌کند و نقاب نفاق را کنار می‌زند. خون حاج قاسم سلیمانی اینقدر برکت دارد که مجاهدان بسیاری را در مسیر حق به پایمردی دعوت می‌کند.

وی با اشاره به اینکه کرمان مهد دلیران و کریمان و حکیمان و شعرا و هنرمندان و ریاضی دانه‌ای نامی است گفت: در جای جای کرمان به برکت انقلاب تلاش شده اما علیرغم این تلاش‌ها در برخی مناطق شاهد محرومیت‌هایی هستیم که باید با مشارکت مردم و گروه‌های جهادی و حمایت دولت این محرومیت رفع شود و از چهره استان فقر زدوده شود.

با جدیدت سفرهای استانی ادامه می‌یابد

وی با اشاره به تأثیر مثبت سفرهای استانی گفت: سی و یک سفر استانی در دستور کار دولت بود، برخی ملامت کردن، برخی معنای حضور در مردم را درست درک نکردند و لذت با مردم بودن در استان‌ها و از نزدیک با مشکلات مردم آشنا شدن را نفهمیدند و گاهی زخم زبان گفتند اما ما میدان را ترک نکردیم چون در میان مردم بودن را برای خود نعمت الهی می‌دانیم و معتقدیم این دولت باید مردمی باشد از مردم با مردم و در مردم باشد.

حجت الاسلام رئیسی با اشاره به اینکه اصل خدمت به مردم است، بیان کرد: نباید گرفتار حاشیه‌ها شویم و باید برای خدمت به مردم تلاش کنیم و به برکت خون شهیدان و رهنمودهای رهبر انقلاب دولت را گرفتار حاشیه‌ها نمی‌کنیم و متن و هدف ما خدمت به مردم است.

مصوبات در دور دوم سفرهای پیگیری می‌شود

وی بیان کرد: در هر استانی تصمیماتی گرفته شده برای به سامان رسیدن پروژه‌های نیمه تمام و ضروریات استان‌ها تصمیماتی گرفته شده که در حال اجرا است. دور اول سفرها در استان کرمان تمام می‌شود اما بعد از مدت کوتاهی برای پیگیری مصوبات قبلی دور دوم شروع می‌شود و این دوره باید یک دوره تغییر و تحول به نفع مردم باشد. و همه بدانند که دولت مردم در جهت رفع مشکلات مردم گام برمی دارد.

وی افزود: متوسط در هر ماه ۱۲ هزار میلیارد تومان بدهی‌های قبلی را پرداخت می‌کنیم، ما داریم تصفیه وجوهی که از بانک مرکزی استقراض انجام شده را پرداخت می‌کنیم و با وجود تمام مشکلات اقتصادی اما رو به جلو حرکت می‌کنیم.

وی با اشاره به افزایش مراودت تجاری با کشورهای همسایه گفت: ارتباط با همسایگان و تعامل تجاری انجام شده است و با کشورهای همسایه تعاملات را به چند برابر افزایش داده ایم.

مصمم به رفع مشکلات اقتصادی هستیم

رئیس جمهور افزود: مصمم هستیم جهت رفع بیکاری گام‌های مؤثر برداریم و آمارها نشان می‌دهد در سال اول وعده‌ها تحقیق پیدا کرده است در زمینه مسکن کار در همه کشور در حال انجام است و یک میلیون و ۲۵۰ هزار مسکن در حال ساخت و ساز است و اولین بخش به زودی به بهره برداری می‌رسد.

وی ادامه داد: کشور ظرفیت دارد و این حکم قانون است باید یک میلیون مسکن در سال ساخته شود و در این زمینه پیش می‌رویم.

وی بر لزوم اجرای عدالت اجتماعی تاکید کرد و افزود: در حوزه عدالت اجتماعی عقب ماندگی داریم در دولت مصمم هستیم اجرای عدالت را با قدرت دنبال کنیم.

اصلاحات اقتصادی در راستای رفع زمینه فساد دنبال می شود

رئیس جمهور افزود: رفع مشکلات اقتصادی برای دولت محوریت دارد و به دنبال حل مشکلات هستیم، زیر ساخت‌ها در حال شکل گیری و اصلاحات اقتصادی در حال انجام است.

وی ادامه داد: سرمایه گذاری داخلی و خارجی آغاز شده ات و برای افزایش تولید گام‌های بسیاری برداشته شده است و شرکت های بزرگ را به عنوان پیشگام اقتصاد حمایت می‌کنیم. همچنین در همه مواقع نگران نقدینگی هستیم و برای رفع این مشکل، نقدینگی به سمت تولید سوق داده می‌شود می‌شود و کارهای بزرگی در زمینه پالایشگاه‌ها با سرمایه گذاری بانک‌ها در حال انجام است. بخش دیگر سرمایه گذاری خارجی است، داریم زمینه را فراهم می‌کنیم و رقم‌های قابل توجهی در دولت در حال پیگیری است،

وی با بیان اینکه به لطف خدا آینده‌ای بسیار روشن در انتظار ملت ایران است. گفت: نکته دیگر موضوع مبارزه با فساد است، در قوه قضائیه که بودم سخن از مبارزه با مفسدان بود در دستگاه اجرایی هم دنبال اصلاح بسترهای فساد زا هستیم و با این اصلاحات اقتصادی بسترهایی که در آن رانت خواری و فساد ایجاد می‌کند اصلاح می‌شود.

رئیس جمهور افزود: از روز اول دنبال اصلاح بودیم در نظام پولی و بانکی و صادرات واردات و نظام‌های اقتصادی بسترهای فساد زا را مصمم هستیم که اصلاح کنیم.

کد خبر 5560901

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha