دو وزنه بردار دیگر ایران به مدال رسیدند

مهدی کرمی و پیمان جان مدال نقره و برنز دسته 109 کیلوگرم وزنه برداری بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی را به دست آوردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، رقابت دسته ۱۰۹ کیلوگرم وزنه برداری بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی  طبق استارت لیست اعلام شده و با توجه به حضور روسلان نورالدینف قهرمان نامی المپیک و جهان از ازبکستان با قهرمانی این اسطوره عنوان دار وزنه برداری جهان به پایان رسید.

مهدی کرمی و پیمان جان دو نماینده کشورمان در این دسته وزنی موفق شدند پس از رقیب نامدار ازبک خود سکوهای نایب قهرمانی و سومی این پیکارها را کسب کنند.

درخشش کرمی با سه حرکت صحیح در یکضرب

تیم ملی وزنه‌برداری ایران در آخرین روز از مسابقات وزنه‌برداری در چارچوب پنجمین دوره بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی در حرکت یک‌ضرب دسته ۱۰۹ کیلوگرم به ۲ مدال نقره و برنز توسط مهدی کرمی و پیمان جان دست یافت.

پیمان جان در این وزن ابتدا در مهار وزنه ۱۶۵ کیلوگرم ناموفق بود. اما در حرکت دوم وزنه ۱۶۶ کیلوگرم را مهار کرد و در حرکت پایانی خود وزنه ۱۷۰ کیلوگرم را انداخت تا نهایتاً با همان رکورد ۱۶۶ کیلوگرم به مدال برنز یکضرب برسد.

دیگر نماینده ایران در این وزن، مهدی کرمی نیز هر ۳ حرکت خود را با موفقیت تمام کرد. کرمی با مهار وزنه ۱۷۳ کیلوگرم به عنوان دومی رسید. نورالدینف ازبک قهرمان جهان و المپیک در یکضرب با مهار ۱۸۷ کیلو به مدال طلا رسید.

عملکرد عالی پیمان جان در دوضرب

رقابت دوضرب برای دو ملی پوش جوان و پرانگیزه کشورمان به نسبت یکضرب تقریباً اندکی تغییر داشت زیرا این پیمان جان دوضرب زن بود که با سبقت گرفتن از رقیب و هم تیمی جوان خود یعنی مهدی کرمی موفق شد ضمن پر کردن امتیاز از دست رفته در یکضرب، صاحب سکوی نایب قهرمانی و مدال نقره دوضرب شود.

پیمان جان موفق شد در دوضرب با مهار وزنه ۲۱۶ کیلوگرم و ثبت مجموع ۳۸۲ کیلوگرم صاحب نشان نقره دوضرب و مجموع شود. مهدی کرمی هم با مهار وزنه‌های ۱۷۳ کیلوگرم در یکضرب، ۲۰۷ کیلوگرم در دو ضرب موفق شد با ثبت مجموع ۳۸۰ کیلوگرم در نخستین حضور بین المللی خود صاحب دو نشان برنز دوضرب و مجموع و نقره یکضرب شود.

روسلان نورالدینف ازبک نیز در دوضرب با مهار وزنه ارزشمند ۲۳۰ کیلوگرم و مجموع ۴۱۷ کیلوگرم صاحب هر سه نشان طلای یکضرب، دوضرب و مجموع شود.

کد خبر 5564031

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha