برخی باید ازشمشیربازی کنارگذاشته شوند/مشکلات درون خانوادگی حل شود

دبیر پیشین فدراسیون شمشیربازی با ابراز امیدواری از اینکه این رشته به شرایط آرام و آرمانی قبل بازگردد از سرپرست فدراسیون خواست که مشکلات درون خانوادگی را حل کند.

علی یعقوبیان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به ریاست ۱۷ ساله فضل الله باقرزاده در فدراسیون شمشیربازی و نتایجی که برای این رشته به همراه داشته است، گفت: برای بررسی نتایج این مدت زمان طولانی باید همه مسائل را در نظر داشت به خصوص مسائل مالی فدراسیون، حجم فعالیت ها و از طرف شرایط اقتصادی کشور. 

رئیس هیات شمشیربازی خراسان رضوی با اشاره به پیشینه ای که خود در این رشته دارد، خاطرنشان کرد: از ۱۵ سالگی عضو تیم ملی بودم، سال ۱۹۹۸ در المپیک دانش آموزی مسکو شرکت کردم، در این رشته مربیگری هم داشتم و در مجموع اشراف کامل نسبت شمشیربازی دارم. با این شناخت کامل معتقدم که ریاست طولانی باقرزاده برای این رشته در مجموع بد نبود، به او نمره قبولی می دهم اما مشکلاتی که داشت که سرپرست و رئیس آینده باید آنها را خیلی جدی مدنظر داشته باشند. 

وی ادامه داد: بر کسی پوشیده نیست که اسلحه سابر موفقیت های زیادی را در طی سال های گذشته به دست آورد اما در مقابل، ایران در اسلحه فلوره و اپه به هیچ نتیجه و جایگاه خاصی دست پیدا نکرد. اینکه این دو رشته هم مورد توجه بیشتری قرار بگیرند و برای شان برنامه ریزی اصولی انجام شود باید از اولویت ها باشد. 

یعقوبیان تاکید کرد: طی سال های گذشته رده های پایه در شمشیربازی فراموش شدند در حالیکه این رده و فعالیت های آن اهمیت زیادی دارد. بنابراین باید در این بخش آنهم در هر سه اسلحه حرکت های نو و مستمری داشته باشیم به گونه ای که آینده شمشیربازی کشور همزمان تضمین شود. 

دبیر پیشین فدراسیون شمشیربازی با اشاره به اینکه انتقادهایی نسبت به نادیده گرفته شدن دو اسلحه فلوره و اپه می شود، یادوآور شد: باید همه شرایط را با هم در نظر داشت. استفاده همزمان بودجه فدراسیون که قطعا خیلی کافی نبود برای سه اسلحه شرایط دشواری ایجاد می کند که بعضا به صورت ناخواسته نابرابر هم می شود. این شرایط برای رشته ای مانند شمشیربازی که تجهزاتش گران و بیشتر وارداتی هستند سخت تر هم است. 

ملی پوش پیشین اسلحه اپه ایران خاطرنشان کرد: اما پیش از اینها، سرپرست فدراسیون شمشیربازی باید نسبت به ساختار فدراسیون و برخی افرادی که در آن حضور دارند یک بازنگری داشته باشد. زمانی که آقایان پورسلمان و فخری و حتی خودِ من دبیر فدراسیون بودیم یک آرامش خوبی در فدراسیون حاکم بود اما با ورود برخی افراد نه تنها این آرامش از بین رفت بلکه مشکلات زیادی هم ایجاد شد. شاید بزرگترین اشتباه باقرزاده انتصاب فردی به عنوان دبیر فدراسیون بود که از این خانواده نبود و حضورش حواشی زیادی ایجاد کرد. 

یعقوبیان تصریج کرد: هر رشته با آدم های متخصص همان رشته می تواند پیشرفت لازم را داشته باشد. هیج جای دنیا این اتفاق نمی افتد که افراد غیرمتخصص در یک رشته حضور داشته باشند جز ایران، شمشیربازی هم جای افراد غیر متخصص نیست. سرپرست فدراسیون بیشتر از همه هر مسئله باید به این موضوع توجه باشد و افرادِ غیر را به این رشته راه ندهد. 

دبیر پیشین فدراسیون شمشیربازی گفت: در مجموع سرپرست فدراسیون با در نظر گرفتن این موضوع باید برای حل مشکلات درون خانوادگی شمشیربازی اقدام کرده و کمک کند تا این رشته به آرامش و شرایط آرمانی قبل بازگردد سپس دیگر اقدامات لازم را انجام دهد. 

کد خبر 5599040

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha