معرفی برگزیدگان سومین دوره جشنواره آفتابگردان

دبیرخانه سومین دوره جشنواره آفتابگردان طی اطلاعیه‌ای از برگزای آئین نامه اختتامیه این جشنواره صرف نظر کرد و برگزیدگان این دوره را اعلام نمود.

به گزارش خبرگزاری مهر، دبیرخانه سومین دوره جشنواره آفتابگردان طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد از برگزاری آئین اختتامیه این جشنواره که مقرر شده بود در روز سالمند برگزار شود با توجه به اتفاقات و رویدادهای این روزها و برای ابراز هم صدایی با ملت عزیز ایران صرف نظر کرده است.

مشروح متن این بیانیه را در ادامه می‌خوانید:

«با عنایت به بنا نهادن بنیاد غیردولتی فرهنگ سالمندی ایرانیان و توفیق خدمت به سالمندان، فرصتی پیش آمد تا با بهره گیری از هنر و حضور هنرمندان عزیز در کنار این بنیاد، سومین دوره جشنواره فرهنگی هنری آفتابگردان با نگاه ویژه به سالمندان در سال ۱۴۰۱ برگزار شده و در مهر ماه به انجام برسد که این میسر نبود و نیست مگر به لطف پروردگار و تلاش بخش‌های مختلف در بنیاد فرهنگ سالمندی.

با این حال مقرر بود که آئین اختتامیه این جشنواره همزمان با ایام گرامی داشت روز سالمند برگزار شود که بنیاد فرهنگ سالمندی با نگاه به اتفاقات و رویدادهای ناگوار این روزها که کام همه هم میهنانمان را تلخ کرده ضمن ابراز هم صدایی با ملت عزیز ایران و با احترام به عواطف و احساسات عمومی از این کار صرف نظر می‌نماید. از این رو با سپاس و قدردانی از حضور و مشارکت دلگرم کننده هنرمندان شرکت کننده در این دوره از جشنواره، اطلاعیه دبیرخانه سومین دوره جشنواره آفتابگردان را به استحضار می‌رساند:

دبیرخانه سومین دوره جشنواره فرهنگی هنری آفتابگردان با قدردانی از تلاش همکاران اجرایی، داوران و هنرمندان عزیز همکار و توجه همراهان مشارکت کننده اعلام می‌دارد که در این دوره از جشنواره در بخش داستان؛ تعداد ۱۳۹ داستان کوتاه، ۹۰ داستانک، ۹ خاطره و ۳۹ کاریکلماتور، در بخش شعر ۳۳ شعر کلاسیک، ۴۷ شعر نو و ۱۳ ترانه و در بخش خوشنویسی: ۱۷ اثر دا قالب خط نستعلیق، شکسته، قلم درشت و تحریری به دبیرخانه ارسال شد که پس از داوری این آثار توسط داوران شناخته شده کشور: بخش داستان: ستاره محمدی و معصومه خوانساری در دوره اول و استاد محمد جواد جزینی و محسن حکیم معانی در بخش داوری نهایی آثار، بخش شعر: استاد رضا عبداللهی، استاد رضوان ابوترابی و استاد عباس کریمی و در بخش خوشنویسی، استاد علیرضا بابایی و استاد فاطمه وصال؛

اسامی برگزیدگان به شرح ذیل اعلام می‌گردد:

داستان:

خاطره:

۱- درویش علی، نجمه خادم المومنین
داستان کوتاه:
۱- دورگردون، ابوالفضل نیکوبیان کاردان،
۲- رد کتی، سمیه تنهایی،
۳- شادی رو قبله، محمدرضا مهرآریا،

داستانک:

۱- آتش نشانی، سارا آزادی؛
۲- وزنه بردار، پروانه آهنگر پور؛
۳- بهانه، امیرمهدی خوانساری،

شعر کلاسیک:

۱- نگاه درمانی / شاعر علی عابدی؛
۲- دو خط موازی / شاعر مسعود حسینی؛
۳- ای روزهای شاد / شاعر محمد ابراهیم هویدا مژده‌ی؛

شعر نو:

۱- یکی‌یکی / شاعر دنیا میرزایی (معصومه)
۲- پیرمردی زاگرس می‌کاشت / شاعر سید مهدی نژادهاشمی؛
۳- دستانم را گرفته است / شاعر هاله زارع نی‌ریزی؛

ترانه:

۱- خاطره هاش خیلی براش عزیزه / شاعر علی عابدی
۲- عصای پیری / شاعر قاسم بای (ساحل)
۳- قاب عکس / شاعر لعیا محمدی

خوشنویسی:

نستعلیق:

موسی صباغیان در بخش سالمندان؛
حسین سیفی، بخش آزاد

خط شکسته:

۱- زهرا عظیمی؛
۲- مریم وحدت پناه
۳- وحید اسدی؛

کاریکلماتور:

۱- عیسی بابا میر؛
۲- مهدیه سادات سالاری؛
۳- نرگس طاهری؛

کد خبر 5601666

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha