هزینه کرد در آموزش پزشکی سرمایه گذاری است

معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: آموزش هزینه نیست، سرمایه گذاری است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت، دکتر ابوالفضل باقری فرد در اجلاس مشترک معاونان آموزش و توسعه دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در سالن همایش‌های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران، گفت: اگر از حوزه آموزش پزشکی غفلت شود و کارها درست انجام نگیرد هیچ کدام از حوزه های بهداشت و درمان هم نمی توانند درست پیش بروند.

وی افزود: خوشبختانه افتخار ما این است که از وزیر تا تمام معاونان وزارتخانه و روسا و معاونان دانشگاه های علوم پزشکی، عضو هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی کشور و جزیی از آموزش پزشکی هستند و امیدواریم بتوانیم با کمک معاونت توسعه مدیریت و منابع در جهت بهره مندی بیشتر از منابع و توسعه آموزش پزشکی گام برداریم.

معاون آموزشی وزارت بهداشت با بیان این که انجام کارهای روزمره هنر نیست، گفت: وظیفه ما انجام کارهای زیربنایی است. اگر نتوانیم در حوزه آموزش پزشکی تغییر فرآیندی ایجاد کرده یا فرآیند جدیدی را در آموزش راه اندازی کنیم، در عمل کار جدیدی صورت نداده ایم.

وی اظهار داشت: معاونت های آموزشی و توسعه دانشگاه ها هر سه ماه یک‌بار همایش دارند ولی این بار تصمیم گرفتیم برای بررسی دغدغه های مشترک و ارتقای حوزه های آموزش پزشکی، بهداشت و درمان اقدام به برگزاری همایش مشترک کنیم.

باقری فرد با بیان این‌که تاکنون وزیری آموزشی تر از دکتر عین‌اللهی نداشته‌ایم و این فرصت با ارزشی برای حوزه آموزش پزشکی کشور جهت توسعه است، گفت: دکتر عین اللهی دو دوره معاون آموزشی وزارت بهداشت بوده اند و باید از این فرصت برای توسعه هرچه بهتر و بیشتر آموزش پزشکی در کشور بهره برداری کنیم.

کد خبر 5641362

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha