۲۵۲ پروژه آموزش پزشکی در حال ساخت است

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت اعلام کرد: ۲۵۲ طرح آموزش پزشکی در تمام کشور در حال ساخت است که بخشی از آن‌ها امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت، دکتر بهروز رحیمی در اجلاس مشترک معاونان آموزش و توسعه دانشگاه های علوم پزشکی کشور در سالن همایش های رازی، گفت: بخشی از این پروژه ها در جهت عمل به قانون جوانی جمعیت به ساخت خوابگاه خوابگاه ها به ویژه خوابگاه‌های متاهلی اختصاص دارد.

وی از جذب نخبگان در هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی و استخدام هیات علمی‌های جدید به عنوان دغدغه های وزیر بهداشت نام برد و گفت: در این رابطه تفاهماتی با سازمان برنامه و بودجه و سازمان امور اداری و استخدامی کشور داریم و امیدواریم بتوانیم اعضای جدیدی به هیات علمی های دانشگاه های علوم پزشکی کشور در چند نوبت اضافه کنیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت ادامه داد: امسال اگرچه از لحاظ اعتبارات و منابع در مضیقه هستیم ولی معاونان توسعه دانشگاه ها باید برای تامین منابع حوزه آموزش به عنوان یک حوزه سرنوشت ساز تلاش کنند.

رحیمی خواستار انعقاد تفاهم‌نامه هایی بین معاونت های توسعه و آموزش پزشکی دانشگاه های علوم پزشکی کشور شد و بیان کرد: این تفاهمنامه ها هم شفافیت را بیشتر می کند و هم موجب ایجاد تعهد برای انجام کارها در دو طرف می شود.

وی افزود: برگزاری همایش های مشترک بین معاونت های وزارت بهداشت منجر به ایجاد گفتمان مشترک، تقویت تصمیم سازی‌های صحیح و پرهیز از اقدامات و رفتارهای جزیره ای می شود که آثار بزرگی در حوزه سلامت خواهد داشت.

رحیمی ادامه داد: بزرگترین سرمایه و دارایی وزارت بهداشت حوزه آموزش پزشکی است. این حوزه پرچم پیشتازی نظام سلامت ایران را در دنیا در طول ۴۰ سال گذشته افراشته نگه داشته است.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: خوشبختانه نظام سلامت ایران با کمک سرمایه علمی و نیروی انسانی و داشته هایش توانسته است سلامت را در تمام ابعاد در کشور توسعه دهد که ملموس‌ترین شاخص آن افزایش امید به زندگی از ۵۷ سال در ابتدای انقلاب به ۷۵ سال است.

رحیمی اضافه کرد: افزایش ۲۰ ساله امید به زندگی در یک کشور و سرزمین، گل سرسبد تمام اقدامات همکاران در حوزه های آموزش پزشکی، بهداشت و درمان است که موجب شد این اتفاق مبارک بیفتد.

وی یادآور شد: معاونت توسعه دغدغه های حوزه آموزش پزشکی را درک می کند و دست اندرکاران این معاونت با افتخار خود را تعلیم یافته آموزش پزشکی و عضوی از آن می دانند و در جهت رفع نیازهای این حوزه گام برمی دارند.

کد خبر 5641356

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha