اجرای آزمایشی کالابرگ کلید خورد

وزارت اقتصاد اعلام کرد:‌ بر اساس آخرین اعلام وزارت رفاه، اجرای آزمایشی طرح کالابرگ الکترونیک در یکی از استان‌های جنوبی کشور کلید زده و پس از اجرا در این استان برای کل کشور اجرا خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت امور اقتصادی و دارایی، تأمین مالی کالابرگ مبتنی بر همان نظام پرداخت یارانه‌ای یعنی تقریباً ماهانه ۲۸ هزار میلیارد تومان است.

ادعای اینکه دولت برای تأمین مالی اجرای کالابرگ الکترونیکی دچار مشکل است در حالی مطرح می‌شود که اساساً تأمین مالی آن مبتنی بر همان نظام پرداخت یارانه‌ای یعنی تقریباً ماهانه ۲۸ هزار میلیارد تومان است.

بارها اعلام شد که موضوع طرح کالابرگ الکترونیکی مشکلی از نظر تأمین مالی ندارد، اما با توجه به اینکه نظام پرداخت یارانه‌ها جمعیت زیادی از مردم را متأثر می‌کند، لازم بود دولت با اطمینان درباره زیرساخت فنی اجرای طرح را دنبال کند تا مشکلی در تأمین کالا و خریدهای مردم پیش نیاید.

اقدامات دولت برای فراهم کردن زیرساخت‌های اجرای کالابرگ با جدیت دنبال شده، اما از آنجا که متولی اصلی کالابرگ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است با تغییر مدیریت این وزارتخانه در اجرا و بهره برداری این طرح اندکی تأخیر به وجود آمد و بر اساس آخرین اعلام، این وزارتخانه اجرای آزمایشی طرح در یکی از استان‌های جنوبی کشور را کلید زده و پس از اجرا در این استان برای کل کشور اجرا خواهد شد.

پیش بینی‌ها حکایت از آن دارد که اجرای آزمایشی بیش از یک ماه طول نکشد و پس از آن آماده اجرا در کشور خواهد بود.

تصمیم دولت هیچگاه برای ارائه کالابرگ الکترونیک تغییر نکرده، اما همچنان که اشاره شد تأخیری که پیش آمده به دلیل حصول اطمینان از فراهم بودن زیرساخت‌های لازم برای اجرای آن در تمام شهرها و روستاهای کشور بوده و به این دلیل بود که یک مرحله آزمایشی دیگر نیز برای اجرای این طرح در نظر گرفته شد؛ با اتمام این مرحله و ایجاد این اطمینان که مردم در شروع طرح بتوانند کامل از این ظرفیت استفاده کنند و شاهد پدیده صف نباشیم، کالابرگ الکترونیکی اجرا می‌شود.

ادعای اینکه دولت برای تأمین مالی اجرای کالابرگ الکترونیکی دچار مشکل است در حالی مطرح می‌شود که اساساً تأمین مالی آن مبتنی بر همان نظام پرداخت‌های یارانه‌ای یعنی تقریباً ماهانه ۲۸ هزار میلیارد تومان است.

کد خبر 5641601

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • captcha

  نظرات

  • IR ۲۰:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۶
   3 0
   عجب پیشرفتی !!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • IR ۲۲:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۶
   0 0
   کالابرگ روشی دیگر برای بدبخت کردن قشر فقیر جامعەاست. البتە حتما اجرا خواهد شد چون رانت برای عدەای ایجاد میکند .
  • مریم پاپی RO ۲۳:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۶
   0 0
   پول نقدبهتر آق ا
  • IR ۰۱:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
   1 0
   تور خدا نقشه نکشید این 300 تومن از جیب مردم در بیارید کالا برگ به هیچ دردی نمیخوره
  • IR ۰۲:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
   0 0
   احمقانه ترین کار ممکن در زمان حال. با اینکار، بنزین بر اغتشاشات میریزید. خیلی از مردم با همین پول یارانه، امورات خود را انجام می دهند. نکنید این کارها راااااااااا.
  • IR ۰۴:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
   1 0
   توروخدا نقدی بدین ما پول بیشتر نیاز داریم😔
  • IR ۰۷:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۷
   1 0
   یارانه‌ها بایدنقدی بماند چون 90درصدمردم یارانه نقدی میخوان قانون مردم هست هرچه مردم میگن باید اون بشود مسولان کشور به‌ فکر مردم نیستند فقط به‌ فکر خودشان هستند