واکنش فدراسیون بسکتبال نسبت به تحریف نام خلیج فارس

به دنبال برخی حواشی ایجاد شده درباره تبلیغات محیطی مسابقات باشگاهی غرب آسیا در ایران و تحریف نام خلیج فارس، فدراسیون بسکتبال بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، متن بیانیه فدراسیون بسکتبال در واکنش به تحریم نام خلیج فارس در مسابقات جام باشاه های غرب آسیا به شرح زیر است:

مسابقات سوپر لیگ بسکتبال غرب آسیا طی روزهای گذشته براساس جدول زمانی این مسابقات در دو منطقه برگزار شد. همانگونه که همه کارشناسان ورزش بسکتبال مطلع هستند، از حدود ۲۵ سال پیش قاره آسیا به شش منطقه جغرافیایی تقسیم گردیده است که به شرح زیر می باشد:

⁃ Central Asia Basketball Association(CABA)
⁃ East Asia Basketball Association(EABA)
⁃ Gulf Basketball Association(GBA)
⁃ South Asia Basketball Association(SABA)
⁃ South East Asia Basketball Association(SEABA)
⁃ West Asia Basketball Association(WABA)

که ایران به همراه کشورهای لبنان،عراق،یمن،فلسطین،اردن و سوریه در منطقه WABA قرار گرفته است.این مسابقات با توجه به گروه بندی های صورت گرفته، تحت عنوان مخفف واسل – گالف برگزار می شود. تبلیغات محیطی زمین مسابقات نیز برهمین مبنا و بر اساس نامهای مخفف برای این مسابقات طراحی گردیده است.

بدون شک هریک از اعضای هیات رئیسه فدراسیون بسکتبال و تمامی بازیکنان این ورزش در ایران نسبت به هرگونه تحریف در واژه خلیج فارس حساسیت فراوان دارند تاجایی که یکی از لیگ های در حال برگزاری با نام خلیج همیشگی فارس نامگذاری گردیده است.

در پایان تاکید می شود که ایجاد حواشی نمی تواند فدراسیون بسکتبال را از مسیر گسترش این ورزش مورد توجه جوانان این مرز و بوم بازدارد و کماکان اعضای هیات رئیسه و همه مسئولان فدراسیون بسکتبال در سراسر کشور هم و غم خود را جهت کشف استعدادهای درخشان و رشد و توسعه کمی و کیفی آن مصروف خواهند داشت.

کد خبر 5689631

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha