دانشگاه الزهرا در مقطع ارشد دانشجوی بدون کنکور می پذیرد

دانشگاه الزهرا در سال تحصیلی ۱۴۰۳ - ۱۴۰۲ در مقطع کارشناسی ارشد از میان متقاضیان حائز شرایط دانشجوی بدون کنکور می پذیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، دانشگاه الزهرا بر اساس «آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد» در سال تحصیلی ۱۴۰۳ - ۱۴۰۲ در مقطع کارشناسی ارشد از میان متقاضیان حائز شرایط شیوه نامه به شرح ذیل به صورت بدون آزمون، دانشجو می پذیرد.

۱-دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته ورودی نیمسال اول ۱۳۹۸ و ورودی نیمسال دوم ۱۳۹۷ که پس از گذراندن شش نیمسال تحصیلی (با گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای درسی) و به لحاظ میانگین کل جزء ۲۰ درصد برتر دانشجویان هم رشته و همورودی خود با شند و حداکثر در مدت ه شت نیم سال تحصیلی از میان دانشگاههای منتخب با شرایط مندرج در این فراخوان، در بازه زمانی یکم بهمن ۱۴۰۱ تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ دانش آموخته شوند، می توانند در این فراخوان شرکت کنند.

۲-دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته دانشگاه الزهرا ورودی نیمسال اول ۱۳۹۸ و ورودی نیمسال دوم ۱۳۹۷ که در پایان شش نیمسال تحصیلی (با گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای درسی) و به لحاظ میانگین کل جزء ۱۰ درصد برتر بعدی (۳۰ درصد برتر) باشند و حداکثر در مدت هشت نیمسال تحصیلی در بازه زمانی یکم بهمن ۱۴۰۱ تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ دانش آموخته شوند، نیز می توانند در این فراخوان ثبت نام کنند تا چنانچه ظرفیت پذیرش بدون آزمون رشته/گرایشی، با ۲۰ درصد برتر دانشجویان حائز شرایط (با لحاظ دوسوم ظرفیت پذیرش بدون آزمون به دانش آموختگان دانشگاه الزهرا) تکمیل نشود، درخواست آنها مورد بررسی قرار گیرد.

۳ - سنوات تحصیلی مجاز برای دانشجویانی که مشمول تحصیل همزمان در دو ر شته ه ستند، به استناد "آیین نامه تحصیل همزمان در دو رشته ویژه دانشجویان استعداد درخشان"، ۱۰ نیم سال تحصیلی است. این دانشجویان در رشته ای که سایر شرایط این فراخوان را داشته باشند، میتوانند از تسهیلات مربوط بهره مند شوند.

۴ - سنوات تحصیلی مجاز برای دانشجویانی که در طرح کارورزی/کارآموزی بلندمدت در دورهی کارشناسی پیوسته خود شرکت کرده اند، به تناسب دوره کارورزی (۳ تا ۱۲ ماه)، حداکثر ۱۰ نیمسال تحصیلی است.

۵ - سنوات تحصیلی مجاز برای دانشجویانی که در مقطع کارشناسی پیوسته خود در دوره های فرعی( گذراندن واحدهای درسی مازاد از سایر رشته ها)
شرکت کرده اند، حداکثر نه نیمسال تحصیلی است و در صورتی که پس از گذراندن شش نیمسال تحصیلی (با گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای درسی) به لحاظ میانگین کل جزء ۲۰ درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود باشند، در صورتی که از میان دانشگاه های منتخب با شرایط مندرج در این فراخوان، تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۲ دانش آموخته می شوند، با ارائه مدرک معتبر، می توانند در این فراخوان شرکت کنند.

۶- سنوات تحصیلی مجاز برای دانشجویانی که در مقطع کارشناسی پیوسته خود، صاحب فرزند شده و از مرخصی بارداری بدون احتساب در سنوات و
با تائید دانشگاه استفاده کرده اند، حداکثر ده نیمسال تحصیلی است.

۷ - سنوات تحصیلی مجاز دانشجویان مهمان، انتقالی، تغییر رشته و انتقالی توام با تغییر رشته از ورود به رشته یا دانشگاه اول تا دانش آموختگی از رشته یا دانشگاه دوم، باید حداکثر ۸ نیمسال باشد و مقایسه میانگین کل این متقاضیان با دانشجویان دانشگاهی انجام می شود که بیشترین واحد درسی خود را با آنها گذرانده اند.

۸-براساس موارد مندرج در این فراخوان، پذیرش برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش آموختگی و صرفا برای یکبار امکان پذیر است.

۹- همچنین پذیرش از طریق این فراخوان در دوره روزانه به صورت رایگان انجام می پذیرد.

۱۰-دارندگان مدرک معادل کارشناسی، مجاز به شرکت در فراخوان نیستند.

۱۱- دارندگان مدارک دوره های مجازی، فراگیر پیام نور، پذیرفته شدگان آزمون های اختصاصی (داخلی)، نوبت دوم بدون آزمون، علمی کاربردی، غیرانتفاعی و دانشگاه آزاد، پردیسهای بین الملل خودگردان و همچنین دارندگان مدارک حوزوی معادل کارشناسی، مجاز به شرکت در فراخوان نیستند.

خبرگزاری مهر را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

کد خبر 5694712

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • captcha

  نظرات

  • IR ۱۸:۱۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۹
   3 0
   باسلام اگر جز دانشجوبرترنباشه ثبت نام نمی کنند دررشته های آموزش ابتدایی .روانشناسی .مدیریت آموزشی
  • IR ۰۹:۱۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
   11 7
   مثل اینکه فقط خودشون را قبول دارند! چه اعتماد به سقفی! چطوریه که مدارک علمی آزاد و پیام نور و غیره را قبول ندارند؟! بر اساس چه آیین نامه ای؟! این مدارک که مورد تایید وزارت علوم هست! والا دانشگاهتون هم خیلی مطرح نیست و من اولین باره که می‌شنوم! چه کلاس هم میزارند برای خودشون! دیگران حق ورود ندارند!!!
  • عبدالحمید زمانی AF ۱۳:۳۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
   0 0
   میخواهم که درمقطع کارشناسی ارشد دررشته زیست شناسی ثبت نام کنم
  • سحر IR ۱۶:۳۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
   3 4
   احسنت به دانشگاه الزهرا شرایط خوبی کذاشته👏👏👏👏چون متاسفانه کسانی که مدرک معادل دارند مثل حوزوی ها از معلومات وسواد ضعیفی برخوردارهستند واگر معلم بشوند یاپرورشی ظلم است درحق دانش آموزان. بنابراین دانشگاه الزهرا می تواند افراد دانشمند و باتجربه تحویل جامعه دهد
  • Ziba IR ۱۶:۴۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۰
   1 0
   سلام کارشناسی ناپیوسته مورد قبول نیس ؟؟
  • سمیه IR ۰۷:۴۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۱
   1 0
   با سلام .ببخشید مبشه لطفا راهنمایی کنید که چگونه باید ثبت نام کنم . و آیا رشته مامایی هم دارد ؟؟ ( رتبه برتر هستم )
   • Sarina IR ۰۷:۴۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
    0 0
    چ طوری میشه ثبت نام کرد؟؟؟
  • زهرا IR ۰۱:۵۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
   0 0
   اینکه هیچ دانشگاهی رو قبول ندارند جز خودشون به معنای غیر رسمی بودن و عدم تایید داشگاههای معتبر کشور هست ؟حالا مگه ما این دانشگاه رو قبول داریم ؟بیسوادبمونم بهتره که تا برم این دانشگاه در پیتی .هیچ کجای دنیا قبولش ندارن
  • IR ۱۴:۵۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
   0 0
   یکدفعه بگو دانشگاهای عالی وکارشناسی های معدل 18 به بالا رو میخواهی بگو امتیاز دانشگاه رو میخوای بالا ببری در سطح دنیا دلت برای دانشجو نسوخته یا برای کسب علم پیشرفت درسی نیست وگرنه از همه دعوت میکردی خسته نباشی داری جدا میکنی خوب هاشو
  • IR ۱۴:۵۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
   0 0
   یکدفعه بگو دانشگاهای عالی وکارشناسی های معدل 18 به بالا رو میخواهی بگو امتیاز دانشگاه رو میخوای بالا ببری در سطح دنیا دلت برای دانشجو نسوخته یا برای کسب علم پیشرفت درسی نیست وگرنه از همه دعوت میکردی خسته نباشی داری جدا میکنی خوب هاشو