ذخیره اقلام مورد نیاز بازار لرستان برای ایام پایانی سال مناسب است

خرم‌آباد- استاندار لرستان تاکید کرد: وضعیت ذخیره اقلام مورد نیاز بازار استان برای ایام پایانی سال مناسب است.

به گزارش خبرنگار مهر، فرهاد زیویار امروز پنج شنبه در حاشیه جلسه تعیین الگوی کشت در لرستان، اظهار داشت: جلسه امروز با محوریت بررسی الگوی کشت، تهیه میوه شب عید و با ارائه گزارشی از وضعیت استان به لحاظ میزان بارندگی‌ها و منابع آب، کشت‌های دیم و آبی و همچنین وضعیت ذخیره اقلام مورد نیاز بازار برگزار شد.

وی، بیان داشت: الگوی کشت موضوعی نیست که صرفاً مربوط به حوزه جهاد کشاورزی استان باشد و در دستور کار تمامی دستگاه‌های اجرایی مرتبط، به عنوان یک راهبرد اقتصادی به منظور تأمین امنیت غذایی و منابع موجود استان برنامه ریزی شده است.

استاندار لرستان، ادامه داد: اجرای طرح الگوی کشت اقدامی اساسی به شمار می‌آید که لازم است تمامی دستگاه‌های اجرایی با همکاری فرمانداری‌ها ضمن لحاظ تمام ظرفیت‌ها به تفکیک شهرستانی مانند ذخایر آبی، نسبت به اجرایی کردن آن اهتمام ویژه داشته باشند.

زیویار، تصریح کرد: به منظور اجرای دقیق این طرح ضرورت دارد برنامه ریزی ها در بازه‌های زمانی کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت در نظر گرفته شود و بر اجرای آنها نظارت تمام وقت صورت پذیرد.

وی، اظهار کرد: الگوی کشت طرحی جامع است که در آن انتفاع عموم مردم به خوبی دیده شده و با اجرای آن از بروز خسارت‌های احتمالی نیز جلوگیری خواهد شد.

استاندار لرستان، تاکید کرد: آموزش و ارائه برنامه‌های دقیق آموزشی به کشاورزان در رابطه با الگوی کشت یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که دستگاه‌های اجرایی با هماهنگی یکدیگر آن را با لحاظ وضعیت شهرستان‌ها اجرایی کنند.

زیویار در ادامه با اشاره به دیگر دستور کار جلسه امروز، گفت: تهیه میوه شب عید و سایر مایحتاج مردم در این ایام یکی دیگر از اقدامات مهمی است که نظارت بر اجرای دقیق آن بر عهده ستاد تنظیم بازار قرار دارد.

وی، بیان داشت: بخش خصوصی نقش مهمی در تأمین مایحتاج شب عید به ویژه میوه برعهده دارد و لازم است در رابطه با تهیه، ذخیره و توزیع آن در ایام پایانی سال دستگاه‌های اجرایی ذیربط نظارت‌ها را به صورت مستمر انجام دهند.

استاندار لرستان، یادآور شد: با توجه به گزارش ارائه شده در این جلسه وضعیت ذخیره اقلام مورد نیاز بازار استان برای ایام پایانی سال کاملاً مناسب است و لازم است بخشی از مواد به صورت ذخیره نیز در نظر گرفته شود تا در صورت کمبود سریعاً به بازار تزریق و نیاز مردم تأمین شود.

کد خبر 5699474

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha