شناخت شهدا اساسی‌ترین ابعاد جهاد تبیین است

بوشهر- نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از اساسی‌ترین ابعاد جهاد تبیین، شناخت شهدای والامقام و آشنا شدن با زندگی، سیره و روش آنها است .

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالکریم جمیری جمعه شب در آئین رونمایی از کتاب ماندنی «خاطرات شهید علیرضا (ماندنی) رضایی» در تالار بهزاد گناوه با تبریک ایام دهه مبارک فجر اظهار داشت: در حرکت الهی که بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در جهت امر خداوند و اجرای احکام نورانی و استمرار خط انبیا و اولیا الهی آغاز کرد، مومنانی به وعده خود عمل کرده، حق را ادا و به حقیقت در راه ایمان خود تا پای جان ایستادند و به شهادت رسیدند.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی افزود: در ادامه راه شهدا عده‌ای مسیر را ادامه دادند و می‌دهند و عقب ننشستند، ولی عده‌ای از این مسیر بازمانده و انقلابی نماندند.

وی بیان کرد: به تعبیر فرمایش رهبر معظم انقلاب، انقلابی ماندن مد نظر است «انقلابی بودن کافی نیست باید انقلابی بمانیم» و در این مسیر باشیم.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: انقلاب اسلامی یک رفرم و تغییر حکومت و دولت و یا تغییر ساختاری در یک حکومت نبود بلکه یک حرکت الهی از جنس حرکت انبیا و اولیا بود تا بشریت را از ظلم و ستم نجات دهد و به عرش رسانده و تمدن بیافریند.

وی با اشاره به اینکه راه انقلاب، راه پرزحمتی است که معتقدین به آن باید مستمرا در این راه بمانند اضافه کرد: برای ماندن در راه و مسیر انقلاب باید الگوها و چراغ‌های پرفروغ هدایت را همواره مدنظر قرار داد تا راه گم نشود و مسیر به اشتباه طی نشود.

شهدا، چراغ هدایت و الگوهای بی بدیل جامعه

جمیری بیان کرد: شهدا، همان چراغ‌های پرفروغ و الگوهای بی بدیل هستند که به عهد خود وفا کرده و بر آن عهد ایستادند و وظیفه داریم برای اینکه در مسیر انقلاب و شهدا بمانیم با سیره و روش و منش آنها آشنا شده و فراموش نکنیم که آنها چه بودند و چه می‌خواستند و اهداف آنها چه بوده است.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اگر می‌خواهیم از شهدا به عنوان الگو بهره ببریم تا راه گم نشود باید در نشر سیره، روش و منش شهدا گام برداریم و در قالب کتاب، فیلم، داستان و به هر نحو ممکن در این راه کمک کنیم.

شناخت شهدا اساسی‌ترین ابعاد جهاد تبیین است

وی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب بارها تاکید سفارش و توصیه فرموده و از همه کسانی که در این زمینه توانایی دارند، خواسته‌اند که در این مسیر گام بردارند و نگذارند که شهدا فراموش شوند.

وی بیان کرد: یکی از اساسی‌ترین ابعاد جهاد تبیین شناخت شهدا و آشنا شدن با زندگی و سیره و روش آنها است و بدانیم که ما در این مسیر شهدا و انقلاب چه وظایفی داریم و چگونه باید زندگی کنیم و لذا در این مسیر هر چه هزینه کنیم کم بوده است.

نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: خوشا به حال کسانی که می‌توانند در این مسیر قلم بزنند و کسانی که کمک می‌کنند تا آنهایی که این کتاب‌ها را نوشته‌اند بتوانند این آثار را نشر داده و توزیع کنند.

وی اضافه کرد: هر چه از عمر نظام الهی انقلاب اسلامی می‌گذرد به این مهم احساس نیاز بیشتری می‌کنیم و نسل‌های بعدی هر چه با دوران انقلاب و دفاع مقدس فاصله می‌گیرند بیشتر نیازمند آشنا شدن با این آثار هستند تا بدانند که بر این مردم چه گذشته است و چه کسانی با زحمات، رشادت‌ها و ایثارگری‌ها و جانفشانی هایی این نظام را حفظ کرده و عظمت و سرافرازی امروز برای کشور و ملت به ارمغان آورده‌اند.

ضرورت تلاش برای جبران کم کاری‌ها و کاستی‌های فرهنگی

جمیری بیان کرد: در برهه کنونی در حوزه فعالیت‌های فرهنگی کاستی‌های گذشته، کمبودها و نقصان در کار و برنامه‌ها را به خوبی می‌توان دید و باید تلاش کرد که روش طی شده در حوزه فرهنگی و کم کاری‌هایی که در این مسیر رخ داده را تکرار نکنیم بلکه آنها را جبران کنیم.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: همه کسانی که مسئولیت‌هایی در ابعاد مختلف بر عهده دارند از نمایندگان مجلس، دولتمردان و همه دستگاه‌ها و نهادها در همه سطوح در کنار هم مسئولیت تلاش در این مسیر را بر عهده دارند تا این کاستی‌ها و کمبودها در حوزه فرهنگی برطرف شود.

وی گفت: امروز عده‌ای تلاش می‌کنند تا مسیر انقلاب را زیر سوال ببرند تا این راه گم و جهت گیری امت اسلامی سمت و سوی دیگری پیدا کند و لذا اگر ما فعالیت‌های رسانه‌ای و فرهنگی انجام ندهیم چه بسا به تعبیر رهبری، دشمنان جای شهید و جلاد را عوض کنند.

شناخت شهدا اساسی‌ترین ابعاد جهاد تبیین است

جمیری با بیان اینکه اگر ما کار نکنیم دشمن بیکار نمی‌نشیند بیان کرد: دشمنان هزینه‌های زیاد، طراحی‌ها، برنامه ریزی ها و دلارها خرج می‌کنند و به میدان می آیند تا علیه نظام اسلامی فتنه به پا کنند و مسیر نورانی انقلاب را که برگرفته از حرکت شهدا است، تاریک جلوه دهند و مردم را از حرکت الهی خود پشیمان و ناامید و به عقب برگردانند.

وی بیان کرد: امروز توطئه‌ها، دشمنی‌ها و کینه ورزی ها علیه انقلاب اسلامی به دلیل مشکلات اقتصادی مردم نیست، اگر چه این مشکلات نیز در کشور وجود دارد که بخش عمده آن با فشارها و تحریم‌ها و تهدیدها دشمن به وجود آمده است، اما جنگ شناختی آنها ناشی از این مشکلات نیست بلکه همه این تهاجم به اصل اسلام، ولایت، قرآن و مراکز مذهبی و تلاش آنها برای فراموشی مسیر و آرمان‌های شهدا بوده است تا این فرهنگ را تحت تأثیر قرار دهند و آنچه که خود می‌خواهند بر مردم تحمیل کنند.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ماندن در مسیر انقلاب و شهدا، شهدا را فراموش نکردن، با زندگی آنها آشنا و مأنوس بودن و ارج گذاری و تکریم خانواده معظم شهدا و ایثارگران، آزادگان و توجه به جایگاه حقیقی آنها ما را از این توطئه‌های دشمنان و جنگ ترکیبی دشمن نجات می‌دهد.

جمیری بیان کرد: امروز انقلاب اسلامی با موفقیت‌ها و سرافرازی‌ها، رشد در عرصه‌های علمی، صنعتی، نظامی و تأثیرگذاری بر عالم و منطقه به قدرتی در منطقه تبدیل شده است که هیچ گاه دشمنان این قدرت را برای این انقلاب باور نمی‌کردند و به اعتراف خود آنها توانایی رویارویی با این نظام را ندارند.

وی بیان کرد: ایجاد فتنه‌های دشمنان نه برای رفع گرفتاری‌های مردم بلکه به دلیل موفقیت‌هایی نظام اسلامی و مردم است و این موفقیت‌ها تنها با حضور مجاهدانه انسان‌های مؤمن در میدان که از بدو انقلاب تا امروز در میادین مختلف ادامه یافته است به دست آمده است و این جریان پرافتخار و عزت آفرینی که امت سلامی رقم زده، سرافرازی و خیر و برکت و بهترین نعمت‌های الهی در دنیا و آخرت برای کسانی که در این میدان هستند و برای دشمنان خسران و نابودی را به همراه خواهد داشت.

شناخت شهدا اساسی‌ترین ابعاد جهاد تبیین است

در این آئین از کتاب «ماندنی» (خاطرات شهید علیرضا «ماندنی» رضایی)، از شهدای والامقام شهرستان گناوه، نوشته «فاطمه بیژنی» و به همت و همکاری هیأت مذهبی جوانان عاشورایی (منتظران) گناوه رونمایی شد.

کد خبر 5700016

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha