ایمن‌سازی خیابان خاوران منجر به صفر شدن تصادفات فوتی شد

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۱۴ از ایمن‌سازی یکی از نقاط پرتصادف در خیابان خاوران خبر داد و گفت: بر اساس اعلام پلیس راهور تعداد فوتی‌های تصادفات در این محدوده به صفر رسید.

محمد ملاصالحی، معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۱۴ در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به اقدامات انجام‌شده به‌منظور اصلاح هندسی معابر گفت: بر اساس گزارش دریافتی از پلیس راهور، یکی از نقاط پرتصادف در خیابان خاوران قرار داشت که در سال چندین مورد کشته در پی داشت.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۱۴ خاطرنشان کرد: با طرحی که پیاده‌سازی شد و ایمن‌سازی که صورت گرفت، بنابر اعلام پلیس راهور تعداد فوتی‌های ناشی از تصادف در این محدوده به صفر رسید.

وی با اشاره اصلاح هندسی در چندین نقطه اظهار کرد: با ایجاد میدان میرهاشمی و بهره‌برداری از آن موفق شدیم بنابر گزارش پلیس راهور میزان تصادفات در این محدوده را به صفر برسانیم.

ملاصالحی با بیان اینکه اصلاح هندسی چند میدان در دستور کار قرار دارد، اذعان کرد: با اصلاح هندسی این میادین هم تردد عابران پیاده و هم تردد وسایل نقلیه به‌راحتی انجام خواهد شد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۱۴ اظهار کرد: یکی از این میادین، میدان مالک اشتر است که طرح مطالعاتی آن انجام شده و در حال حاضر در کمیته‌ها در حال بررسی است و اگر تصویب شود، ابتدای سال جدید این اصلاح هندسی انجام خواهد شد.

وی اظهار کرد: میدان مالک اشتر، یکی از نقاطی است که در آن گره ترافیکی شدیدی را داریم؛ اگر طرحی که مشاور ارائه داده در کمیته به تصویب رسد، می‌توانیم در ابتدای سال آتی مشکل این میدان را حل کنیم.

ملاصالحی در ادامه عنوان کرد: در میدان ۱۳ آبان چند میوه‌فروشی وجود دارد و این موضوع تردد در این میدان را با مشکل مواجه کرده است. دو اصلاح هندسی در آنجا داریم که طرح آن مصوب شده و انشالله به‌زودی اصلاح هندسی انجام خواهد شد.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۱۴ با بیان اینکه در سطح منطقه ۱۴ تمامی المان‌های فرسوده یا تقویت شدند و یا اگر از رده خارج بودند، نوسازی شدند، گفت: یکی از معضلات در منطقه ۱۴ این بود که در برخی تقاطع‌ها بزرگ شدن درختچه‌های فضای سبز برای دید رانندگان مشکل‌ساز شده بود و در همین راستا کمیته ایمنی طرحی برای ما ارسال کرد که در تقاطع‌ها از هر طرف ۱۰ متر درختچه‌ها را برداشت کردیم و به جای آن کفپوش کار کردیم تا بتوانیم دیده رانندگان را مناسب کنیم تا بتوانند عکس‌العمل به‌موقع داشته باشند.

وی در ادامه با بیان اینکه تلاقی بزرگراه رحیمی و هجرت یکی از گره‌های ترافیکی بزرگ در ناحیه شش این منطقه است، گفت: سالیان سال از تصویب طرح میدان سوم خرداد در این محدوده می‌گذشت اما به‌دلیل عدم تفاهم با ارتش به نتیجه نمی‌رسید.

ملاصالحی اظهار کرد: با توجه به تفاهمی که با ارتش صورت گرفت در حال حاضر کار آغاز شده و اقدامات اولیه در حال انجام است و این میدان در اوایل سال جدید به بهره‌برداری خواهد رسید.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه ۱۴ با اشاره به اینکه این منطقه به‌لحاظ دارا بودن چهار هزار و ۴۰۰ تاکسی یکی از مناطق برخوردار از نظر تاکسی است، گفت: متأسفانه بعضاً گزارش می‌شود که در روزهای بارانی برخی از تاکسی‌ها از مسیرهای خود خارج می‌شوند. در این خصوص با توجه به دستورالعمل ابلاغ شده، در روزهای بارانی کمیته بارش تشکیل می‌شود و نظارت‌های لازم در این زمینه را به عمل می‌آورد

وی در بخش پایانی سخنان خود و در خصوص پارکینگ امیرکبیر اظهار کرد: این پارکینگ در حال حاضر به بهره‌برداری رسیده اما هنوز به منطقه واگذار نشده و تحت نظر سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران است.

کد خبر 5736310

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha