شهرداران سراسر كشور در روزهاي 26 و 27 بهمن ماه در سالن اجلاس كنفرانس اسلامي تهران گردهم مي آيند تا مبحث 19 مقررات ملي ساختمان را مورد بحث و بررسي قرار دهند.

به گزارش خبرگزاري مهر، كارشناس بخش ساختمان سازمان بهينه سازي مصرف سوخت كشور با اعلام اين خبر گفت: استفاده بهينه انرژي درساختمانهاي مسكوني ، عمومي و دولتي ، مديريت انرژي در ساختمان و عايقكاري حرارتي ، مميزي انرژي و نقش مصالح  و اجزا ساختماني در كاهش مصرف سوخت در ساختمان ، سيستم هاي مكانيكي توليد سرما و گرما و استفاده بهينه از آنها در جهت افزايش راندمان و استفاده از شيشه هاي دو جداره سرفصل هاي مبحث 19 مقررات ملي در ساختمان است.
مهندس موسي خليلي افزود: در اين نشست دو روزه كه سازمان بهينه سازي مصرف سوخت با همكاري سازمان شهرداريها برگزار مي كند ، شهرداران و پرسنل فني شهرها مقررات ملي ساختمان را در كارگاه آموزشي مورد بحث و بررسي قرارمي دهند.
به گفته وي نحوه اجرا و مديريت انرژي در ساختمان و مميزي آن و تشريح مبحث 19 مقررات ملي از جمله مباحث مطرح در اين كارگاه آموزشي است.
خليلي افزود: معماري ساختمان در اقليمهاي مختلف و استفاده بهينه از انرژي هاي طبيعي در جهت تامين گرمايش و سرمايش و جايگزيني ساير حامل هاي انرژي به جاي سوخت هاي فسيلي نيز از ديگر محورهايي است كه در همايش شهرداران مورد توجه قرار مي گيرد.

 

کد خبر 58814

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha