۱۲ آذر ۱۴۰۲، ۱۰:۳۹

معاون دانشگاه تهران عنوان کرد؛

تعامل حداکثری با درخواست‌های تشکل‌های دانشجویی

تعامل حداکثری با درخواست‌های تشکل‌های دانشجویی

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران بر تعامل حداکثری با درخواست‌های تشکل‌های دانشجویی تاکید کرد و گفت: برای ایجاد بستر چند صدایی در دانشگاه تلاش کرده‌ایم.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه تهران، دکتر مهدی شهبازی، مشاور رییس دانشگاه و سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران در نشست با نمایندگان تشکل‌های اسلامی دانشگاه تهران با محوریت برنامه‌های تشکل‌ها به مناسبت ۱۶ آذر (روز دانشجو)، گفت: شورای فرهنگی دانشگاه تهران شنبه ۱۱ آذر ماه به منظور بررسی برنامه‌های تشکل‌های اسلامی دانشگاه به ریاست رییس دانشگاه تهران تشکیل شد.

وی به رویکرد مدیریت دانشگاه تهران مبنی بر تعامل حداکثری با درخواست‌های تشکل‌های دانشجویی اشاره کرد و افزود: در نشست اخیر شورای معاونان فرهنگی دانشکدگان، دانشکده‌ها و پردیس‌های دانشگاه تهران تاکید شد که اجرای برنامه‌های روز دانشجو با محوریت و مدیریت دانشجویان باشد و معاونان فرهنگی به نقش حمایت‌گری و تسهیل‌گری خود بپردازند.

سرپرست معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران با اشاره به رویکرد شورای فرهنگی دانشگاه مبنی بر آزاداندیشی و قانون‌مداری در اجرای برنامه‌های تأثیرگذار فرهنگی، تاکید کرد: انتظار می‌رود برنامه‌های فرهنگی و نشست‌های سیاسی در دانشگاه به گونه‌ای طرح‌ریزی و اجرا شود که مشارکت حداکثری در بدنه دانشجویی ایجاد کرده و به ایجاد نشاط در فضای دانشگاه کمک کند.

شهبازی از برگزاری نشست فعالان دانشجویی با رییس دانشگاه تهران در آستانه روز دانشجو خبر داد و گفت: در این نشست همه فعالان دانشجویی اعم از فعالان تشکل‌های اسلامی، کانون‌های فرهنگی هنری، انجمن‌های علمی دانشجویی و دیگر نهادهای دانشجویی فعال در دانشگاه تهران حضور خواهند داشت و عرصه‌ای برای طرح صریح مطالبات دانشجویی و پاسخگویی مسئولان خواهد بود.

عضو هیات رییسه دانشگاه تهران با اشاره به فضای نقدپذیری در مدیریت دانشگاه، تاکید کرد: همواره برای ایجاد بستر چند صدایی در دانشگاه تلاش کرده‌ایم و اعتقاد داریم که فضا برای ابراز رویکردها و سلیقه‌های مختلفی که دغدغه پیشرفت ایران اسلامی را دارند فراهم شود.

وی با تاکید بر اینکه فعالیت‌های فرهنگی دانشجویی در شرایطی تأثیرگذاری بیشتری پیدا می‌کنند که ابتکار عمل آن به دست خود دانشجویان باشد، خاطرنشان کرد: بنای مدیریت دانشگاه بر این است که پشتیبان فعالیت‌های قانونمند دانشجویی باشد و بستر لازم را فراهم کند.

نمایندگان تشکل‌های اسلامی دانشگاه تهران شامل بسیج دانشجویی، جامعه اسلامی دانشجویان، انجمن اسلامی دانشجویان مستقل، جنبش عدالتخواه دانشجویی و انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران در این نشست حضور داشتند.

در این نشست مقرر شد تا برنامه بزرگ روز دانشجو در دانشگاه تهران با مشارکت فراگیر دانشجویی و از سوی شورای هماهنگی بزرگداشت روز دانشجو در روز چهارشنبه ۱۵ آذر ماه ۱۴۰۲ برگزار شود.

بسیج دانشجویی دانشگاه تهران نیز دو برنامه به مناسبت بزرگداشت روز دانشجو برنامه‌ریزی کرده است. برگزاری همایش ملی درباره مقاومت با حضور چهره‌های سیاسی و نظامی در چهارشنبه ۱۵ آذر ماه از ساعت ۱۳ تا ۱۶ در تالار شهید چمران دانشکدگان فنی و برگزاری رویداد حمایت از جنبش‌های آزادی‌بخش با حضور وزیر امور خارجه کشورمان از ساعت ۱۳ تا ۱۶ روز شنبه ۱۸ آذر ماه در تالار شهید چمران دانشکدگان فنی، عناوین برنامه‌های بسیج دانشجویی است.

جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران نیز عصر سه‌شنبه ۱۴ آذر ماه روایتگری یکی از اعضای ادوار جنبش دانشجویی را درباره ۱۶ آذر در مقابل ساختمان دانشکدگان فنی در پردیس مرکزی دانشگاه اجرا می‌کند و شنبه ۱۸ آذر ماه نیز میزبان معاون اجرایی رییس‌جمهوری در سالن شیخ انصاری دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران است.

برنامه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و علوم پزشکی نیز با عنوان «دانشجو و دانشگاه» در شنبه ۱۸ آذر ماه بعد از نماز ظهر و عصر در محل تالار فردوسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران، برنامه انجمن اسلامی دانشجویان مستقل یکشنبه ۱۹ آذر ماه با محور مسائل روز و برنامه جنبش عدالتخواه دانشجویی دوشنبه ۲۰ آذر با دعوت از تشکل‌های مردمی برگزار می‌شود.

کد خبر 5956151

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha