۱۰ خرداد ۱۴۰۳، ۱۰:۴۲

سید محمد هاشمی مطرح کرد؛

آیت الله آل هاشم به کسوت امامت جمعه اعتبار بخشید

آیت الله آل هاشم به کسوت امامت جمعه اعتبار بخشید

جانشین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: آیت الله آل هاشم مصداق یک امام جمعه تراز انقلاب بود و به کسوت امامت جمعه اعتبار بخشید.

به گزارش خبرگزاری مهر، سیدمحمد هاشمی جانشین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سوگواره رسم خدمت که با هدف عرض ارادت اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه به شهدای خدمت در تبریز برگزار شد، گفت: تصور نبود تک به تک این شهدای عزیز برای ما بسیار سخت و سنگین است. این مصیبت ملی برای مردم تبریز، داغ سنگین‌تری دارد گویا این شهر با از دست دادن شهید آیت الله آل هاشم، داغ یتیمی به خود دیده است.

وی افزود: دلم پر می‌کشید تا در سفرم به تبریز و یا تهران، شهید آیت الله آل هاشم را دقایقی ببینم و با هم گفتگو کنیم. آخرین بار در دیدار کارگزاران با رهبر معظم انقلاب بود که ایشان را دیدم که مثل همیشه با روی گشاده و نگاه دوست داشتنی گرم صحبت شدند.

جانشین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه سخنان خود گفت: این شهید عزیز، مصداق یک امام جمعه تراز انقلاب بود و حضورش به عنوان امام جمعه مغتنم و معتبر شهر به کسوت امامت جمعه اعتبار بخشید. روحیه مدارای ایشان بر مدار حق و رفتار متمایز و ممتازی از ایشان جلوه می‌داد. حاج آقا به رسم شهادت از این دنیا رفت اما اگر به رسم معمول هم می‌رفت باز شهید بود.

هاشمی در خصوص شهید مالک رحمتی هم گفت: این شهید در چند ماه گوی سبقت خدمت به مردم را از تمامی هم ترازان و هم صنف‌های خود در سراسر کشور ربوده و به یک نماد و تراز تبدیل شده بود که همه از او اسم می‌بردند. او با یک تجربه ملی و داشتن ذهنی جوان و خلاق و با برنامه وارد شهر شد و وقت را تلف نکرد و گام به گام در مسیر مدیریت و دلبری از مردم حرکت کرد. هنوز هم برای من جای تعجب داشت که یک پست در فضای مجازی یکی از رسانه‌های بیگانه و معاند درباره این شهید بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ پیام مثبت دریافت کرده بود. پیام‌هایی از مردم عادی این استان که نتوانستند از عقل و انصاف دور شوند و به نیکی از او یاد کردند.

وی درباره شهید موسوی گفت: ما رفاقت ۱۵ ساله داشتیم. او فردی بسیار دوست داشتنی بود که حتی درفیلم‌هایی که به تازگی از او منتشر می‌شود، می‌توان مشاهده کرد. شهید موسوی، آماده شهادت و فداکاری بود و یک نمونه پاسدار واقعی که این چنین خود را به غافله شهدا رساند.

هاشمی درباره شهید امیر عبداللهیان گفت: او مرد میدان دیپلماسی و نه صرفاً میز دیپلماسی بود. یاور و عزیز و حامی کودکان مظلوم غزه بود. او با اندیشه دیپلماسی، عزت و اقتدار اسلامی و برخاسته از گفتمان مقاومت در میز مذاکره می‌نشست و کارهایی کرد که بسیاری با هزاران ادعا نکردند.

وی افزود: شهید رئیسی عزیز، در جان و ذاتش بی ادعا و بی ریا برای مردم بود. عاشق مردم بود و مساله نخست برایش کرامت مردمی بود. شهادت می‌دهم که هیچوقت مصلحت کشور و احکام الهی را پای مباحث مصلحتی رأی آوری و امثال آن ذبح نکرد. مماشات و مصلحت‌های منافقانه نداشت. ما واقعاً بزرگترین و اصلی ترین حامی خود در حوزه فرهنگ، هنر و رسانه را از دست دادیم.

جانشین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: شهیدان رجایی و بهشتی را در شهید رئیسی می‌دیدیم. سه سال رئیس قوه مجریه بود اما در ۴۰ سال گذشته در مناسک متعدد به مردم خدمت کرده بود. هرجا که او حضور داشت، یادگار خدمت و خستگی ناپذیری است. امروز داغدار هستیم اما این مسیر ادامه خواهد داشت و این راه و مکتب مردم داری و خدمت صادقانه در دولت آینده که به دست مردم رقم می‌خورد، برقرار خواهد بود.

هاشمی افزود: حضور مردم در مراسم تشییع و تکریم شهدای خدمت، بسیار نادر و نشانگر یک انتخاب مردمی نسبت به حکمرانان برگزیده دینی و اسلامی بود. ما در این پرواز آسمانی، رئیس جمهور، امام جمعه، استاندار، مسئول دیپلماسی و پاسدار داشتیم یعنی یک بسته کامل از بخش‌های مختلف حکمرانی و مردم، این جمع خادم را تکریم کرده و این سرمایه اجتماعی را به رخ جهانیان کشیدند.

کد خبر 6123200

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha