سازمان‎‎ حج‎ و زيارت‎ در خصوص‎ نحوه‎‎ تشرف‎ متقاضيان سفر عمره سال‎ 1383 اطلاعيه‎اي‎ صادر كرد.

 به‎‎ گزارش‎ خبرگزاري مهر اين سازمان از همه افرادي‎ كه‎‎‎‎ در سال‎ 1382اقدام‎ به سپرده گذاري‎ عمره در يكي‎‎ از شعب‎ بانك‎ ملي سراسر كشور كرده ‎‎اند خواسته است‎‎ تا با در دست داشتن‎‎ فيش‎هاي‎  چهار ميليون ريالي‎‎ و يا 2 ميليون‎ ريالي ( افراد زير12 سال‎) از دوشنبه ‎ 83/1/17 تا پنجشنبه ‎‎‎‎ 83/1/27 به يكي‎‎ از دفاتر خدمات‎ زيارتي مراجعه و با توجه به‎ موارد ذيل‎ براي‎ اعزام‎‎ ثبت‎ نام كنند.
بنابراين‎‎ گزارش‎ موارد ذيل‎ براي‎ اعزام‎ به‎ اين شرح‎ است :
 1-  فهرست‎‎ اسامي‎‎‎ و نشاني دفاتر زيارتي مجاز ،  نحوه‎‎ ثبت نام‎ ،  هزينه سفر ،  تاريخ‎ اعزام‎‎ ،  هتل‎‎ محل اسكان‎ و ديگر اطلاعات‎ لازم از طرف‎ دفاتر حج‎ و زيارت‎ استانها يكشنبه ‎ 83/1/16 در جرايد كثيرالانتشار محلي‎ منتشر خواهد شد.
2-  متقاضيان‎ با توجه‎ ‎‎ به تاريخ‎  و گروه قيمتي‎ مورد نظر،  كارگزار مربوط را انتخاب‎ و با در دست‎ داشتن‎ قبض‎ بانكي‎ به‎‎ كارگزار مراجعه كنند و براي‎ اخذ فيش‎ واريز وجوه‎‎‎‎ مابه التفاوت‎ سفر كه مبالغ آن‎ به تفكيك‎ ، توسط كارگزار با استفاده‎‎‎ از برنامه نرم‎افزاري‎‎ و رايانه اي درج‎ مي‎ شود اقدام‎ و با مراجعه‎‎‎‎‎ به شعبه بانك‎ ملي‎ وجوه تعيين‎ شده را واريز كنند و سپس‎ به‎‎‎ همراه ديگر مدارك‎ مورد نياز به كارگزار تحويل‎ دهند و رسيد دريافت‎ كنند.
 تبصره‎‎ :  تفاوت‎‎ مبالغ هزينه سفر عمره مرتبط با شركت پروازي‎ زمان‎ تشرف‎‎ ، ايام‎ تشرف ،  نوع هتل‎ و ايستگاه‎ پروازي‎ است.
3- متقاضي‎ پس‎ از دريافت‎‎ فيش‎ واريزي‎  ما به ‎‎‎التفاوت هزينه سفر كه  توسط كارگزار و رايانه‎‎اي‎ تكميل‎ مي‎ شود ، بايد در مدت‎‎ 72 ساعت به بانك‎ مراجعه‎‎‎‎‎ و مابه التفاوت‎ را واريز كند و به همراه ديگر مدارك‎ به كارگزار تحويل‎ دهد .  در غير اين‎‎ صورت‎‎‎ كارگزار مجاز است به‎ ثبت نام‎ از متقاضيان بعدي‎ اقدام‎ كند
4 - اعزام‎ متقاضيان‎ در عمره‎ سال‎ 83 منحصرا از طريق‎ دفاتر خدمات‎ زيارتي‎ ( كارگزار عمره‎‎ مجاز از طرف‎ سازمان‎ حج‎ و زيارت‎  كه مجوز ثبت‎ نام‎ سال‎ 83 را دارند ) و اسامي‎ انها در روزنامه‎هاي‎ كثيرالانتشار هر استان‎‎ اعلام‎‎ مي‎ شود ،  انجام خواهد شد .  بنابراين ديگر دفاتر و شركت‎‎‎ ها ،  مجاز به‎ ثبت نام‎‎ نيستند و در صورت اقدام در اين‎ مورد با آنها برخورد قانوني‎‎ خواهد شد و اين‎‎ سازمان نيز در خصوص‎ متقاضياني كه‎ در اين‎ دفاتر ثبت‎‎ نام‎ كنند ، مسئوليتي‎ نخواهد داشت .
5-  كارگزاران‎ مجاز كه‎ اسامي‎‎‎ آنها اعلام‎ مي شود ،  فقط مي توانند براي‎ تاريخهاي‎‎‎ مندرج‎ در جرايد و با قيمت‎ هاي تعيين‎ شده‎‎‎ و به تعدادي كه اعلام‎‎‎ شده‎‎ است‎‎ ،  از متقاضيان‎ ثبت نام و از نامنويسي‎ وعده اي‎ و يا مشروط جدا خودداري‎ كنند.
6- چون‎‎‎ تشرف‎ متقاضيان با( گذرنامه‎ عادي‎ بين المللي‎ ) خواهد بود ، بنابراين‎‎‎ متقاضيان بايد در مهلت‎ تعيين شده‎‎ از طرف‎ كارگزار به تحويل‎ گذرنامه‎‎ عادي‎ خود و همراهان‎ ،  به كارگزار مربوط اقدام‎ و رسيد دريافت‎ كنند .
7- خروج‎ از كشور مشمولان‎ وظيفه‎ عمومي‎ و پرسنل‎ نيروهاي‎ مسلح‎ ، تابع‎ مقررات‎ مربوط خواهد بود

کد خبر 66565

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha