عاملان مشکلات فوتبال غیرفوتبالیها هستند

کرمان - خبرگزاری مهر: مدیرعامل باشگاه صنعت مس کرمان با اشاره به دور شدن فوتبال ایران از جایگاه حقیقی خود در آسیا و جهان گفت: مسائل فوتبال از خارج از سیستم فوتبال و غیر فوتبالی ها نشات گرفته است و برخی مربیان و بازیکنان وسیله این جریان شده اند.

فتح الله نژاد زمانی در گفتگو با خبرنگار مهر در کرمان اظهار داشت: اتفاقاتی در فوتبال روی می دهد که نمی توان با توجه به آنها ناپاکی فوتبال ایران را نفی کرد.

وی با اشاره به انتشار اخبار تبانی و جابجایی پول توسط دلالان گفت: کثیفی فوتبال ایران توسط غیر فوتبالی ها روی می دهد و برخی مربیان و بازیکنان در این میان به وسیله ای برای افراد سود جو تبدیل می شوند.

وی گفت: منشاء تمام این مسائل خارج از سیستم واقعی فوتبال است و اگر روزی برسد که هر کس سرجای اصلی خود بنشیند فوتبال نیز از وضعیت کنونی خارج می شود.

مدیرعامل باشگاه صنعت مس کرمان افزود: کثیفی فوتبال به جایگاه فوتبال ایران لطمه زده است بطوریکه باید به زور و چنگ و دندان جایگاه خود را در آسیا حفظ کنیم و از بازیهای جام جهانی نیز حذف شویم.

پولهای کلان دلیل هرج و مرج فوتبال است

وی گفت: پول های بزرگ یکی از دلایل این هرج و مرج ها است که اتحادیه فوتبال و فدراسیون باید با برنامه ریزی مشخص رده ریالی هر مربی و بازیکن را اعلام کنند و دست دلالان را از فوتبال کوتاه کنند.

وی گفت: در صورت ارزیابی های حرفه ای و مشخص کردن قیمت واقعی فوتبالیستهای و مربیان، می توان فوتبال را از کثیفی موجود جدا کرد.

وی درخصوص شایعات موجود در اطراف باشگاه مس گفت: هر زمان باشگاههای شهرستانی از جمله مس در وضعیت بحرانی قرار می گیرند و بازیهای حساس را پیش رو دارند برخی افراد سعی می کنند با حاشیه سازی روی نتایج تیمها تاثیر بگذارند.

وی با رد مجدد شایعه استفاده یکی از بازیکنان مس از مشروبات الکلی در امارات گفت: هر کس در این زمینه مدرکی دارد ارائه دهد، ضمن اینکه مصاحبه مربی تیم نیز در این خصوص تنها زایده ذهن برخی افراد است اگر در این زمینه هم مدرکی وجود دارد به ما و مردم ارائه شود.

شایعه ساز امارات را به دادگاه می کشیم

نژاد زمانی گفت: بوناچیچ نیز انجام چنین مصاحبه ای را بارها تکذیب کرده است و پس از پایان لیگ برتر به طور قطع ار عامل اصلی پخش این شایعه که با آبروی باشگاه بازی کرده است از طریق دستگاه قضایی شکایت خواهیم کرد.

وی گفت: برخی تصور می کردند مس در آسیا کیسه گل می شود اما همه دیدند با وجود تمام حاشیه سازیهای انجام شده مس توانست بازیهای قابل قبولی در مقایسه با بازی برخی تیمها در لیگ قهرمانان آسیا طی سالهای گذشته انجام دهد.

وی با اشاره به تشویق مس کرمان از سوی "AFC" گفت: این مسئله نشان از توان باشگاه مس کرمان و لیاقت هواداران تیم دارد.

حاشیه سازان به دنبال سود شخصی هستند

وی به اشاره به حاشیه سازان گفت: این افراد در نهایت به فکر سود شخصی خود هستند و همه آنها را می شناسند و نباید به آنها اجازه داد که در فوتبال دخالت کنند و هر چه به این افکار میدان دهیم فوتبال ضربه می خورد.

نژاد زمانی خاطرنشان کرد: برخی می خواهند به مسائل تیم دامن بزنند و اگر به آنها اجازه دهیم به هدف خود می رسند یک روز می گویند مربی تیم قهر کرده روز دیگر درخصوص بازیکنان شایعه درست می کنند.

وی در خصوص حاشیه سازی برخی بازیکنان گفت: وکیلی برای باشگاه گرفته ایم و قراردادهای بازیکنان درحال بررسی است و در آینده قراردادها بگونه ای بسته خواهد شد که بازیکنان نتوانند حاشیه درست کنند.

بازیکنان حاشیه ساز جریمه نقدی می شوند

نژاد زمانی درخصوص عدم تمرین برخی بازیکنان و نا فرمانی آنها از کادر فنی گفت: این افراد تنها برای پول به کرمان آمده اند و ما هم باید در مقابل از تمام توان آنها برای رسیدن به اهداف باشگاه استفاده کنیم و جریمه آنها را به صورت نقدی انجام می دهیم به همین دلیل این بازیکنان پس از حاشیه سازی همچنان در تیم حضور دارند اما مردم مطمئن باشند این بازیکنان جریمه نقدی خواهند شد.

مدیرعامل باشگاه مس کرمان افزود: این بازیکنان در قبال پولی که گرفته اند باید به مردم کرمان جواب بدهند.

اگر تبانی در فوتبال نبود وضعیت فوتبال اینگونه نبود

وی درخصوص تبانی در فوتبال ایران گفت: اگر مسئله ای نبود کار به اینجا نمی رسید و از مسائلی که در جریان است مشخص است مواردی وجود داشته است.

مدیرعامل باشگاه مس کرمان افزود: همه باشگاهها درحال پیگیری مسائل مطرح شده هستند و پیگیری و مذاکرات با مراجع ذی صلاح در این خصوص ادامه دارد.

وی در خصوص ضرورت مسائل فرهنگی گفت: فرهنگ در باشگاهها باید جدی گرفته شود و مسائل فرهنگی نیز در گوشه ذهن من هست و زمانی که از این ماراتن فوتبال رها شویم به مسائل فرهنگی بیشتر توجه می کنیم.
کد خبر 1070785

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha