فضاسازیهای بی مورد بر معضلات دماوند افزوده است

شهرستانهای تهران - خبرگزاری مهر: فرماندار شهرستان دماوند گفت: متاسفانه فضاسازیهای بی مورد لاینحل ماندن برخی معضلات شهرستان دماوند را بدنبال داشته و موانعی در مسیر سرمایه گذاری بخش خصوصی ایجاد کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر در دماوند، نورمحمد فردی صبح شنبه در آخرین نشست شورای اداری سال 89 شهرستان دماوند خاطرنشان کرد: تمامی مسئولان نهادهای دولتی شهرستان دماوند می بایست عملکرد یکساله خود را مورد ارزیابی قرار دهند تا تجربیات امسال در راه اجرای بهتر امور سال آتی مورد استفاده قرار گیرد.

این مسئول از تشکیل 15 کارگروه تخصصی جهت اجرای طرحهای نوروزی در دماوند خبر داد و افزود: طی چندین نشست، مصوباتی درخصوص ارائه تسهیلات لازم در خصوص مسافرتهای نوروزی بر عهده کارگروه های مختلف این ستاد قرار گرفت که مسئولان می بایست بر انجام دقیق این امور اهتمام کافی را مبذول دارند.

وی ادامه داد: ادارات خدمات رسان شهرستان دماوند موظفند از تمامی کارکردهای خود در ایام نوروز گزارشی مفصل تهیه و به فرمانداری ارسال کنند تا در نخستین نشست شورای اداری سال 90، ادارات برتر مورد تشویق قرار گیرند.

فردی با تاکید بر لزوم بازدید از خانواده شهدا در ایام نوروز اظهار داشت: عزت و سربلندی امروز ایران اسلامی مرهون رشادت و از خودگذشتگیهای دیروز فرزندان غیور این مرز و بوم است از این رو سرکشی به خانواده های شهدا، جانبازان و ایثارگران نباید در برنامه ایام نوروز دستگاه های خدماتی فراموش شود.

فرماندار شهرستان دماوند نسبت به سودجویی زمین خواران در این ایام هشدار داد و گفت: تعطیلات نوروزی ممکن است برای سودجویانی که چشم طمع به اموال بیت المال و اراضی ملی دوخته اند فرصتی مغتنم بشمار آید اما مسئولان ذیربط می بایست با هوشیاری در مسیر حفظ و حراست ثروتهای ملی از هیچ کوششی فروگذاری نکنند.

این مسئول با اشاره به دیگر اهم امور لازم الاجرای ایام سال نو متذکر شد: عدم اجرای طرحهای حفاری، جلوگیری از جابجایی وسایل خانه فاقد مجوزهای انتظامی، نظارت بر بهای اقلام عرضه شده و لزوم رفتاری مناسب با میهمانان و مسافران نوروزی از جمله نکاتی است که می بایست در این ایام مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه باید از انگ چسباندن به سرمایه گذاران بخش خصوصی خودداری کرد، افزود: می بایست موانع موجود در مسیر سرمایه گذاری بخش خصوصی در طرحهای شهرستانی برداشته شود و شاید لازم به ذکر نباشد که انگ چسباندن به سرمایه گذاران قانونمند، عقب ماندگی دماوند را بدنبال خواهد داشت.

نورمحمد فردی بیان داشت: می بایست مخالفتها یا موافقتها پیرامون ورود سرمایه گذار در اجرای طرحهای شهرستانی بر اساس قانون ابراز گردد و ترجیح دادن منافع شخصی به منافع شهرستان یا درنظر گرفتن حامیان این سرمایه گذاران کارکردی خودخواهانه، مضر و بی نتیجه است.

فرماندار شهرستان دماوند دلیل لاینحل ماندن برخی مشکلات دماوند را فضاسازیهای بی مورد دانست و گفت: متاسفانه مسبب لاینحل ماندن برخی معضلات دماوند وجود فضاسازیهای بی مورد در این شهرستان است.

این مسئول ادامه داد: در حال حاضر فردی که در قالب سرمایه گذار بخش خصوص قصد اجرای طرح کاشت گلهای مثمر با استفاده از فناوریهای نوین، آبادانی بلندیهای اطراف دماوند، توسعه اقتصادی، رونق کشاورزی و رفع معضل اشتغال این شهرستان را دارد بدلیل برخی تنگ نظریها موفق به اجرای این پروژه نشده درحالیکه با اعتبارات محدود دولتی اراضی کوهستانی یاد شده تا چندین سال دیگر نیز قابل بهره برداری نخواهد بود.

شهرستان دماوند با مساحتی حدود ۱۸۸ هزار هکتار در محدوده شهرستانهای فیروزکوه، آمل، ورامین، گرمسار و تهران قرار دارد که متوسط ارتفاع آن از سطح دریا حدود دو هزار متر است و بر طبق نتایج سرشماری سال ۱۳۸۵مرکز ملی آمار ایران تعداد 27 هزار و 418 خانوار شامل 96 هزار و 860 نفر در این شهرستان سکونت دارند.

کد خبر 1276546

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha