فردای انقلاب از منبر حرم امام رضا (ع) ترسیم می شود

مشهد - خبرگزاری مهر: میلیونها ایرانی از گوشه و کنار ایران به مشهد آمده اند تا عید را در جوار بارگاه کبریایی علی بن موسی الرضا (ع) باشند و روز اول فروردین قرار است آقا با مردم سخن کند تا عیش این زائران تکمیل شود.

به گزارش خبرنگار مهر در مشهد، این تصویر هر سال بر صفحات زرین این شهر قدسی نقش می بندد. نوروز که می شود، گروه زیادی از ارادتمندان امام غریبان خود را به شهر امام هشتم می رسانند و آقا نیز به نیت زیارت و واگویه ای با صاحب اصلی ایران، پای به این گلشن آسمانی می گذارد.

مجاوران و زائران هنگامی که از آیین بهشتی سرشت نوروز فراغت می یابند آماده می شوند تا رکعتی دیگر از خاطرات معنوی خود را در این دیار 1200 ساله، ماندنی کنند.

اول فروردین هر سال، سید چفیه پوش دیار ما با همان صمیمیت همیشگی، سیمای مهربان و قلبی آکنده از ارادت به پسر موسی جعفر و عشق به مردان و زنان وفادار میهن، به جمع مردم می آید تا با سخنانی شیوا و دلنشین وظایف و ماموریتهای فردای انقلاب اسلامی را در حرم مطهر امام رئوف ترسیم کند.

غریو آنانی که با او میثاق بسته اند

نوروز 90 هم تکرار این اتفاق دلپذیر است. آیت الله خامنه ای متبسم می آید، فروتنانه در برابر غریو آنانی که با او میثاق بسته اند و در فراز و نشیبها همپیمانش بوده اند، محبتی نثار می کند. چینهای خشم آقا از مستکبران، پشت برچینهای مردم دوستی پنهان شده است و مردم نیز با شور و حرارتی که فقط در نزد مردم وفادار ایران نمونه اش را می توان دید او را دسته گل محمدی می‌خوانند، جانشان را برای تداوم میراث خمینی و انقلاب الهی ایران پیشکش می کنند. هرچند هزار بار امتحان داده اند اما خالصانه و مخلصانه می گویند ما اهل کوفه نیستم علی تنها بماند.

جایتان خالی است در این مدینه عاشقی

جایتان خالی است در این مدینه عاشقی، در این چارسوق دلدادگی، در شهری که هر گوشه اش بوی ولایت می دهد، مادران کام بچه هایشان را با آب سقاخانه بر می دارند تا ارادت به ساحت قدسی مولا امام رضا (ع) در شیره جانشان خانه کند.

در این شهر بوی وفای به عهد را از فرسنگها راه می توان فهمید، رایحه غیرت و شرف مردمش به عطرهای خوشبوی بهشت طعنه می زند، این جماعت درویش و بی ریا وقتی می گویند سید ما با تو هستیم پس هستند. تا خدا، خدایی کند، تا روز قیامت هستند، وقتی میثاق ببندند، تجدید میثاق دیگر معنی ندارد.

و رهبر فرزانه انقلاب که همه دوران زندگیش را با مشهدیها بوده این را می داند و یادش می آید که ساکنان این شهر در دوران مبارزه از زندان تا غربت تبعید مثل عاشق بی تابش بودند و در سیل قوچان چگونه با یک اشاره اش همه هستی شان را به میدان آوردند تا آقا سید علی حرفش بر زمین نماند و همتش به کوچه حل مشکل راه باز کند. هم آقا می داند برای مشهدیها چقدر عزیز است و هم مردم شهر واقفند برای آن سید رشید که در مسجد کرامت پشت سرش به نماز می ایستادند و امروز ماموریت سنگین هدایت انقلاب اسلامی را بر عهده دارد چقدر بیقرارند.

واژه هایی که از این منبر بر دلها می نشیند

پس واژه هایی که از این منبر بر دلها می نشیند شنیدن دارد، عمل کردن دارد، حظ بردن و شوق کردن دارد. آنچه به گوش می رسد گوشواره می شود برای بهتر زیستن، قوت می شود برای خوب مقاومت کردن در برابر توطئه های خائنانی که چشم دیدن ایران و ایرانی را ندارند، چراغ می شود برای تشخیص حق از باطل و نهیبی برای حفظ عزت در برابر افرادی که می خواهند ما در اوج نباشیم.

این سخنرانی منشور یکساله انقلاب می شود

خطاب به ولایتمداران ایران زمین که با خونشان پای کار هستند و تا هستند معاندان راه به جایی نمی برند هشدار آقا و نصیحت و رهنمود سکاندار انقلاب همه را میخکوب می کند و اینگونه است که این سخنرانی همواره منشوری می شود برای تداوم راه سختی که ملت در پیش دارد اما راحت و با اقتدار می پیماید.

علی اکبر شیرازی حضور در مشهد را هم فال وهم تماشا می داند و یادآور می شود اینجا فرصت زیارت امام و دیدار با آقا فراهم می شود. این یعنی یک مسافرت پر ثمر برای کسی که کیلومترها برای رسیدن به مشهد، راه آمده است.

فاطمه رجب پور از شهروندان قزوینی نیز عقیده دارد سخنرانیهای آقا در مشهد مخاطب عام دارد و نمایندگان همه مردم کشور در این شهر حضور دارند پس می توانند سفیر انتقال این عبارات راهگشا باشند.

سیما بهبودی از تهران هم با اشاره به حضور چند باره اش در ایام نوروز در مشهد یادآور می شود: هر سال به این همایش عظیم می آید و سخنان آقا را گوش می دهد.

روزهای آغاز فروردین در مشهد همه چیز دست به دست هم می دهد تا از خرمن معرفت شهر مشتی سوغات برداشت و برکت زندگی کرد.

کد خبر 1276721

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha