بقایی معاون اجرایی رئیس جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری شد

رئیس جمهور در دو حکم جداگانه حمید بقایی، رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را با حفظ سمت به عنوان معاون امور اجرایی خود و سرپرست نهاد ریاست جمهوری منصوب کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در متن حکم دکتر محمود احمدی نژاد  برای انتصاب حمید بقایی رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری برای انتصاب وی به سمت معاونت اجرایی رئیس جمهور آمده است : " برادر گرامی جناب آقای حمید بقایی ، حفظ و ارتقای روند سریع پیشرفت کشور، نیازمند تداوم و گسترش خدمات به آحاد ملت شریف و آگاه در جای جای میهن اسلامی عزیز و سرزمین پاک و زرخیر ایران است.

این تکلیف الهی، ملی و انقلابی دولتمردان است که می باید در سایه تدبیر و برنامه ریزی شایسته و شامل به انجام رسد.

نظر به اهمیت و تاثیر مدیریت کلان اجرایی در تحقق اهداف و برنامه های بزرگ ملی به استناد اصل یکصد و بیست و چهارم قانون اساسی، جنابعالی را به دلیل کاردانی، کارآمدی، شایستگی های فردی و توان مدیریتی به عنوان «معاون امور اجرایی رئیس جمهور» منصوب می نمایم تا با اهتمام کافی و در تعامل نزدیک با معاون محترم اول، وزرا و معاونین محترم رئیس جمهور در جهت تسهیل و تسریع در اتخاذ تصمیمات و اقدامات اجرایی مشارکت تعیین کننده داشته باشید.

در دولت انتظار ، انتظار این است که با پشتیبانی موثر، نظارت اجرایی بر برنامه های سازندگی، به ویژه طرح ها و پروژه های اصلی و بزرگ کشور و کوتاه کردن زمان و مسیر اجرا و کاهش هزینه ها، در جهت تامین حداکثری منافع ملی و رضایت مردم عزیز در شهرها و روستاها اقدام لازم را به عمل آورید.

بدیهی است که اعضای محترم هیئت دولت و همه همکاران در دستگاه های مختلف اجرایی همکاری وافی را به عمل خواهند آورد. رجاء واثق دارم که توجهات حضرت ولی عصر (عج) و عنایات خاصه حضرت ایشان مثل همیشه توفیقات الهی را برای جنابعالی و دیگر همکاران تضمین خواهد کرد."

به گزارش مهر، رئیس جمهور در حکم دیگری بقایی را با حفظ سمت به عنوان سرپرست نهاد ریاست جمهوری منصوب کرد.

 در این حکم آمده است: " نظر به اهمیت امور مربوط به نهاد ریاست جمهوری و ارتباط تنگاتنگ با حوزه معاونت امور اجرایی و اعتمادی که به شما دارم، جنابعالی را با حفظ سمت به «سرپرستی نهاد» منصوب می نمایم. لازم می دانم که از زحمات و خدمات ارزشمند بردار گرامی جناب آقای اسفندیار رحیم مشایی در طول دوره مسوولیت سرپرستی نهاد صمیمانه سپاسگزاری نمایم.

توفیقات جنابعالی را در سایه توجهات حضرت ولی عصر (عج) از درگاه ایزد سبحان مسالت می کنم. "

کد خبر 1284346

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =