لزوم توجه به پیوست فرهنگی در نوروز/ شرایط مطلوب " مهر" در گلستان

گرگان - خبرگزاری مهر: مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان با تبریک فرارسیدن سال نو گفت: نوروز علاوه بر اینکه یک فرهنگ و سنت بوده بلکه فرهنگساز نیز محسوب می شود و باید همراه با پیوست فرهنگی باشد.

حجت الاسلام نورالله ولی نژاد در گفتگو با خبرنگار افزود: مردم بر اساس سنت دیرینه تغییر و تحول طبیعت را جشن می گیرند واین مراسم آمیخته با فرهنگ است.

وی اظهار داشت: نوروز برگرفته از فرهنگ گذشتگان است و خود نیز برای نسلها فرهنگ ساز است از این رو باید به بخش فرهنگی نوروز بیشتر توجه شود.

وی عنوان کرد: در حوزه فرهنگی برای عید نوروز مقدماتی فراهم شده تا آنچه در نوروز رخ می دهد منهای فرهنگ نباشد و فرهنگ نیز در کنار جشن و شادی پرداخت شود.

حجت الاسلام ولی نژاد گفت: تعبیر مناسب آن است که پیوست فرهنگی را برای نوروز داشته باشیم.

برنامه های فرهنگی نوروزی در گلستان

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان گفت: از جمله برنامه های فرهنگی انجام شده برای نوروز سال جدید در استان آن است که تیم مرتبط با حضور دستگاههای مرتبط تشکیل و جلسات مختلف برگزار شد.

وی عنوان کرد: همچنین بازدیدی از مساجد بین راهی استان صورت گرفت و تا نمازخانه های بین راهی برای اقامه نماز مهیا باشد.

وی یادآورشد: در تفرجگاههای استان نیز نمازخانه ای پیش بینی شد و هماهنگی لازم برای اقامه نماز جماعت انجام شد و در اغلب تفرجگاهها، پیش بینی نمایشگاه کتاب و محصولات فرهنگی نیز صورت گرفته است.


 

حجت الاسلام ولی نژاد افزود: اجرایی مسابقات فرهنگی، چاپ و نشر برشور فرهنگی نیز از دیگر اقدامات است.

چاپ هفت سین فرهنگی

مدیرکل تبلیغات گلستان از چاپ پوستری تحت عنوان " هفت سین فرهنگی" خبر داد و گفت: در این هفت سین به مباحث فرهنگی و مذهبی پرداخته شده است.

وی اظهار داشت: همچنین با هماهنگی صدا و سیما مسابقاتی نیز تدارک دیده شده که در ایام نوروز اجرا می شود.

وی اظهار امیدواری کرد که در نوروز با نگاه لطیفی که نظام اسلامی دارد، مردم همراه با شادمانی همه مسائل اخلاقی و دینی را رعایت کنند و یک عید دینی و ارزشی را داشته باشیم.
 
اولویتهای فرهنگی در گلستان

مدیرکل تبلیغات گلستان به اولویتهای سال آینده این سازمان در استان اشاره و اضافه کرد: ساماندهی هیئت های مذهبی از جمله برنامه هاست.

حجت الاسلام ولی نژاد یادآورشد: در استان حدود هزار و 750 هئیت مذهبی وجود دارد که ساماندهی و آموزشهای لازم در دست کار است.

وی عنوان کرد: مداحان استان ساماندهی شدند ولی آموزشهای لازم برای آنان در سال جدید پیگیری می شود و علما و مبلغان نیز نیاز به آموزش دارند.

حجت الاسلام ولی نژاد یادآورشد: آموزش تخصصی نیروهای قرآنی نیز به عنوان اولویت اول ماست که در سال جاری شروع شد و در سال 91 تکمیل می شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان افزود: آموزش قرآن نیروهای قرآنی از دیگر برنامه هاست تا استان حرف اول را در این زمینه در کشور بزند، زیرا قابلیتهای لازم در استان موجود است.

وی اظهار داشت: دو هزار و 100 مسجد در استان موجود است که اگر هیئت امنای مسجد ساماندهی شوند می توانیم برنامه های تهیه شده را محقق کنیم.
 
حجت الاسلام نورالله ولی نژاد به بحث گفتمان دینی اشاره و اضافه کرد: این برنامه نیز در سال جدید استمرار می یابد و بحث خانه های عالم نیز با اعتبار بیشتری پیگیری می شود.

شرایط مطلوب خبرگزاری مهر در گلستان

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان درباره عملکرد خبرگزاری مهر در استان گفت: خبرگزاری مهر اکنون جزو خبرگزاریهای اول کشور و رسانه های مجازی است.

حجت الاسلام ولی نژاد یادآورشد: این درحالیست که بسیاری از خبرگزاریهای پیشینه بیشتری داشته باشند ولی خبرگزاری مهر در مدت کوتاه از فعالیت توانسته جایگاه ویژه ای برای خود باز کند.

وی اظهار داشت: در استان گلستان، خبرگزاری مهر شرایط مطلوبی دارد و باید بتوانیم در سطح استان امکانات بیشتری برای آن تهیه شود.
 
وی عنوان کرد: خبرگزاری مهر در استان رشد خوبی دارد و می تواند جایگاه بهتری کسب کند، زیرا استان دارای قابلیتهای زیادی است.

وی عنوان کرد: اکنون خبرگزاری مهر در استان توانسته با مجموعه ها و بخش های مختلف استان ارتباط لازم را برقرار کند و پل خوب ارتباطی بین استان و سطح کلان کشور است.

حجت الاسلام ولی نژاد اظهار داشت: با تامین مقدمان مانند تجهیزات لازم و فضای ساختمانی برای دفتر نمایندگی خبرگزاری در استان فرصت های بهتری برای استان ایجاد خواهد شد.
کد خبر 1562474

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 13 =