کرایه های تاکسی در کرمانشاه به صورت غیرقانونی افزایش یافت

کرمانشاه - خبرگزاری مهر: همزمان با پایان یافتن سال 90 بیشتر رانندگان تاکسی و اتومبیل های مسافرکش، نرخ کرایه های خود را تا دو برابر و حتی بیشتر افزایش داده اند.

به گزارش خبرنگار مهر، براساس مشاهدات خبرنگار مهر از سطح شهر کرمانشاه، در برخی از مسیرهای سطح شهر کرمانشاه رانندگان بدون هیچ مزاحمت یا نظارتی اقدام به افزایش کرایه های تاکسی می کنند.

در مسیر میدان آزادی و رشیدی به شهرکهای کیهانشهر، سجادیه، رسالت و بسیج رانندگان این روزها نرخ کرایه های خود را از هر نفر 300 تومان به 500 تا 1000 تومان افزایش داده اند.

در مسیر رشیدی به شهرکهای جعفرآباد و ابوذر نیز رانندگان نرخهای کرایه های خود را 100 درصد افزایش داده اند.

این عمل غیرقانونی تاکسی ها، به دلیل نبود نظارت کافی بر تاکسیهای سطح شهر از سوی سازمان تاکسیرانی کرمانشاه به وجود آمده است.

گشت های تاکسیرانی کرمانشاه بیشتر در حوالی میدان اصلی شهر، یعنی میدان آزادی فعالیت دارند و این روزها به اوضاع خیابانهای مذکور کمتر نظارت دارند.

مشاهده تعداد زیاد مسافر، رانندگان را تشویق به افزایش کرایه ها می کند و برخی از شهروندان که تحمل ایستادن در خیابان را ندارند یا به دلایلی عجله دارند، این روزها برای جابجا شدن در سطح شهر مجبورند که دو برابر روزهای عادی کرایه تاکسی پرداخت کنند.

در استان کرمانشاه دو گروه "تاکسی داران رسمی" و "مسافرکش های شخصی"، هر کدام، وجود دیگری را مزاحم کار خود می دانند.

یکی از شهروندان در این باره به خبرنگار مهر می گوید: اگر مسافرکش های شخصی نباشند، تاکسی ها یا مسافری را جابجا نمی کنند و اگر هم اقدام به جابجایی مسافر کنند، باید نرخ مسیر را قبل از سوار شدن توسط دو طرف مشخص شود.

وی می گوید: در ایام سرد و بارانی سال، متاسفانه رانندگان تاکسی بدون هیچ اعتنایی از کنار مسافران عبور می کنند و اغلب به صورت خالی در خیابانها تردد می کنند.

این شهروند کرمانشاه می گوید: اغلب تاکسی ها یا سرویس مدارس هستند یا شرکتها و ادارات، همین امر باعث شده است که اوایل صبح تاکسی ها برای عموم کار نمی کنند و در اختیار صنف خاصی باشند.

فیض اللهی، یکی دیگر از شهروندان کرمانشاهی در این باره به خبرنگار مهر می گوید: مسئولان باید برای تمام مسیرهای شهر، مینی بوس یا اتوبوس به تعداد نیاز لحاظ کنند تا جلوی سوء استفاده برخی از رانندگان تاکسی و مسافرکش های شخصی گرفته شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک سازمان تاکسیرانی کرمانشاه در این باره به خبرنگار مهر می گوید: هر گونه افزایش کرایه تاکسی خلاف قانون است و تاکنون هیچ کرایه ای تغییر نکرده است.

"علیرضا سامیر" می افزاید: در صورت مشاهده این گونه تخلفات، به شدت با رانندگان خاطی برخورد خواهد شد.

وی می گوید: این روزها گشتهای سازمان تاکسیرانی به همراه تعزیزات حکومتی بر عملکرد تاکسی ها در کرمانشاه نظارت دارند.

معاون حمل و نقل و ترافیک سازمان تاکسیرانی کرمانشاه تاکید می کند: مسیرهایی که خبرنگار مهر خبر افزایش نرخ های کرایه آن را داده است در این روزها مورد بازرسی قرار خواهد گرفت و بی شک با این گروه از رانندگان قانون شکن برابر نص صریح قانون برخورد می شود.

سامیر می گوید: شهروندان می توانند در صورت مشاهده هر گونه تخلف، با شماره  تلفن های 8246565 و 8228484 واحد رسیدگی به شکایت سازمان تاکسیرانی کرمانشاه تماس داشته باشند.

براساس این گزارش، معمولا در این ایام، برخی از رانندگان در کرمانشاه با مشاهده تعداد بالای مسافر، اقدام به افزایش نامتعارف نرخ های کرایه خود می کنند.

..................

گزارش: مهدی زارعی

کد خبر 1562659

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 7 =