دستگیری سارقان میدان سلمان فارسی/ بازداشت سه شرور و زورگیر منطقه وحدت اسلامی

دستگیری دو سارق میدان سلمان فارسی شهرری،بازداشت سه شرور و زورگیر خیابان وحدت اسلامی،بازداشت زورگیر منطقه عباس آباد و شناسایی سارق موتور سیکلت ساعتی پس از سرقت مهمترین کشفیات امروز پلیس تهران است.

به گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ محسن خانچرلی ضمن اشاره به دستگیری سه سارق و زورگیر در یک تعقیب و گریز در شمال تهران، در تشریح جزییات دستگیری این متهمان گفت: بامداد روز گذشته یکی از گشت های انتظامی کلانتری 164 قائم در حال گشتزنی در محدوده مینی سیتی، متوجه یک خودرو با مشخصات مخدوش شده و به سه سرنشین آن دستور توقف می دهند اما راننده و همراهانش بدون توجه به دستور پلیس از محل متواری می شوند.

وی افزود: بلافاصله تیم گشت انتظامی خودرورا تعقیب کرده و در حین تعقیب و گریز با هماهنگی اپراتور کلانتری دو تیم گشت انتظامی دیگر نیز به محل اعزام و موفق می شوند راه خودرو مذکور را مسدود و هر سه سرنشین آن را بازداشت کنند.

سرهنگ خانچرلی عنوان داشت: هر سه متهم به همراه خودرویشان به کلانتری 164 منتقل شده و تحت بازجویی قرار گرفتند اما هرگونه جرم را منکر شده و علت فرار خود را نداشتن مدارک خودرو عنوان کردند.با توجه به گفته های هر سه متهم، سوابق آنها در سیستم اطلاعات جنایی پلیس بررسی شد که طی آن سوابق اتهامات آنها در خصوص سرقت، شرارت و زورگیری مشخص شده و ماموران دریافتند که این سه متهم از اراذل و اوباش سابقه دار این محدوده هستند.

وی اظهار داشت: با این تفاسیر، تحقیقات مجدد از هر سه نفر انجام شد که طی آن هر سه به جرایم و اتهامات وارده اعتراف و عنوان داشتند که با خودروی خود در محله های شمال تهران پرسه زده و اقدام به سرقت، زورگیری و شرارت می کنند.

گفتنی است، در بازرسی از داخلی خودروی متهمان یک قبضه ساتور، یک عدد اسپری اشک اور، یک دستگاه ECU مربوط به خودرو، یک عدد پایپ مصرف شده، یک عدد کارت سوخت مسروقه و یک قبض چاقوی دست ساز با غلاف کشف و متهمان به همراه پرونده تکمیل شده به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

دستگیری سارقان میدان سلمان فارسی شهرری

سرهنگ عبدالرضا مهابادی ضمن اشاره به شناسایی دو سارق سابقه دار خودرو در میدان سلمان فارسی ، در این باره گفت:  با افزایش شکایت شهروندان تهرانی ساکن محدوده مذکور مبنی بر سرقت خودرو، اقدامات ماموران کلانتری 172 عبدالعظیم برای شناسایی و بازداشت سارق یا سارقان خودرو آغاز شد.

وی افزود: تحقیقات ادامه داشت و نقاط جرم خیز تحت نظر قرار گرفت تا اینکه یکی از تیم های گشت انتظامی شب گذشته هنگام گشتزنی در محدوده مذکور به سرنشینان یک خودروی سواری پراید که در کناری متوقف شده بود مشکوک شدند.

سرهنگ مهابادی عنوان کرد: ماموران بعد از استعلام از مرکز پیام متوجه شدند که خودرو روز قبل به سرقت رفته است ،در حالی که ماموران لحظه به لحظه به خودرو نزدیک می شدند راننده به محض مشاهده پلیس فرار را بر قرار ترجیح داده و به سرعت متواری شدند. با فرار متهمان عملیات تعقیب و گریز پلیسی آغاز و در نهایت دقایقی بعد ماموران موفق شدند با اجرای طرح مهار در سطح حوزه استحفاظی خودرو را متوقف کنند و متهمان را که به صورت پیاده در حال فرار بودند را در یکی از کوچه های فرعی دستگیر کنند.

سرکلانتر نهم پایتخت خاطر نشان کرد: در بازرسی از خودرو متهمان که "‌حمید رضا" و " علی " نام داشتند،مقادیر قابل توجه ای شیشه ،یک قبضه چاقو ،دو دستگاه تلفن همراه تعدادی ابزار آلات سرقت کشف شد، با بازداشت متهمان هر دو نفر به کلانتری منتقل شده و مورد بازجویی قرار گرفتند.

وی ادامه داد: در بازجویی های انجام شده متهمان علاوه بر اعتراف به سرقت به چندین فقره سرقت از حوزه کلانتری 131 شهرری و کلانتری 172 عبدالعظیم دارند و چندین مرتبه به اتهام سرقت بازداشت شده اند و تازه از زندان آزاد شده اند. ماموران پرونده ای تشکیل و متهمان را برای تحقیقات بیشتر به پایگاه نهم پلیس آگاهی انتقال دادند.

دستگیری زورگیر منطقه عباس آباد

سرهنگ عزت الله معانی رییس کلانتری 104 " عباس آباد " گفت: در راستای اجرای طرح امنیت محله محور و مطالبات شهروندان در خصوص برخورد با سارقان کیف قاپ و موبایل قاپ در این منطقه دایره تجسس کلانتری تحقیقات خود را در خصوص شناسایی منطق جرم خیز آغاز کردند.

سرهنگ معانی ادامه داد : شب گذشته دوشنبه یازدهم دی ماه سال جاری ماموران دایره تجسس کلانتری هنگام گشتزنی در خیابان " سلیمان خاطر " به فردی با که با ظاهری نامناسب در حال پرسه زدن بود مشکوک شدند.

کلانتر 104 اضافه کرد: ماموران برای بررسی موضوع به او نزدیک شدند اما مظنون به محض مشاهده واحد گشت فرار را بر قرار ترجیح داده و متواری شد که با فرار متهم عملیات تعقیب و گریز پلیسی آغاز شد. ماموران طی مسیر کوتاهی موفق شدند متهم را در یکی از کوچه های فرعی دستگیر کنند در بازرسی از متهم که " علی رضا " نام داشت یک قبضه چاقو بزرگ ،یک باتوم فلزی و دو دستگاه تلفن همراه کشف شد.

وی بیان کرد:با توجه به زورگیریهای اخیر در آن محدوده ماموران متهم را به همراه اموال مکشوفه جهت تکمیل پرونده و تحقیقات بیشتر در خصوص جرایم احتمالی دیگر به کلانتری انتقال دادند.

سرهنگ معانی،در پایان تصریح کرد: با انتقال متهم به کلانتری او مورد بازجویی قرار گرفت که طی آن مشخص شد متهم سابقه دار است و چندین مرتبه به اتهام سرقت و زورگیری بازداشت شده است که ماموران بعد از تکمیل پرونده متهم را جهت سیر مراحل قضایی به دادسرا ارجاع دادند.

بازداشت سارق موتورسیکلت ساعاتی پس از سرقت

سرگرد حجت اله مرادی رییس کلانتری 161 ابوذر  در این باره گفت:صبح روز گذشته دوشنبه یازدهم دی ماموران دایره پیشگیری کلانتری هنگام گشت زنی در خیابان " سجاد جنوبی " بودند که به راکب موتورسیکلتی که در حال پرسه زدن بود مشکوک شدند.

سرگرد حجت اله مرادی افزود:ماموران بعد از استعلام از مرکز پیام متوجه شدند که موتورسیکلت ساعاتی قبل به سرقت رفته است ،که بلافاصله برای دستگیری سارق به او دستور توقف دادند اما راکب بدون توجه به اخطار پلیس بر سرعت خود افزود و متواری شد.

رییس کلانتری 161 ابوذر ادامه داد: با فرار متهم عملیات تعقیب و گریز پلیسی آغاز شد که طی مسیر کوتاهی ماموران موفق شدند در یکی از کوچه های فرعی موتورسیکلت را متوقف و متهم را که " محمد " نام داشت را دستگیر کنند.

کلانتر 161 در خاتمه بیان کرد:در بازرسی از متهم یک دسته شاه کلید و یک تلفن همراه کشف شد که ماموران متهم را به همراه اموال مکشوفه جهت تکمیل پرونده و تحقیقات بیشتر در خصوص جرایم احتمالی دیگر به کلانتری انتقال دادند.

دستگیری سه زورگیر و شرور خیابان وحدت اسلامی

سرهنگ علیرضا محرابی از بازداشت دو تن از اراذل و اوباش محدوده خیابان وحدت اسلامی خبر داد و گفت: این متهمان در پرونده خود سابقه درگیری و ضرب و جرح نیز دارند. 

وی اظهار داشت: برابر اعلام و گزارش شهروندان در خصوص فعالیت مجرمانه دو تن از اراذل و اوباش محدوده مذکور و ایجاد درگیری و نزاع های دسته جمعی در این محدوده، اقدامات ماموران پایگاه هشتم پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ برای دستگیری متهمان آغاز و تیم های عملیاتی به محل اعزام شدند. 

وی افزود: تحقیقات ماموران ادامه یافت تا اینکه توانستند هر دو متهم را شناسایی و نتیجه تحقیقات به حضور بازپرس شعبه هشتم دادسرای ناحیه 11 تهران ارسال شد که متعاقب آن دستور بازداشت هر دو متهم صادر و تیم های عملیات پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ برای بازداشت متهم به محل اعزام شدند. 

سرهنگ محرابی عنوان داشت: این دو متهم که "اصغر" و "امیر حسین" نام داشتند در یک عملیات غافلگیرانه در محل سکونت و اختفایشان به اتهام هایی چون، ضرب و جرح عمدی، اخلال در نظم عمومی دستگیر و برای بازجویی به پلیس امنیت منتقل شدند. 

رییس پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ در بخش دیگری از سخنان خود گفت: هر دو متهم در بازجویی های انجام شده به جرایم خود اعتراف و پس از تکمیل پرونده به دادسرا منتقل شدند و این در حالی است که در بررسی سوابق متهمان نزاع دسته جمعی منجر به ضرب و جرح شهروندان دیده می شود.

کد خبر 1781715

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 9 =