راهیابی 13 اثر به مرحله نیمه‌نهایی جایزه قلم زرین

دبیر یازدهمین جایزه قلم زرین از راهیابی 13 اثر به مرحله نیمه‌نهایی داوری این جایزه خبر داد.

رضا اسماعیلی، دبیر یازدهمین دوره جایزه قلم زرین در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت داوری این جایزه ادبی گفت: بر اساس لیستی که ما از آثار منتشر شده در سال 91 تهیه کرده‌ایم، در بخش شعر بیش از 500 کتاب و در بخش داستان نزدیک به 400 مجموعه داستان برای داوری در این جایزه باید تهیه شود.

وی افزود: موسسه خانه کتاب تاکنون تنها لیست آثار منتشر شده در فصل بهار و تابستان سال 91 رابرای تهیه به ما داده است و لیست آثار منتشر شده در دو فصل دیگر را سال آینده تکمیل و ارائه می‌کند. به همین خاطر فرآیند خرید و داوری آثار، به ویژه آثار ناشران شهرستانی سال آینده و در ایام نمایشگاه بین‌المللی کتاب ادامه خواهد یافت و در کنار آن خود صاحبان آثار هم می‌توانند کتابشان را برای داوری در اختیار ما قرار دهند.

اسماعیلی ادامه داد: از میان آثاری که تاکنون لیست آنها به ما ارائه شده، 200 دفتر شعر تهیه شد و مورد داوری قرار گرفته و 7 اثر هم در نهایت از میان آنها به بخش نیمه نهایی داوری راه پیدا کرده‌اند. در بخش داستان هم تاکنون 6 اثر از میان آثار تهیه شده به بخش نیمه نهایی رسیده‌اند. در بخش نقد و پژوهش هم از میان آثار منتشر شده نزدیک به 50 اثر انتخاب و در جریان داوری قرار گرفته است.

دبیر یازدهمین جایزه قلم زرین افزود: بر اساس زمان‌بندی انجام شده امیدواریم که داوری نهایی این جایزه تا نیمه‌خرداد ماه سال آینده نهایی شود و برگزیدگان نیز طبق برنامه روز 14 تیرماه سال 92 همزمان با روز قلم معرفی خواهند شد.

کد خبر 2009502

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 1 =