سنجش میزان برخورداری کسب و کارها از فناوری اطلاعات

مدیر کل دفتر بررسی های اقتصادی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از سنجش میزان برخورداری کسب و کارها از خدمات و محصولات ICT خبر داد و گفت: به منظور سنجش میزان برخورداری کسب و کارها از خدمات و محصولات ICT پرسشنامه ای تدوین و نهایی شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی جلالی منش درباره اقدامات صورت گرفته مربوط به طرح تهیه و حساب های اقتصادی بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: در راستای استفاده بهینه از اطلاعات موجود در سایر دستگاههای اجرایی کشور و تعامل سازنده و موثر با بخش خصوصی و دریافت اطلاعات سایر کسب و کارهای مرتبط با بخش خصوصی، جلساتی با دفتر توسعه صنعت IT وزارت صنعت، معدن و تجارت و کمیسیون فناوری اطلاعات، فناوری های نوین و کسب و کار اتاق بازرگانی صنایع و معادن کشاورزی ایران تشکیل شد.

وی با تاکید بر ضرورت سنجش سهم ICT از تولید ناخالص داخلی اظهار داشت: سهم صنعت IT نیز به طور خالص باید بررسی شود که بر همین اساس تلاش شد خدمات و محصولات بخشی به تفکیک IT و CT در جلسات مورد بررسی قرار گیرد.

مدیر کل دفتر بررسی های اقتصادی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: برای به روز کردن بانک اطلاعاتی مربوط به کارگاههای کشور با شرکت پست ایران مذاکره و جهت تعامل با مرکز آمار ایران هماهنگی لازم بعمل آمد.

وی در خصوص روند فعالیت این طرح از برگزاری جلسات کارشناسی "کمیته های ICT و نظارت" و روش شناسی و طرح های آمار گیری که ذیل شورای هماهنگی و راهبردی تشکیل شده خبر داد و گفت: پرسشنامه مربوط به سنجش میزان برخورداری کسب و کارها در رشته فعالیت های مختلف از خدمات و کالاهای ICT تدوین و نهایی شد.

جلالی منش گفت: این پرسشنامه شامل بخش های مختلف با موضوعات شرح فعالیت کارگاه اطلاعات مربوط به استفاده عمومی از خدمات ICT در کارگاه اطلاعات مربوط به استفاده از ICT در زمینه امور مربوط به کسب وکار است.

مدیرکل دفتر بررسی های اقتصادی وزارت ارتباطات همچنین از تدوین پرسشنامه مربوط به بخش ارزیابی ارزش افزوده بخش ICT خبر داد و گفت: طی روزهای آینده این پرسشنامه نهایی و به زودی نمونه گیری از کارگاهها براساس پرسشنامه ها آغاز خواهد شد.

وی اظهار امیدواری کرد: نتایج حاصل از این طرح بتواند در راستای برنامه ریزی های میان مدت و بلند مدت بخش و مبتنی بر آمار و اطلاعات دقیق جهت تحقق اهداف برنامه پنجم توسعه کشور و چشم انداز افق 1404 مثمر ثمر واقع شد.

کد خبر 2150266

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha