مهمترین ماموریت‌های آب و برقی سال 93/ چیت‌چیان: جایگاه صنعت آب و برق ارتقا می‌یابد

وزیر نیرو با تشریح مهمترین ماموریت‌های صنایع آب و برق در سال 93 اعلام کرد: اجرای سياست‌هاي كلي اقتصاد مقاومتي، اجراي سياست‌هاي اصل 44، پياده‌سازي و اجراي سند چشم‌انداز و برنامه‌هاي راهبردي وزارت نيرو در دستور کار قرار دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، حميد چيت‌چيان وزیر نیرو در پیام نوروزی خود در تشریح مهمترین ماموریت‌ها و برنامه‌های راهبردی وزارت نیرو در سال 93، گفت: پیشتازی، تحول‌آفريني، بهبود روش‌ها، روزآمدي، ارتقاي دانش و مهارت و افزايش بهره‌وري به‌عنوان نقطه كانوني سند چشم‌انداز و برنامه‌هاي راهبردي وزارت نيرو در سال جدید خواهد بود.

این عضو کابینه دولت تدبیر و امید تصریح کرد: برای ارتقاي موقعيت و جايگاه صنعت آب و برق، انجام ماموريت‌ها به‌ويژه تحقق سياست‌هاي كلي اقتصاد مقاومتي، اجراي سياست‌هاي كلي اصل 44 قانون اساسي، پياده‌سازي و اجراي سند چشم‌انداز و برنامه‌هاي راهبردي وزارت نيرو ضروری است.

این مقام مسئول با بیان اینکه در سال 93 تامين مطمئن و پایدار برق و آب شرب تمام شهرها و روستاها در دستور کار قرار دارد نسبت به افزايش مسئوليت‌پذيري اجتماعي در شركت‌های آب، برق و آبفا تاکید کرد.

چیت چیان هفته جاری با اشاره به برنامه‌ریزی برای امضای قرارداد ساخت 30 هزار مگاوات نیروگاه جدید با مشارکت بخش خصوصی در سال 93، گفته است: با موافقت وزارت صنعت و وزارت نیرو ذخیره عملیاتی تامین برق صنایع برای تابستان سال آینده را ابلاغ کرده است.

وی، افزود: به منظور کاهش پیک مصرف برق تابستان سال آینده مقرر شده است که صنایع تا 3 هزار مگاوات در مصرف برق صرفه جویی کند که این موضوع موجب می شود خاموشی های برقی برای تابستان سال آینده به حداقل کاهش یابد.

وزیر نیرو همچنین از دریافت مجوزی از مجلس به منظور انعقاد قراردادهای بیع متقابل به صورت BOO و BOT خبر داد و تاکید کرده است: بر این اساس پیش بینی می‌شود سال آینده حدود 10 میلیارد دلار قرارداد جدید آبی با مشارکت بخش خصوصی امضا شود.

کد خبر 2259699

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha