هشدار آیت الله جنتی درباره عملکرد وزارت ارشاد/ مصرف جنس خارجی حقارت است

دبیر شورای نگهبان با بیان اینکه در وزارت ارشاد کارهای خوبی صورت گرفته که اثرات آن در آینده معلوم می شود، افزود: باید توجه کرد که این ارشاد، ارشاد اسلامی است یعنی باید اسلامی فکر کند و اسلامی تصمیم بگیرد مبادا وزارت ارشاد اسلامی به کتابی مجوز دهد که رنگ اسلامی ندارد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله احمد جنتی خطیب این هفته نماز جمعه تهران ضمن تسلیت سالگرد شهادت شهید مطهری گفت: شهید مطهری عالمی است که مصداق روشن روایاتی است که در فضیلت علما نقل شده، عالمی که با عمل بود و ادعایی نداشت و دنبال اسم و رسم و عنوان نبود.

وی با بیان اینکه شهید مطهری زبان و قلمش در اختیار اسلام، انقلاب و خدمت به مردم بود افزود: من تقاضا می کنم که همه آثار ایشان منتشر شود، آثاری که همه می توانند استفاده کنند حتی غیرمسلمانان و هرچه بخواهیم در آثار امام(ره) و شهید مطهری می بینیم و برای شناخت خدا جزو بهترین منابع محسوب می شود.

آیت الله جنتی سپس به روز معلم و بزرگداشت مقام معلم اشاره کرد و گفت: معلم اول خدا است و معلم دوم پیامبر(ص) لذا معلم اگر شان خودش را بداند خیال می کنم زندگی اش عوض شود. معلم باید بداند که دارد قاضی، وزیر، عالم حوزه علمیه، نماینده مجلس و استاد دانشگاه پرورش می دهد.

وی ادامه داد: معلم باید بیش از آموزش دانش آموزان به پرورش آنها عنایت داشته باشد. انسان هایی تربیت کند امیدوار و علاقمند به خدا و منزجر از دروغ که حامی مظلوم است و دشمن ظالم و مجاهد فی سبیل الله.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران در ادامه در مورد کارگر و روز کارگر نیز گفت: کارگر باید زندگی مادی اش تامین شود، همینطور باید زندگی معنوی اش هم تامین شود. کارگر مثل همه مردم دیگر باید معنویت و معرفت داشته باشد و احساس مسئولیت در امور جاری مملکت بکند. و با منکر مقابله بکند، چشمش را روی هم نگذارد. این همه ما کمبود آب داریم داد بزند و نصیحت کند. اگر ببینند برق مصرف می کنند داد بزند و در مورد مسایل جاری مسئول باشد، این روحیه باید زنده باشد و در یک جمله کارگر باید زنده باشد.

وی در ادامه به بازدید رهبر انقلاب از گروه صنعتی مپنا اشاره کرد و گفت: باید دست رهبر عزیز را بوسید که ایشان می روند به گروه صنعتی مپنا و به اینها احترام می گذارند و از کارگران دلجویی و نوازششان می کنند. البته آن مجمع هم مجموعه بسیار با اهمیتی است که نمونه اقتصاد دانش بنیان است.

آیت الله جنتی در مورد عملکرد اخیر دولت ادامه داد: من تشکر می کنم از دولت که 90 درصد هزینه های بیمارستانی را قبول کرد، این کمکی است به مردم از جمله کارگرها، کار خوبی بود که باید از دولت بابت آن تشکر کرد.

وی در مورد نقش کارگران و مردم در اقتصاد مقاومتی نیز گفت: سفارش می کنم برای اقتصاد مقاومتی کارگران و مردم جنس داخلی مصرف کنیم چرا دست گدایی به خارج دراز می کنیم، یک معنی سلطه پذیری همین است و در صورت مصرف داخلی خود به خود تولید و اشتغال زیاد می شود و این فرهنگ باید رشد کند. استفاده از اجناس خارجی افتخار نیست بلکه مصرف جنس خارجی یک حقارت است البته تولید کنندگان نیز باید مواظب باشند که با کیفیت بالا و قیمت مناسب محصولات را ارایه کنند.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران در مورد مقوله فرهنگ نیز گفت: امسال از اول سال تا آخر سال بلکه بعدش مساله فرهنگ مساله مادام الحیات است و همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند فرهنگ مثل هواست و نمی شود بی نیاز از آن زندگی کرد.

وی افزود: دستگاه های متولی فرهنگ دستگاه های آزاد، حوزه علمیه، سپاه، آموزش و پرورش و سازمان تبلیغات هستند.

آیت الله جنتی با بیان اینکه وزارت ارشاد اسلامی هم جزو دستگاه های متولی فرهنگی است، ادامه داد: باید توجه کرد این ارشاد ، ارشاد اسلامی است، یعنی باید اسلامی فکر کند و اسلامی تصمیم بگیرند. مبادا با مجوز وزارت ارشاد اسلامی یک کتایی که رنگ اسلامی ندارد و ضد اسلامی است چاپ شود. حتی اگر نویسنده یک کتاب بی پروا و لاابالی است آثار این نویسنده نیز نباید منتشر شود چون طرز تفکر انسان در آثارش دیده می شود.

وی با بیان اینکه نظارت کامل باید بر روی محصولات فرهنگی وجود داشته باشد ادامه داد: مخصوصاً نظارت در مورد محصولاتی که برای نسل جوان ارایه می شود، نباید در محصولات فرهنگی خود کم بینی و احساس حقارت ترویج شود.

دبیر شورای نگهبان افزود: باید مواظب ویروس هایی که آثار فرهنگی و فرهنگ را از بین می برد باشیم، ویروس ها مانند علف های هرزه ای هستند که مانع رشد گلها و درختان می شود و پیدا کردن این ویروس ها کار بسیار سختی است لذا باید به مسئولین فرهنگی کمک کرد. اگر اشتباه می کنند باید دوستانه به آنها گفت و تذکر داد و اگر خدمت می کنند باید از آنها تشکر کرد. البته در ارشاد اسلامی کارهای خوبی شده که آثارش بعداً روشن می شود.

وی در مورد برخورد دستگاه های مسئول با فتنه و فتنه گران گفت: من تشکر می کنم از رئیس قوه قضائیه و دادستان که برخورد خوب و قاطعی با فتنه و فتنه گران می کنند ولی بعضی فتنه‌گرها و بعضی رئوس فتنه هنوز خیلی آزادانه راه می روند و کار خودشان را می کنند. نمی دانم باید با آنها چکار کرد ولی اولین کار این است که اینها باید رصد شوند و این کار، کار وزارت اطلاعات است. البته نمی دانم وزارت اطلاعات در این مورد چکار می کند ولی قوه قضائیه باید رصد کند، ببیند آنها چه نقشه ای برای آینده دارند. همه باید به مسئولین کمک کنند تا ریشه فتنه را براندازند.

آیت الله جنتی در ادامه در مسایل خارجی به کشور مصر اشاره کرد و گفت: کشور اسلامی سابقه دار مصر کارش به جایی رسیده که یک عده نظامی مسلط شوند و رئیس جمهور منتخب را به زور کنار بزنند.

وی افزود: حالا 400 تا 500 را می خواهند اعدام کنند و به 300 نفر حکم حبس ابد داده اند. خدا لعنت کند آمریکایی ها را، اینها فتنه هایی است که زیر سر آنها است و آن رئیس جمهور را آنها کنار گذاشتند و الان می بینیم که چقدر از این مسلمانان در خیابان ها کشته می شوند.

وی سپس به مساله اوکراین و بحران اوکراین اشاره کرد و گفت: در اوکراین نیز آمدند همان وضعیت را به وجود آوردند. رئیس جمهور منتخب مردم را مثل مرسی کنار زدند، یکی دیگر گذاشتند. ولی تجربه خوبی بود که دودش به چشم خودشان رفت به جای این که کل اوکراین را بردارند حالا فعلاً اوکراین دارد تجزیه می شود. دیگران بهره برداری می کنند و دودش به چشم آمریکایی ها رفت.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران در پایان نیز در مورد انتخابات عراق نیز گفت: انتخابات عراق دارد صورت می گیرد و خداوند این برادران عراقی را از شر تروریست های افراطی نجات بدهد.

کد خبر 2283169

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha