همكدسازي تلفن هاي ثابت در قزوين/ تغییر کد استان به ۰۲۸

ستاد همكدسازي تلفن ثابت در سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي از اجرای طرح یکسان سازی کدهای مخابراتی در استان قزوين از فردا چهارشنبه 31 اردیبهشت ماه خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، با اجرای طرح همكدسازي تلفن هاي ثابت استان قزوين از ساعت 22 فردا شب - چهارشنبه 31 اردیبهشت ماه - كد هاي بين شهري 0281 و 0282 این استان به 028 تغيير مي يابد.

این طرح در 21 مركز شهري و 148 مرکز روستایی در سطح شهرستانهاي قزوين، بوئين زهرا، تاكستان، آبيك و البرز انجام مي پذيرد و شماره مشتركين در سطح این شهرستانها از 7 رقم به 8 رقم تغيير خواهد كرد.

تعداد خطوط تلفن منصوبه در سطح مراكز شهري  295 هزار شماره و در سطح مراكز روستايي 115 هزار و دايري در مراكز شهر 249 هزار شماره و مراكز روستايي 80 هزار و دايري GSM-WLL روستايي 32 هزار شماره است.

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد: به دليل مسائل فني ارقام شماره تلفن بعضي از مشتركين در شهرستانها و روستاها تغييراتي خواهد داشت كه مشتركان مي توانند با سامانه گوياي در محدوده استان 3030 و 118 (بدون كد) و خارج از استان با شماره 02819713030 قبل از ساعت 22 چهارشنبه و پس از آن با شماره 0289713030 تماس بگیرند و از تغييرات ايجاد شده اطلاع كسب کنند. همچنین مشتركان مي توانند به سايت شركت مخابرات استان قزوين به نشانی  http://www.tc-qazvin.ir مراجعه و پس از وارد كردن شماره تلفن قديم از شماره تلفن جديد خود مطلع شوند.

كاهش هزينه تماس بين مشتركين توابع استان با مراكز استان و بلعكس، اختصاص يك شماره منحصر به فرد به مشتركين در كل استان، جلوگيري از تداخل در فايلهاي شارژينگ و Caller – ID از مزاياي اين طرح خواهد بود.

مشتركين مي توانند جهت انعكاس پيشنهادات و همچنين اعلام شكايات به آدرس الكترونيكي www.cra.ir دفتر بازرسي، نظارت مديريتي و پاسخگويي به شكايات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مراجعه کنند.

به گزارش مهر، تاکنون علاوه بر قزوین، کدهای مخابراتی در استانهای همدان، زنجان، سمنان، مرکزی، قم، البرز و تهران یکسان سازی شده است.

 

کد خبر 2295155

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 6 =