افتتاح نخستین خانه بیداری اسلامی کشور در اصفهان کلید خورد

اصفهان - خبرگزاری مهر: شهردار اصفهان گفت: نخستین خانه بیداری اسلامی ایران در فضای 3 هزار متر مربعی در اصفهان افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی سقائیان‌نژاد ظهر امروز در نشست مطبوعاتی خود با خبرنگاران اظهار داشت: خانه بیداری اسلامی اصفهان ارتباط بین گذشته و آینده را برای ما ترسیم می کند و این بسیار افتخارآمیز است.

وی با اشاره به اینکه بدنبال افتتاح این خانه به طور قطع نقدهایی مطرح می شود که از خداوند بزرگ می خواهیم برکات خود را بر این خانه نازل فرماید تا خانه بیداری اسلامی به عنوان مرجع حرکتی در تمدن نوین اسلامی ما باشد، ادامه داد: افتتاح خانه بیداری اسلامی اصفهان همچون افتتاح یک دانشگاه در بعد تمدنی و بیداری اسلامی است.

شهردار اصفهان با اشاره به سیاست های راهبردی خانه بیداری اسلامی اصفهان تصریح کرد: در این خانه قرار است تجمعی از نخبگان فرهنگی حوزه و دانشگاه را شاهد باشیم که تشکل این نخبگان در موضوعیت بیداری اسلامی با دیدگاه تمدنی یکی از راهبرهای خانه بیداری اسلامی به شمار می رود.

وی اضافه کرد: راهبرد دوم خانه بیداری اسلامی اصفهان این است که بتوانیم مرجعیتی را در کشور پیرامون بیداری اسلامی با دیدگاه تمدنی داشته باشیم و امید است که این خانه در آینده بتواند مرجعیت و قطبیتی برای رجوع افراد در مباحث بیداری اسلامی و تاریخی و تمدنی پیدا کند.

سقائیان نژاد با بیان اینکه سیاست بعدی خانه، تولیداتی است که خانه بیداری اسلامی  دارد، گفت: همانطور که خانه مشروطیت تولیدات ارزشمندی داشته است این خانه نیز می تواند با تولیدات خود از مراجعی باشد که جایگاه خود را در سطح ملی و بین المللی باز کند.

وی توجه به فضای مجازی برای مخاطبین خانه بیداری اسلامی را مورد تاکید قرار داد و بیان داشت: راه اندازی سایت یکی دیگر ازراهبردهای است که می تواند پاسخگوی برخی از ابهامات ذهنی آنهایی که در این رابطه تحقیق می کنند، باشد و اطلاعات لازم را در محیط مجازی برای مخاطبین خود فراهم کند.

شهردار اصفهان اضافه کرد: نگاه ما به نظام جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی باید یک نگاه تمدنی باشد زیرا ما نمی خواهیم صرفا فقط کشورداری و حکومت داری کنیم بلکه قصد داریم با دید متمدنی به اهداف بلند دست پیدا کنیم.

وی  با بیان اینکه در حال حاضر نظام در ابعادسخت افزاری به پیشرفت های قابل توجهی در علم، اقتصاد، صنعت، تبلیغات و سیاست دست یافته است، اضافه کرد: علیرغم پیشرفت های یاد شده رهبر معظم انقلاب همواره اشاره کرده اند که در بخش نرم افزاری، فکری و شیوه زندگی، فرهنگ و تربیت اجتماعی و سیاسی که باید رسوبات نظام را دنبال کند و پایه های اصلی تمدن را برای ما بنا گذارد ، هنوز جای کار دارد.

سقائیان‌نژاد گفت: با نگاهی به تاریخ اصفهان در می‌یابیم که هرچه در طی قرن‌ها به دست آوردیم به دلیل هویت ایران است و این پشتوانه خوبی است و اگر از این ظرفیت استفاده نشود در واقع ملل رشد نیافته ایم چرا که این سرمایه‌ها را همه شهرهای کشور و دنیا ندارند.

وی یادآور شد: خانه مشروطیت اصفهان با اینکه دومین خانه مشروطیت در کشور بود اما حرکت نویی در اصفهان بود ولی ابعاد فرهنگی دو خانه مشروطیت تبریز و اصفهان را که با هم مقایسه کنیم، اصفهان قابل مقایسه با تبریز نیست چرا که در اصفهان یک حرکت پویای فرهنگی در تاریخ معاصر را داشته است و خیلی تفاوت دارد که فقط در حد یک موزه به آن خانه نگاه کنیم.

وی افزود: حرکتی که در اصفهان انجام می‌شود شاید مغفول مانده و یا به صورت پراکنده به آن پرداخته شده اما قرار است همه تجمع های فکری در این خانه شکل بگیرد و این مسؤولیت سنگینی است.

راه اندازی خانه بیداری اسلامی در اصفهان یک پروژه حیاتی است

شهردار اصفهان با اشاره به اینکه دغدغه ، همت و پیگیری "دکتر نجفی، رییس خانه مشروطیت اصفهان" نبود این اتفاق امروز به وقوع نمی‌پیوست، تصریح کرد: خانه بیداری اسلامی اصفهان از نظر فیزیکی ۳ هزار متر مربع سطح و زیربنا دارد اما از آن مباحثی است که گوهر این حرکت ارزشمند در آینده بیشتر مشخص خواهد شد.

وی افزود: شاید ما در اصفهان پروژه های زیادی را افتتاح و به بهره برداری رسانده ایم ولی این پروژه از هر جهت ما را اغنا می‌کند و من امیدهای زیادی به کارآیی‌های این خانه دارم.

سقائیان نژاد بیان داشت: راه اندازی خانه مشروطیت فکر ما را تغییر داد و به دنبال آن، خانه انقلاب را تشکیل داده و سپس آینده پژوهی و مهدویت را که حد اعلای تکاپوی انقلاب اسلامی به انقلاب حضرت مهدی (عج) برسد.

وی تاکید کرد: خانه بیداری اسلامی را پشتوانه همه این اقدام ها است که گذشته و آینده را مدیریت خواهد کرد و آنهایی که تبهری در تاریخ معاصر هستند بهترین افراد برای مدیریت آن به شمار می روند و از این رو "دکتر نجفی" بهترین گزینه برای مدیریت خانه بیداری اسلامی هستند.

کد خبر 2372427

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 8 =