نامه رحمانی فضلی به لاریجانی در مورد طرح آمران به معروف/"لایحه فعالیت احزاب"در مرحله نهایی شدن

سخنگوی وزارت کشور، از تشکیل جلسه بررسی لایحه فعالیت احزاب  در صبح امروز خبر داد و گفت: این لایحه مراحل نهایی اش را سپری می کند و امیدواریم در جلسه آینده( چهارشنبه 30 مهر) بتوانیم بررسی لایحه احزاب را در وزارت کشور تمام کنیم تا این لایحه توسط وزیر به دولت ارائه شود.

حسینعلی امیری در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به احضار سفیر پاکستان توسط وزارت امور خارجه گفت: روز گذشته از ناحیه وزارت خارجه تذکرات لازم به سفیر پاکستان داده شد و وی هم قول پیگیری داد. ما کشور پاکستان را کشور دوست و برادر خود می دانیم و علاقه نداریم میان دو کشور مجادلات مرزی وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: چون سفیر پاکستان ول پیگیری داده بنابراین نمی خواهیم از طریق آنتن و رسانه ها با دولت پاکستان صحبت کنیم.

سنگوی وزارت کشور، همچنین در مورد "طرح آمران به معروف و ناهیان از منکر" که در مجلس شورای اسلامی مطرح است، گفت: وزارت کشور در مورد این طرح بحث های کارشناسی مفصل و مبسوطی دارد و وزیر کشوز نیز نظرات کارشناسی وزارت را در 3 صفحه به رئیس مجلس اعلام کرد.

وی تصریح کرد: امیدواریم با نظر مساعد مجلس و هیات رئیسه این طرح به کمیسیون برگردد تا با نظرات کارشناسی، دقت بیشتر و شنیدن نقطه نظرات مختلف بررسی شود.

وی امر به معروف و نهی از منکر را یک امر شرعی خواند و گفت: هیچ تردیدی در مورد توجه امر به معروف و نهی از منکر وجود ندارد و نه تنها به عنوان تکلیف اداری بلکه به عنوان واجب شرعی بر خودمان فرض می دانیم که آن را اجرایی کنیم اما در خصوص راهکارهای اجرایی کردن و اثربخش بودن این طرح نظراتی داریم.

قائم مقام وزیر کشور، با اشاره به "لایحه فعالیت احزاب" وزارت کشور گفت: این لایحه در وزارت کشور مراحل نهایی اش را سپری می کند.

وی ادامه داد: امروز نیز جلسه پیش نویس فعالیت احزاب و گروه های سیاسی با حضور نمایندگان احزاب اصلاح طلب و اصولگرا و همچنین نمایندگان مرکز پژوهش های مجلس برگزار شد.

امیری با بیان اینکه جلسه بعدی پیش نویس فعالیت احزاب روز چهارشنبه 30 مهرماه برگزار می شود گفت: امیدواریم در جلسه آینده بتوانیم بررسی لایحه احزاب را در وزارت کشور تمام کنیم تا این لایحه توسط وزیر به دولت ارائه شود.

وی همچنین در خصوص ویژگی های این پیش نویس گفت: من به عنوان یک حقوقدان می گویم که پیش نویس لایحه احزاب از نقاط قوت بسیار بالای حقوقی و سیاسی برخوردار است.

کد خبر 2392019

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 13 =