نظر«ضرغامی»درباره‌انتصاب«سرافراز»

«سید عزت الله ضرغامی» رئیس سابق رسانه ملی، امروز در یادداشتی در روزنامه «جام جم» نوشت: انتخاب جناب آقای محمد سرافراز از سوی رهبر معظم انقلاب (مدظله‌العالی) حاکی از درایت، آینده‌نگری، نگاه کارشناسانه و عنایت ویژه معظم‌له به ارزش‌های دینی و انقلابی است.

رسانه ملی همانگونه که در متن این حکم تاریخی آمده است، ماموریت‌های بزرگ و بی‌بدیلی برعهده دارد. رئیس سازمان شخصا باید واجد شرایطی باشد که بتواند از عهده این وظایف سنگین و دشوار به‌خوبی برآید. حداقل به دلایل ده‌گانه ذیل، ‌جناب آقای سرافراز شایستگی پذیرش این مسئولیت را دارد.

۱ ـ آقای سرافراز یک کارشناس ارشد واقعی در عرصه رسانه است، حداقل دو دهه تجربه ارزشمند داشته و با ظرایف حرفه‌ای و علمی این مسئولیت بخوبی آشناست.

۲ ـ او رسانه‌های رقیب و عرصه امپراطوری استکبار در حوزه رسانه را بخوبی می‌شناسد. به محیط خارجی رسانه ملی آگاه و مسلط است و می‌داند چگونه می‌توان با حداقل امکانات، روش‌های بهینه و موثری برای موفقیت رسانه ملی در میدان جنگ نرم به کار گرفت.

۳ ـ وی در طول این سال‌ها بخش مهمی از موضع آفندی رسانه ملی را اداره کرده است. هیچگاه در موضع انفعال قرار نمی‌گیرد و از رویکردهای محافظه‌کارانه گریزان است. او با قدرت و شجاعتی که از خود نشان داد از همین الان عرصه را به رقبا تنگ کرده است.

۴ ـ آقای سرافراز، فراز و نشیب‌های رسانه در طول دو دهه را تجربه کرده و با مفهوم بحران آشناست. در جریان حوادث سال ۸۸ و فتنه، خوش درخشیده است و همپای دیگر اجزای سازمان، ماموریت‌های خود را با موفقیت انجام داده است.

۵ ـ سرافراز قدرت تحول دارد و نوآوری و خلاقیت را می‌شناسد، مخاطب‌شناس واهل توسعه است. شبکه‌های جهانی العالم، پرس، الکوثر، آی‌فیلم، ‌سحر، هیسپان و ده‌ها کانال رادیویی را راه‌اندازی و مدیریت کرده است. اولویت‌ها را شناخته و سرعت عمل بالایی دارد.

۶ ـ سرافراز پرکار، سختکوش، پایبند به آرمان‌ها، صبور در برابر مشکلات، کم‌حرف و متواضع است. این ویژگی‌ها مربوط به آدم‌های بزرگ است.

۷ ـ سرافراز، مکتبی و ساده‌زیست است و روحیه‌ای درویش‌مسلک دارد و در قید و بند تشریفات نیست.

۸ـ سرافراز از خانواده جهاد و شهادت است، جایگاه شهدا و ارزش آنها را می‌داند با مفهوم ایثارگری آشناست و بخوبی می‌داند پشتوانه محکم نظام و رسانه ملی در سختی‌های روزگار از چه کسانی هستند.

۹ـ سرافراز رسانه ملی را می‌شناسد. بخش قابل توجهی از کتاب راوی صادق مربوط به اقدامات و عملکرد اوست. برای رضایتمندی و انگیزه‌بخشی به کارکنان طرح و ایده دارد و با مدیریت داشته‌ها آشناست. او بهره‌وری در سازمان را بالا برده و ظرفیت‌های جدیدی ایجاد خواهد کرد.

۱۰‌ـ آقای سرافراز فردی خودساخته است، به هیچ حزب و گروهی تعلق ندارد و همواره استقلال خود را حفظ کرده است. با این سابقه توان «نه» گفتن به زیاده‌خواهی‌ها را دارد و این ویژگی برای رسانه ملی سرمایه‌ای گرانبهاست، برای او آرزوی موفقیت دارم.

عزت الله ضرغامی

کد خبر 2417409