قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری باید اجرا شود/ وزیر بهداشت پاسخگو باشد

تبریز- نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مشکلات جامعه پرستاری از وزیر بهداشت خواست در این خصوص جوابگو باشد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد اسماعیل سعیدی صبح پنج شنبه در نشست تحلیلی پرستاران استان اظهار داشت: در بحث سلامت و درمان فشار اصلی بر روی پرستاران بوده و باید نسبت به تامین کامل این قشر تلاش لازم انجام شود.

وی ادامه داد: اگرچه پزشکان چند ساعت در طول روز کار می کنند اما فشار کار روحی و جسمی بر روی پرستاران در تمام مدت ۲۴ ساعت شبانه روز مشهود است.

سعیدی با اشاره به مشکلات جامعه پرستاری اظهارداشت: قانون تعرفه گذاری پرستاران با وجود تصویب در مجلس به طور کامل توسط دولت اجرایی نشده است که در این خصوص از وزیر بهداشت خواهیم خواست نسبت به پیگیری حق و حقوق جامعه پرستاری تلاش لازم را بکند.

وی ادامه داد: امسال بنا به درخواست وزیر بهداشت تمام تلاش خود را کردیم که اعتبار بخش بهداشتی و درمانی را به طور کامل اختصاص بدهیم تا بهانه ای برای اجرایی نشدن برخی قوانین وجود نداشته باشد زیرا در طول دوره های قبلی بهانه دولت ها برای اجرایی نکردن برخی امور بهداشتی نداشتن بودجه بود.

نماینده مردم تبریز در مجلس افزود: اما دولت کنونی در حوزه بهداشت با کمبود بودجه روبرو نیست و باید تمامی قوانین مصوب در این حوزه به طور کامل اجرایی شود که در این خصوص تذکر لازم را به وزیر بهداشت خواهیم داد.

وی با اشاره به اجرای برنامه هایی جهت بالا بردن منزلت اجتماعی پرستاران گفت: علاوه بر موضوع تامین معیشت این قشر باید نسبت به ارتقای سطح منزلت اجتماعی پرستاران نیز اقدام شود و جایگاه پرستاران و پیراپزشکان در این نظام به طور کامل مشخص شود.

پرستاری

تیم های نظارتی بر عملکرد پزشکان ضعیف عمل می کنند

سیف علی نصرتی، رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری تبریز نیز در این جلسه با اشاره به طرح تحول نظام سلامت اظهار داشت: این طرح به همت دولت اجرایی شده که بسیار مورد رضایت مردم قرار گرفته است.

وی ادامه داد: این طرح از جمله طرح هایی است که عزت و احترام را در بیمارستان های دولتی به مردم بازگردانده است زیرا در سال های اخیر مردم در بحث درمان به بن بست رسیده بودند.

نصرتی افزود: این امر یک نقطه ضعف برای بخش درمانی است که مردم حتی هزینه درمان در بیمارستان های دولتی را نیز نداشته باشند اما با اجرای طرح تحول نظام سلامت این روند تا حدودی بهبود یافته است.

وی با اشاره به برخی هنجارشکنی ها در جامعه پزشکی و درمانی کشور گفت: بحث زیرمیزی از جمله موضوعاتی است که باید به طور کامل ریشه کن شود زیرا این امر اخلاقیات را در بین جامعه پزشکی زیر سوال می برد.

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری تبریز ادامه داد: تیم های نظارتی بر روند کار پزشکان بسیار ضعیف شده و هیچ دستگاهی به طور کامل با برخی بی قانونی ها در حوزه بهداشت مقابله نکرده است.

وی با اشاره به قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاران نیز گفت: این قانون در دوره مجلس هفتم کارشناسی شده اما تاکنون اجرایی نشده است.

نصرتی ادامه داد: امیدواریم حق و حقوق جامعه پرستاری را بر اساس قانون به آن ها بازگردانند تا بدین ترتیب شاهد رعایت انصاف و اخلاق در بین این افراد باشیم.

کد خبر 2471496

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 5 =