مجموعه رمان های جاسوسی «فنگز خون آشام» برای نوجوانان چاپ شد

مجموعه ۶ جلدی «فنگز جاسوس خون‌آشام» شامل رمان های جاسوسی طنز ترسناک برای نوجوانان نوشته تومی دنبوند با سید حبیب الله لزگی توسط بخش کتاب های قاصدک انتشارات ذکر منتشر شد.

سید حبیب الله لزگی مترجم در گفتگو با خبرنگار مهر، با اعلام این خبر گفت: داستان‌های این مجموعه، دارای زمینه جاسوسی هستند و هرکدام هم عنوانی جدا و مستقل دارد. نویسنده این مجموعه، نویسنده مجموعه‌کتاب‌های «خیابان وحشت» است که پیش‌تر مجموعه ۱۳ جلدی‌اش را برای نوجوانان ترجمه کرده‌ام. مامور اینگما و مامور براون دو شخصیت محوری کتاب های «فنگز جاسوس خون‌آشام» هستند که بچه ها باید برای نجات دنیا از دست تبهکاران و هیولاهای جنایتکار آن ها را صدا بزنند.

وی افزود: جلد اول مجموعه «عملیات گاز متعفن» نام دارد که در آن جادوگر بدجنس دیسگاستوی کبیر می‌خواهد از مردم دنیا باج بگیرد. سوال این است که  آیا قبل از این‌که او بتواند نقشه‌ نفرت‌انگیز و کثیفش را اجرا کند، مامور اینگما و مامور پاپی براون قادرند مردم را از دست او نجات دهند یا خیر؟ جلد دوم هم «عملیات غلغلک» نام دارد و دارای یک معمای غلغلکی است. در این داستان، قرص اراده، تکنولوژی گران‌‌قیمتی برای کنترل مغز است و غولی آن را دزدیده که یک آدم‌کش اجاره‌ای است. سوال این است که متهم اصلی چه‌کسی است؟ آیا مامور اینگما و مامور براون می‌توانند این معمای غلغلکی را حل کنند؟ یا پریزاد موفق به اجرای نقشه‌اش خواهد شد؟

این مترجم درباره جلدهای سوم و چهارم این مجموعه گفت: «عملیات نجات پرنسس» عنوان جلد سوم مجموعه است و در آن مامور فنگز اینگما و پاپی بروان ماموریت پیدا می‌کنند که از پرنسس تیارا محافظت کنند. چند عملیات برای دزدیدن پرنسس به دستور پاگنده یا یتی، مشهور به بری ساسکواچ، به شکست می‌انجامد. جلد چهارم هم با عنوان «هدف هیچکس» درباره مردی به نام هیچکس است که می‌خواهد در زمان سفر کند و دوباره زنده شود. آیا مامور فنگز اینگما و پاپی براون می‌توانند سر بزنگاه او را متوقف کنند یا این شبح ترسناک از چنگ آن‌ها می‌گریزد؟ این هم سوالی است که بچه ها جوابش را با خواندن این جلد پیدا خواهند کرد.

لزگی ادامه داد: در جلد پنجم این مجموعه، همه عاشق خوردن بستنی جدید شده‌اند. غافل از این‌که بستنی آلوده است و اثر ترسناکی دارد... لوسین کلو می‌خواهد با این حیله‌ کثیف مردم دنیا را تبدیل به گرگینه کند! در داستان این جلد هم دو مامور باید جلوی او را بگیرند. این کتاب به عنوان جلد پنجم، با عنوان «پروژه دنیای گرگ» به چاپ رسیده است.

«ماموریت لالایی» عنوان ششمین جلد مجموعه «فنگز جاسوس خون‌آشام» است. درباره داستان این کتاب هم می توان این گونه گفت، دیریک دوپر که یک غول است، دو دستیار عجیب، مامور فنگز اینگما و پاپی براون را استخدام کرد تا در مورد تشکیلات جنایت‌کار دستکش تحقیق کنند. آیا فنگز و پاپی که نقش جنایتکاران را بازی می‌کنند، می‌توانند سردسته‌ تبه‌کار دستکش، آقای بیگ را دستگیر کنند یا دست‌خالی برمی‌گردند؟

کد خبر 2488877

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 15 =