دسترسی به داروهای کمیاب/ تامین نیازهای بیماران دیالیزی

داروخانه پیشانی سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال‌احمر است و بدون معطلی مخاطب را هدایت می‌کند به آنجا که باید با یکی از بزرگترین و حساس‌ترین زیرمجموعه‌های هلال‌احمر، آشنا شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، سازمان تدارکات پزشکی هلال‌احمر از شرکت‌های بزرگ هلدینگ دارویی و تجهیزات پزشکی کشور است که زیرمجموعه هایی چون شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران، شرکت داروسازی سها، شرکت کشت و صنعت فرآوری گیاهان دارویی سها جیسا، شرکت پخش سها هلال و شرکت بازرگانی سها کیش دارد و به مدد کارشناسان توانمند این شرکت‌ها توانسته است تا زنجیره‌ای کامل از تولید دارو و تجهیـزات پزشکی تا فروش و پخش محصولات را در کشور پوشش دهد. با تکیه بر همین خدمات شاهد تاثیرات بسیار مهمی در زمینه تولید انواع دارو و تجهیزات پزشکی در کشور با هدف کاهش آلام مردم در بخش تولید و تامین دارو بوده‌ایم. عمر سازمان تدارکات پزشکی به سال ۱۳۳۴ بر می‌گردد، سالی که این سازمان با هدف خدمت‌رسانی، رفع نیازهای درمانی، در عین حال راهبری مجموعه فعالیت‌های مرتبط با امور داروئی و تجهیزات پزشکی هلال‌احمر شکل گرفت و امروز با مجموعه‌ای از کارخانه‌های تولید دارو، تجهیزات پزشکی و شرکت پخش در سراسر کشور اهتمام خود را در این زمینه معطوف کرده تا ضمن ارائه بهترین خدمات به مردم، نقش بسزایی در ارتقاء سلامت جامعه ایفا کند.

خانواده سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال‌احمر در حالی که به سلامت همه انسانها می‌اندیشد و شعار خود را نیل به خودکفایی برای سربلندی ایران عزیز قرار داده اند، قدم به میدان عمل و خدمت گذاشته تا به اهداف والای خود از جمله تلاش برای تسکین آلام انسان ها و ارتقاء سلامت جامعه، جامه عمل بپوشاند.

شرکت‌های زیرمجموعه سازمان تدارکات پزشکی هلال

این سازمان با همت مجموعه‌های بزرگی چون شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران، شرکت داروسازی، شرکت کشت و صنعت فرآوری گیاهان دارویی سها جیسا، شرکت پخش سها هلال و شرکت بازرگانی سها کیش در دو حوزه ماموریتی توسعه و بهبود نظام تهیه، تولید ، تامین و ارائه خدمات دارویی و تجهیزات پزشکی و خدمت‌‌رسانی به موقع و تامین اقلام درمانی مورد نیاز مردم در شرایط خاص و مناطق محروم، تا کنون موفقیت‌های بزرگی را رقم زده است

شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران

شرکت تجهیزات پزشکی هلال ایران به عنوان بزرگترین تولید کننده تجهیزات پزشکی در سال ۱۳۷۱ تأسیــس و فعـالیت خـود را با تولیـد سرنگ های یک بار مصرف آغاز کرد و از آن زمان گامهای مهمی را در زمینه توسعه کمی و کیفی خود برداشت تا بتـواند گامی موثر در زمینه خودکفایی محصـولات پزشـکی بردارد. هم اکنون ۳۴ قلم انواع تجهیزات پزشکی و عمدتاً محصولات استراتژیک در این شرکت تولید می‌شود که درآینده‌ای نزدیک، شمار این اقلام به ۴۰ نوع افزایش خواهد یافت که از آن جمله می‌توان به تولید نسل جدید فیلترهای دیالیز ویژه بیماران قلبی و عروقی اشاره کرد.

در این واحد تولیدی انواع سرنگ، سرسوزن دندانپزشکی، صافی دیالیز، آنژیوکت، ست دیالیز، فیلتر تالاسمی و....تولید می شود و اخذ نشان CE اروپا برای تمامی محصولات و انتخاب شرکت به عنوان واحد نمونه در سال‌های متوالی و اخذ گواهینامه‌های متعدد از دیگر افتخارات بزرگترین شرکت تولید تجهیزات پزشکی هلال ایران به شمار می‌رود.

محصولات و خدمات در بخش دیالیز محصولات تولیدی عبارتست از: صافی دیالیز در دو نوع High flax ,low Flax سوزن فیستـولا، کارتریج و کیسه بی‌کربنات سدیم، ست دیالیز نماینده انحصاری فروش و خدمات پس از فروش و خدمات پس از فروش ماشینهای دیالیزفرزینـیوس، محلول دیالیز؛ در بخش انتقال خون، محصول تولیدی فیلتر لکوسیت بوده و سایرمحصولات عبارتست از سوزن زیر جلدی، سرسوزن دندانپزشکی، سرنگ انسولین، آنژیوکت، میکروست، ست سرم، انواع سرنگ، ماسک نانو، تثبیت کننده بافت(استبلایـزر)، کیسـه ادرار، دستـگاه تصفیه آب. شرکت داروسازی سها داروسازی سـها یکی از زیرمجموعه‌های سازمان تدارکات است که در سال ۷۸ با هدف تولید داروهای حیاتی و مهم راه‌اندازی شد. این شرکت مشتمل بر ۲ سایت تولیدی چهار باغ و شهـید فقیـهی (وردآورد) است. سایت چهارباغ در سه بخش جامدات، مایعات و آنتی بیوتیک‌ها طراحی شده و اکنون به علت برخورداری از امکـانات و تجهیـزات فنی قادر به توسـعه فعـالیت‌های خـود در زمینه‌های مختلـف دارویی، انسانی و بیولوژی است. سایت شهید فقیهی(وردآورد) نیز در زمینه تولید محصـولات دارویی و مواد اولیه مرتبط فعـالیت می‌کند. 

درحال حاضر نزدیک به ۸۲  قلم انواع داروهای پرمصرف کشور در این شرکت  تولید می‌شود و از اهداف اساسی این شرکت تولید براساس استانداردهای بین‌المللی، تلاش به‌منظور جلب رضایت مشتریان، تنوع‌بخشی به تولیدات و افزایش میزان تولید با حفظ اصل مهم کیفیت اقلام تولیدی، بهبود فرآیندهای تولید و کاهش ضایعات و تلاش برای تولید مشترک با شرکت‌های معتبر داخلیو بین‌المللی و بهینه‌سازی فرمولاسیون محصولات جدید است.

شرکت کشت و صنعت فرآوری گیاهان دارویی سها جیسا

این شرکت ايجــاد تنـوع در توليدات را به عنوان یکی از استراتژی‌های اصلی خود به همراه توليد محصولات بسته بندي شده شامل دم‌كردني‌هاي تك گياه، تركيبي و چاي فرآوري شده را سرلوحه کار خود قرار داده است. در حال حاضر این شرکت با اخذ مجوز از وزارت بهداشت تولید بیش از ۱۵۰ نوع فرآورده گیاهی با قابلیت کاربرد در صنایع دارویی، غذایی، آرایشـی و بهـداشتی ( انواع عصـاره‌هاي خشـك، هيدروالكلي، هیدروپروپيلن گليكولي و بسته‌بندي گياهان داروئي، چاي و سبزیـجات خشك) را احراز کرده و موجب شده در حال حاضر به عنوان بزرگترین تولید کننده فرآورده‌های گیاهی در کشور شناخته شود. شركت سها جيسا همچـنین با برنامه‌ريزي مناسب در زمینه ارتقاء ارزش افزوده منابع طبیعی کشور حرکت و كارخانه عصار‌ه‌گيري گياهان داروئي با هدف رفع كمبود این محصولات را راه‌اندازی کرده است.

لذا به منظور حضور قدرتمندتر در عرصه اقتصادی و ایجاد فرصت‌های شغلی این شرکت موفق شده در کنار توسعه تولید عصاره‌های مورد نیاز کشور، به اهداف مهمی چون تولید انبوه پماد کالندولا و کامومیل، تولید انبوه تی‌بگ چای سبز با طعم‌های هل، دارچین و چای سبز طبیعی، تولید انبوه تی‌بگ دم‌نوش‌های خلط‌آور، سرماخوردگی، شنبلیله، آویشن شیراز، بابونه آویشن باغی، گل گاوزبان، چای ترش، سنبل الطیب، گل راعی، نعناع و گزنه، تولید عصاره های خشک خارخاسک، زنجبیل، چای سبز، زرشک، زعفران و چای ترش برای نخستین بار در ایران و صادرات و ارسال ۶ نوع عصاره پروپیلن گلایکولی به کشور دانمارک دست یابد. شرکت پخش سها هلال

یکی از اهـداف و رسالت‌های مـهـم جمـعیت هلال‌احمر و سازمان تدارکات پزشکی، تهیـه و تأمین دارو و تجهیـزات پزشـکی مـورد نیـاز کشـور در سـریع‌ترین زمـان ممـکن و مطابق با استـانداردهای جهـانی و مقـررات سـازمان غـذا و داروی وزارت بهـداشت است. به همین علت مسئـولان وقـت این سـازمان به منظور توزیع سراسری و مویرگی داروهای خاص و حیاتی در سراسر کشـور، اقـدام به ایجاد شـرکت پخش سها هلال در سال ۸۸ کردند. امـروز با گذشت بیـش از پنج سال، بخش‌های زیادی از مناطق مختلف کشور تحت پوشش خدمات مراکز توزیع دارویی هلال‌احمر قرار گرفته‌اند که ارائه خدمات به ویژه در مناطق محروم در اولویت این مراکز قرار دارد.

تـلاش شبانه‌روزی مدیران، متخصصان و کارشناسان شرکت امروز با شعبات تـوزیع دارویـی هلال‌احمـر در منـاطقـی ازجمله تهران، مازندران، ایلام، خراسان‌رضــوی، کرمـانشـاه، گیـلان، خوزستـان، خراسان جنـوبی، سیستان و بلوچستـان، اصفـهـان، شیــراز، اردبیـل، کرمــان و آذربایجان شرقـی به بار نشسته تا بهترین خدمات دارویی در نقاط مختلف به مردم ارائه شود. 

به موازات تلاش‌ها برای توسعه مراکز پخش سها هلال به‌منظور توزیع مویرگی داروهای مورد نیاز مردم به‌خصوص داروهای تخصصی، داروخـانه‌های تحت‌پوشش این شرکت شامل داروخانه‌های مرکزی، فوق‌تخصصی و تک‌نسخه‌ای، داروخانه شماره ۲ هلال‌احمر در تهرانپارس و داروخانه کیش با پیش‌بینی انواع تسهیلات، به‌ویژه استقرار نمایندگان شرکت‌های بیمه‌ای در داروخانه‌های مذکور –به استثنای داروخانه کیش- برای تایید اینترنتی نسخ دارویی تلاش دارند که خدمات شایسته را در سریع‌ترین زمان ممکن و با بهترین کیفیت به مراجعان ارائه کنند.

آنچه شاید برای مخاطبان بیشتر از همه اهمیت داشته باشد، داروخـانه‌های شرکت پخـش سهـا هلال است اکنون داروخانه مرکزی هلال‌احمر در تهران، خیابان طالقانی، تقاطع سپهبد قرنی با شماره تماس، ۸۳۷۰۲۶۰۳ ۰۲۱؛ داروخانه فوق‌تخصـصی و تک‌نسخه‌ای در تهـران، خیابان طالقانی، تقاطع سپهبد قرنی ۸۸۹۲۳۳۳۳ ۰۲۱؛ داروخانه شماره ۲ هلال‌احمر در تهران، تهرانپارس، خیابان جشنواره، مجتمع دارویی درمانی هلال ایران، ۷۷۳۲۳۳۳۶ ۰۲۱؛ داروخانه کیش در جزیره کیش، خیابان سنایی، جنب بیمه تامین اجتماعی ۴۴۴۲۴۵۳۶ ۰۷۶ آماده ارائه خدمت به همه هموطنان است. 

در این مراکز داروهای بیماران خاص و پرونده‌ای شامل انواع سرطان‌ها، داروهای پیوندی و ام اس و... توزیع می‌شود و با استقرار نمایندگان سازمان‌های بزرگ بیمه‌گر در محل داروخانه‌های مرکزی و تک‌نسخه‌ای، تلاش شده تا حداکثر تسهیلات برای مراجعین به‌منظور تایید اینترنتی نسخ و تحویل داروهای مورد نیاز فراهم شود. در داروخانه‌های مرکزی و تک‌نسخه‌ای همچنین به بیماران تحت حمایت بیش از ۴۲ موسسه حمایتی، خدمات مناسب دارویی ارائه می‌شود.

کد خبر 3619666

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 7 =