رسانه امر به معروف و نهی از منکر درست را تبیین کند

گرگان- جانشین دبیر ستاد احیای امربه‌معروف و نهی از منکر استان گلستان گفت: رسانه باید امربه‌معروف صحیح و درست را تبیین کند.

به گزارش خبرنگار مهر، یاسر قزوهی، ظهر سه‌شنبه در نشست هم‌اندیشی و ارزیابی عملکرد رسانه‌های برخط در خصوص فریضتین اظهار کرد: رسانه‌ها باید حس مسئولیت‌پذیری مردم را نسبت به امربه‌معروف و نهی از منکر فعال کنند.

وی افزود: حساس کردن مردم نسبت به معروفات و منکرات کار مهمی است که رسانه‌ها باید انجام دهند.

مسئول دفتر ستاد احیای امربه‌معروف و نهی از منکر استان گلستان تصریح کرد: موضع‌گیری‌های موجود علیه این فریضه بزرگ نسبت به مصداق‌ها و رفتارها است.

وی تاکید کرد: ستاد احیای امربه‌معروف و نهی از منکر در سال ۷۲ تشکیل شد و قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر نیز در سال گذشته تصویب شد.

قزوهی گفت: هنوز نیاز داریم تا امربه‌معروف و نهی از منکر برای مردم تعریف و تبیین شود، این فریضتین فراتر از دین است و تبیین امربه‌معروف و نهی از منکر نخستین کار رسانه‌ها است.

به گفته وی، نخستین شرط امربه‌معروف و نهی از منکر خیرخواهی است، زبان نرم و لین نیز در این موضوع یکی از شرایط است.

قزوهی اظهار کرد: بی‌تفاوتی جامعه را فراگرفته که مهم‌ترین علت آن فراموش‌شدن امربه‌معروف و نهی از منکر است، نظم، انضباط، محیط‌زیست، تولید و ریختن زباله همه معروف‌ها و منکراتی هستند که باید به آن‌ها پرداخت.

مسئول روابط عمومی ستاد احیای امربه‌معروف و نهی از منکر نیز در این نشست گفت: امربه‌معروف و نهی از منکر وظیفه همه است.

وحید پیام نور افزود: قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر از قوانینی است که روی آن کارشده و کلمه به کلمه آن بررسی و تفکر شده است.

وی اظهار کرد: رسانه‌ها باید مطالبه کنند و زبان مردم باشند، آسیب رسانه‌های استان گلستان این است که تولید محتوا کم و بازنشر زیاد دارند.

کد خبر 3680114

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 8 =