فعالیت دومین شهرک صنعتی آب معدنی کشور/ صادرات آب معدنی کوهرنگ

شهرکرد- دومین شهرک صنعتی آب معدنی کشور با راه اندازی نخستین واحد تولیدی آب معدنی در این شهرک صنعتی و صادرات آب معدنی به کشور کویت فعال شد.

خبرگزاری مهر - گروه استان‌ها: استان چهارمحال و بختیاری ازجمله مناطق کوهستانی فلات مرکزی ایران محسوب می‌شود که دارای منابع آب ارزشمند و رودخانه و چشمه و قنات‌های بسیاری است و می‌توان آن‌ها را منابع آبی معدنی به شمار آورد.

این استان کوهستانی بوده و دارای بارش‌های قابل‌توجه برف در زمستان است که به‌واسطه داشتن شرایط توپوگرافی و خاص و بارش‌های قابل‌توجه بیش از ۹۰۰ چشمه دارد. بسیاری از این چشمه ها با توجه با بررسی‌ها و انجام آزمایش‌ها، بهترین آب‌های معدنی کشور  شناخته‌شده‌اند.

در استان چهارمحال و بختیاری یک شهرک صنعتی آب‌معدنی چند سالی است در حال ساخت است و یکی از بهترین آب‌معدنی های کشور در این شهرک بسته‌بندی و وارد بازار می شود.

آب این شهرک صنعتی از چشمه دیمه تأمین می‌شود که به گفته برخی کارشناسان بهترین آب‌معدنی جهان به شمار می‌رود.

چشمه دیمه یکی از بزرگ‌ترین چشمه‌های کشور و یکی از سرچشمه‌های اصلی زاینده‌رود به شمار می‌رود که در کنار روستای دیمه از توابع شهرستان کوهرنگ قرار دارد.

چشمه دیمه

در حال حاضر در استان اردبیل یک شهرک تخصصی بسته‌بندی آب‌معدنی وجود دارد که دومین شهرک تخصصی صنعتی آب‌معدنی در چهارمحال و بختیاری واقع‌شده است.

نخستین واحد این شهرک صنعتی تخصصی آب‌معدنی راه‌اندازی شده است و آب‌های بسته‌بندی‌شده این واحد صنعتی به‌واسطه کیفیت بالا به کشور کویت صادر می‌شود و در حال حاضر در کشور توزیع نمی‌شودمدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان چهارمحال و بختیاری در این خصوص به خبرنگار مهر گفت: شهرک صنعتی آب‌معدنی چهارمحال و بختیاری دومین شهرک صنعتی تخصصی آب‌معدنی کشور است که در شهرستان کوهرنگ در حال ساخت است.

نعیم امامی افزود: این شهرک صنعتی در کنار چشمه دیمه قرار دارد و آب چشمه با پمپ به شهرک صنعتی انتقال داده می‌شود.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان چهارمحال و بختیاری ادامه داد: در ابتدا باوجوداینکه زیرساخت‌ها باهمت مدیران گذشته در این شهرک صنعتی ایجادشده بود، متأسفانه هیچ سرمایه‌گذاری برای سرمایه‌گذاری وارد این شهرک نشده بود.

وی ادامه داد:با تلاش‌های بسیار سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در این شهرک جذب شدند و زمینه برای راه‌اندازی واحدهای صنعتی بسته‌بندی آب‌معدنی در این شهرک فراهم شد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان چهارمحال و بختیاری یادآور شد: نخستین واحد این شهرک صنعتی تخصصی آب‌معدنی راه‌اندازی شده است و آب‌های بسته‌بندی‌شده این واحد صنعتی به‌واسطه کیفیت بالا به کشور کویت صادر می‌شود و در حال حاضر در کشور توزیع نمی‌شود.

وی بیان کرد: دو واحد صنعتی بسته‌بندی آب‌معدنی نیز در این شهرک تا پایان سال و اوایل سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان چهارمحال و بختیاری تأکید کرد: هم‌اکنون مجوزهای دیگری نیز در این شهرک آب‌معدنی صادرشده است و این شهرک آب‌معدنی طی سال‌های آینده به یکی از مهم‌ترین مناطق صنعتی کشور تبدیل خواهد شد.

وی تأکید کرد: با توسعه این شهرک صنعتی آب‌معدنی، استان چهارمحال و بختیاری به یکی از استان‌های برتر کشور در بخش تولید و صادرات آب‌معدنی تبدیل خواهد شد.

راه‌اندازی شهرک صنعتی آب‌معدنی کوهرنگ نقش مهمی در توسعه این منطقه دارد و باید زمینه جذب سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در این شهرک تخصصی آب‌معدنی فراهم شود بخشدار مرکزی کوهرنگ نیز در این زمینه به خبرنگار مهر گفت: شهرستان کوهرنگ یکی از شهرستان‌های دارای منابع فراوان آب است که آب‌های موجود در این شهرستان از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.

فرزاد حسینی بیان کرد: توسعه واحدهای صنعتی آب‌معدنی در این منطقه موجب ایجاد اشتغال و افزایش درآمد مردم منطقه می‌شود.

وی تأکید کرد: راه‌اندازی شهرک صنعتی آب‌معدنی کوهرنگ نقش مهمی در توسعه این منطقه دارد و باید زمینه جذب سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در این شهرک تخصصی آب‌معدنی فراهم شود.

بخشدار مرکزی کوهرنگ ادامه داد: راه‌اندازی شهرک صنعتی تخصصی آب‌معدنی نقش مهمی در توسعه صنعتی منطقه کوهرنگ خواهد داشت و موجب ایجاد اشتغال مستقیم و غیرمستقیم می‌شود.

بهره گیری از ظرفیت ها و پتانسیل های هر استانی می تواند زمینه توسعه هر استان را فراهم کند که وجود آب معدنی در استان چهارمحال و بختیاری یکی از ظرفیت های این استان به شمار می رود.

راه اندازی شهرک تخصصی بسته بندی آب معدنی در این استان به همت مدیران گذشته و فعلی در این استان یکی از اقدامات ارزنده در بهره گیری از ظرفیت ها و پتانسیل های استان است که آینده بسیاری خوبی را برای استان چهارمحال و بختیاری به ویژه شهرستان محروم کوهرنگ رقم خواهد زد.

افزایش درآمد و اشتغال و زمینه توسعه دیگر بخش ها را می تواند از برکات راه اندازی شهرک صنعتی آب معدنی در این منطقه بر شمرد.

کد خبر 3682413

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha