ضرورت ترویج امر به معروف و نهی از منکر در جامعه اسلامی

کرمانشاه- نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمانشاه امر به معروف و نهی از منکر را جزو خمیره انسان بیان کرد و بر ترویج آن در جامعه اسلامی تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله مصطفی علما عصر سه شنبه در اجتماع بزرگ لبیک یا حسین (ع) متبرک به پرچم مطهر حرم سید الشهدا(ع) که در محل بقعه متبرکه امامزاده ابراهیم طاقبستان کرمانشاه برگزار شد، ضمن تقدیر و تشکر از حاضرین در مراسم و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان بخاطری برگزاری این مراسم، گفت: این مراسم، جلسه بسیار باشکوهی است که در کنار این امامزاده بزگوار برگزار شده است.

وی خطاب به حاضرین در این مراسم  گفت: خواهران و برادران این هفته، هفته امر به معروف  نهی از منکر است. که این هفته را به عنوان سمبلیک قرار دادند و الا این فریضه مربوط به همه  و همه زمان هاست.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به فرمایشات امیرالمومنین علی (ع) گفت: اگر همه اعمال را در یک کفه ترازو بگذارند و امر به معروف و نهی از منکر را در کفه دیگر، باز هم امر به معروف و نهی از منکر، سنگین تر است.

وی با بیان اینکه، امر به معروف و نهی از منکر، تذکر، توجه و بیدار باش است که همه ما را هشیار می کند. گفت: ما روزی چند مرتبه به بچه هایمان و امر و نهی کرده و هشدار می دهیم!؟ ما برای دوری از خطر دائما به آنها تذکر می دهیم که این همان امر به معروف و نهی از منکر است.

آیت الله علما تصریح کرد: امر به معروف و نهی از منکر، جز خمیره انسان است. لذا سیدالشهدا حرکت و موضع سیاسی اش را امر به معروف و نهی از منکر قرار داده است.

وی با اشاره به نامه امام حسین(ع)   به برادرش محمد حنفیه گفت: ایشان در نامه مذکور، موضع سیاسی و هدفش را بیان می کند.

نماینده ولی فقیه در استان گفت: از ابتدا تا انتهای تاریخ، نمونه ای چون سید الشهدا و واقعه کربلا نمی یابیم. ما باید ببینیم زینب کبری و امام سجاد (ع) چطور سخنرانی ای را پس از کربلا ارائه کردند که اصل کلام آنها حفظ اسلام است.

وی افزود: امام (ره)، حفظ نظام را از اوجب واجبات می دانست و معنی آن نظام اسلامی است. لذا امروز که ما اینجا جمع شدیم، حرفمان این است که ما حامی امر به معروف و نهی از منکر هستیم و  شهدای ما نیز بخاطر اینکه امروز ما بنشینیم فضایل و مواضع سیدالشهدا را بیان کنیم، پرپر شدند.

هفته امر به معروف و نهی از منکر، هفته سیدالشهداست

آیت الله علما با بیان اینکه، این دهه و هفته، دهه و هفته سیدالشهدا است گفت: سید الشهدا،  به ما یاد داد چگونه دفاع کنیم و دفاع ما حفظ اسلام است.

وی افزود: امام(ره) براینکه باید انقلابی بمانیم و عمل کنیم تاکید داشت: یعنی اسلامی بمانیم، اسلامی عمل کنیم و اسلامی حجاب و عفاف را ترویج دهیم. سیدالشهدا برای همین کشته شد.
نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمانشاه گفت: امام حسین(ع) برای حاکم شدن روش و سیره جدش رسول الله از مکه به صحرای کربلا حرکت کرد تا سیره رسول خدا زنده بماند.

ضرورت توجه به سبک زندگی ایرانی- اسلامی در ابعاد مختلف زندگی

آیت الله علما خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری روی این کلمه اصرار دارد، که سبک ما باید سبک فاطمه زهرا باشد. سبک ما باید سبک زندگی صدیقه کبری باشد. سبک زندگی، بازار، کار، تربیت بچه های ما، خانه های ما و حتی سبک خوراک ما باید سبک اسلامی باشد.

وی یادآور شد: سیدالشهدا قطعه قطعه شد که ما این سیره رسول خدا و قرآن را فراموش نکنیم و این مراسم نیز به همین منظور است.

نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه افزود: این روزهای تاسوعا و عاشورا که شما سر از پا نمی شناسید حرفش این است که ما می خواهیم اسلامی باشیم. امروز اینکه ایران در منطقه حرف اول را می زند، به برکت اسلام و سیدالشهدا است لذا پرچم اسلام و سیدالشهدا باید برقرار بوده و زنده بماند.

اگر هشیار نباشیم، زمانه همان زمانه است

وی با اشاره به واقعه عاشورا گفت: ببینید بعد ۵۰ سال با پسر پیغمبر چکار کردند. اگر متوجه نبوده، آگاهی و بصیرت نداشته باشیم، زمانه همان زمانه است. امام حسین پسر پیغمبر بود، ببینید چگونه  با او عمل کردند.

آیت الله علما تاکید کرد: همه باید بیدار و پای کار باشیم لذا «به من چه، معنا ندارد». همه باید آمر به معروف و ناهی از منکر باشیم.

وی با بیان اینکه لبیک یا حسین جواب به امام حسین (ع) و لبیک یا زینب نیزجواب به زینب(س) است گفت: همه ما باید متوجه باشیم که ارزش ها اینجاست و اسلام به ما الگو نشان داده است.

امام جمعه کرمانشاه خاطر نشان کرد: صدیقه کبری(س)  ۱۸ ساله بود که پیغمبر(ص)  نه از باب اینکه دخترش است، بلکه از باب آن مقام و فضیلت دست او را می بوسید و او را احترام می کرد.  لذا دخترهای ما باید از زینب کبری(س)  الگو بگیرند و ببینند چگونه زینب کبری از اسلام دفاع کرد.

کد خبر 3787456

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 9 =