امر به معروف و نهی از منکر فقط در مسئله حجاب خلاصه نمی‌شود

مشهد - استاندار خراسان رضوی گفت: کسانی که فکر می‌کنند امر به معروف و نهی از منکر در مسئله حجاب خلاصه می‌شود دارای تفکر انحرافی هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا رشیدیان ظهر یکشنبه در جلسه شناسایی و تجلیل از آمران امر به معروف و نهی از منکر که در دفتر امام جمعه مشهد برگزار شد، با بیان اینکه از بزرگترین نعمت‌های خداوند پیروی از اهل‌بیت است و عشق و محبت حضرت ابی عبدالله هرساله در محرم و صفر نمود پر رنگ‌تری پیدا می‌کند، همچنین حماسه خون، شور و شعور در جامعه با یادآوری قیام امام حسین برای اصلاح امت جدش احیا می‌شود، اظهار کرد: عزت و امتیازی که در دین و مذهب ما وجود دارد بی‌نظیر است و هرچند که دشمنان تلاش می‌کنند مبانی اعتقادی و ایمان ما را تضعیف و متزلزل کنند، سیل حسین و یارانش تمام این توطئه‌ها را در هم می‌شکند.

وی با تاکید به اینکه راه حسین در برپایی، تداوم و پیروزی انقلاب اسلامی در هشت سال دفاع مقدس و در تهاجم با گروه‌های تروریستی و تکفیری تاثیری شگرف داشت، افزود: اگر درست نگاه کنیم تمام مصیبت حسین(ع) زیبایی است و اگر به آن چیزی که در زیارت عاشورا می‌خوانیم عمل کنیم و از احیاکنندگان مسیر اهل بیت باشیم، راه و منش حسین(ع) ماندگار می‌ماند.

استاندار خراسان رضوی ادامه داد: جوانان ملت غیور ایران که امروز مدافعان حرم هستند، در واقع راه امام حسین را ادامه می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر بزرگترین اصل برای تداوم ارزش‌های اسلام است، ابراز کرد: زمانی که انسان‌ها زندگی اجتماعی دارند و درکنار یکدیگر زندگی می‌کنند، نمی‌توانند بگویند ضامن زندگی خویش هستم، زیرا هرکس رفتارش در جامعه اثر می‌گذارد و همه نسبت به یکدیگر مسئول هستند.

رشیدیان با اشاره به اینکه امر به معروف و نهی از منکر به عنوان یک اصل قانون اساسی است که توجه به این اصل استمرار بخش جامعه است و باید از این اصل نگهداری و نگهبانی کرد، تصریح کرد: در جامعه اگر کسی راهی به جز رشد، تعالی، قسط و حریت بندگی خدا طی کند در نهایت به فساد، تباهی و انحراف می‌انجامد.

وی ادامه داد: امر به معروف و نهی از منکر نباید از مسیر خود منحرف شود بلکه باید احیاکننده ارزش‌های جامعه باشد و اگر شخصی در جامعه تباهی و ظلم دید باید به مقابله با آن برخیزد و این حرکت نمودی از امر به معروف و نهی از منکر است.

استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه اصل و رکن اساسی اسلام امر به معروف و نهی از منکر است که باعث جلوگیری از فساد و تباهی در جامعه می‌شود، اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر نباید از جامعه برود زیرا باعث تباهی می‌شود و شاید یکی از تهاجمات فرهنگی به کشور، نادیده گرفتن امر به معروف و نهی از منکر است.

وی با اشاره به اینکه بعضی از انسان‌ها فکر می‌کنند امر به معروف و نهی از منکر فقط در مسئله حجاب خلاصه می‌شود، اظهار کرد: این تفکر یک انحراف است، زیرا امر به معروف و نهی از منکر برای اقامه قسط، اقامه احکام الهی در جامعه، تمامی روابط انسانی، اجتماعی و کاری است و دایره آن ابعاد وسیعی دارد که توجه به تمامی ابعاد آن باعث شکل گیری مدینه فاضله که همه ائمه اطهار برای آن تلاش کردند.

رشیدیان با بیان اینکه وظیفه تمام مسلمانان است که در زمان غیبت از رهبر معظم انقلاب تبعیت کنند و این تکلیفی است که به گردن همه ما است، اضافه کرد: برای احیای جامعه نمونه و امت وسط و اعتدالی باید تلاش کرد و موانع را از میان برداشت.

وی با اشاره به اینکه در طول سال جاری مشکل وام ازدواج جوانان کاسته شده‌است، بیان کرد: در حوزه موانع، جامعه، خانواده و تمامی دستگاه‌ها برای برداشتن موانع پیشرفت جوانان باید تلاش کنند، همچنین در مسئله اقتصاد مقاومتی همگان باید دخیل شوند.

استاندار خراسان رضوی با تاکید به اینکه در جوار حرم مطهر ثامن الائمه مسئولیت سنگین و وظیفه خطیری را بر دوش ما می‌گذارد که باید شکرگذار این توفیق باشیم، برای این توفیق اقدام و عمل کنیم، برای تعالی و رشد جامعه دل بسوزانیم و در درون بسوزیم اما در بیرون روشنایی ایجاد کنیم، اظهار کرد: این جشنواره و این حرکت، افراد و سازمان‌هایی که در امر به معروف و نهی از منکر در جامعه قرآنی، اسلامی و اجتماعی شاخص بودند را معرفی می‌کند.

وی ادامه داد: امید است در این جشنواره نمونه‌های شایسته‌ای که می‌توانند به عنوان نمونه‌های امر به معروف و نهی از منکر انتخاب شوند و در تمامی جامعه به وسعت جغرافیای ما، این الگوها در جامعه بسط پیدا کنند.

کد خبر 3791109

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 15 =