برنامه های کم مخاطب و خنثی حذف شوند/ تجلیل از رضا فیاضی

علی دارابی معاون امور استان های صداوسیما در کمیسیون پژوهش از تلاش برای افزایش بودجه سخن گفت و تصریح کرد: مدیران مراکز نسبت به حذف برنامه‌های خنثی و کم مخاطب اهتمام داشته باشند.

به گزارش خبرنگار مهر، نوزدهمین جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی استان های صداوسیما روز سه شنبه ۳۰ آذرماه در اهواز افتتاح شد و امروز بعد از برگزاری کمیسیون های مختلف و ارزیابی آثار به کار خود پایان می دهد.

دیروز اول دی و امروز دوم دی کمیسیون های پژوهش صدا، سیما، موسیقی و شعر و خبر برگزار شده و به پایان رسیدند.

علی دارابی معاون امور استان های صداوسیما امروز در کمیسیون پژوهش درباره کمبود بودجه در این حوزه سخن گفت و عنوان کرد: زمانیکه سهم بودجه فرهنگ و پژوهش کمتر از ۴ درصد بودجه کل کشور باشد، توقع زیاد از این حوزه منطقی نیست.

معاون امور استان‌های صدا و سیما با اشاره به اهمیت پژوهش تصریح کرد: پژوهش دارای اهمیت و جایگاه مهمی در همه حوزه‌ها است و امیدواریم در مراکز استانی به جایی برسیم که بتوانیم اعلام کنیم تولید، بدون تحقیق و پژوهش ممنوع است. ساختار امور پژوهشی اهمیت زیادی دارد و بهم ریختگی ساختار پژوهشی در سازمان صدا و سیما باید با اقدامات مناسب رفع بشود.

وی با اشاره به مخاطبان کمتر برنامه های تولیدی یادآور شد: کم مخاطب بودن برنامه‌های تولیدی به دلیل نبود پژوهش لازم است بنابراین باید بودجه لازم به این مسأله اختصاص یابد و پژوهش و تحقیق در اولویت باشد.

دارابی اضافه کرد: سال آینده نسبت به ترمیم و ارتقای بودجه حوزه پژوهش، بازنگری ویژه‌ای در سطح سازمان صدا و سیما وجود خواهد داشت. اکنون برخی مراکز استانی به قطب‌های پژوهشی تبدیل شده‌اند ضمن اینکه می‌توان از ظرفیت‌های حوزوی و دانشگاهی نیز استفاده کرد. البته در امور پژوهشی باید به مسائل بنیادین و اولویت‌های هر استان توجه داشت و از جزیی‌نگری پرهیز کرد.

معاون امور استان‌های صدا و سیما در بخش دیگری از سخنان خود درباره پرداختن به آسیب ها تصریح کرد: در پرداختن به آسیب ها نباید دچار برجسته سازی شویم زیرا خطایی استراتژیک را مرتکب شده ایم. به طور مثال اگر به دنبال نقد طلاق هستیم باید به ازدواج های موفق و آسان بپردازیم.

وی امروز همچنین در کمیسیون سیما عنوان کرد: اکنون ۷۰ شبکه رادیویی و تلویزیونی سازمان صدا و سیما در استان‌ها مشغول فعالیت هستند.

دارابی خطاب به مدیران مراکز استانی تصریح کرد: به مدیران مراکز توصیه شده نسبت به حذف برنامه‌های خنثی و کم مخاطب که آسیب جدی به رسانه وارد می‌کنند اهتمام داشته باشند.

سید عباس فاطمی رییس مرکز سیمای استان ها نیز امروز در جلسات کمیسیون سیما عنوان کرد: در حوزه سیما از بین بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ اثر طی ۲ سال گذشته، ۲۲۸ اثر در بخش اصلی و ۱۱۶ مورد در بخش‌های ویژه و جنبی نامزد دریافت جایزه شدند.

امروز رضا فیاضی بازیگر تلویزیون و تئاتر در کمیسیون سیما مورد تقدیر قرار گرفت.

روز گذشته نیز در کمیسیون صدا از راه اندازی رادیو «جاده» و شبکه رادیویی «شما» سخن گفته شد.

کد خبر 3857002

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =