۱۸ اسفند ۱۳۹۵، ۱۱:۳۴

عابدینی در گفتگو با مهر:

صداوسیما احترامی برای فوتبال قائل نیست/ حالا فوتبال را بکوبند!

صداوسیما احترامی برای فوتبال قائل نیست/ حالا فوتبال را بکوبند!

مسئول کمیته بازاریابی و اقتصادی فدراسیون با اشاره به راه ندادن دوربین‌های صداوسیما به ورزشگاه‌ها گفت: متاسفانه این سازمان هیچ احترامی برای فوتبال قائل نیست.

امیر عابدینی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به اینکه قرار است از ورود دوربین های تلویزیونی به ورزشگاه ها جلوگیری شود گفت: چند ماه است که از مسئولان صدا و سیما درخواست و خواهش کردم تا جلسه ای با مسئولان فوتبال برگزار کنند و حق باشگاه ها را بدهند اما هیچ حرکتی از سوی آنها انجام نشد و هیئت رئیسه فدراسیون نیز مصوب کرد فقط به خاطر اینکه مردم اذیت نشوند پخش زنده از مسابقات لیگ صورت بگیرد و به هیچ وجه دوربین های محتوایی و مختلف به ورزشگاه راه داده نشوند.

وی در مورد دلایل اتخاذ این تصمیم گفت: برنامه‌های محتوایی صداوسیما از فوتبال درآمدزایی می کنند و سامانه تشکیل می دهند و بعد علیه فوتبال برنامه می سازند. به همین خاطر هیئت رئیسه نیز  مصوب کرد به هیچ عنوان دوربین های محتوایی به ورزشگاه راه داده نشوند.

مسئول کمیته بازاریابی و اقتصادی فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: نباید تیم استقلال در اوج مسابقات آسیایی و لیگ با مشکلات مالی مواجه شود، نباید پرسپولیس در این شرایط با بحران مالیاتی روبرو شود، باید حق تمام باشگاه ها مانند استقلال صنعتی، سیاه جامگان و ... از محل حق پخش تلویزیونی پرداخت شود.

عابدینی اضافه کرد: نکته جالب این است که صدا وسیما، فوتبال را پخش مستقیم می کند اما پول آن را نمی دهد. برای مثال اگر باشگاه های استقلال و پرسپولیس بخواهند در زمان پخش بازی خودشان سامانه هواداریشان را تبلیغ کنند باید ۱۵۰ میلیون تومان پول بدهند.

وی تصریح کرد: مشکل ما فردی به نام «مهدوی مهر» است، چرا که ما به هر طریقی خواستیم با صداوسیما تعامل کنیم قبول نکردند. ما حتی برای برگزاری جلسه از مسئولان صداوسیما خواهش کردیم تا برای این مشکل راه حل پیدا کنیم و راهکار آینده را مشخص کنیم اما آنها اصلاً احترامی برای فوتبال قائل نشدند.

امیر عابدینی در ادامه به حضور رئیس جدید در سازمان صداوسیما هم اشاره کرد و گفت: دلمان خوش بود علی عسگری مدیر صدا و سیما می شود و این مشکلات درست می شود اما بعد از حضور ایشان هم این مشکل حل نشد. تنها در دوره ضرغامی، صدا و سیما به تعهداتش عمل کرد. حالا هر چقدر می خواهند بیایند در برنامه های مختلف صداوسیما سازمان لیگ و فوتبال را بکوبند.

کد خبر 3926802

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha