جدیدترین خبرها از جشنواره جهانی فیلم فجر

حضور مجدد رییس سازمان سینمایی/ ۲ فیلمِ «زیتون‌های زخمی» دیده شد

شناسهٔ خبر: 3958816 -
عصر امروز جمعه اول اردیبهشت مراسم رونمایی فیلم کوتاه «درخت زیتون سعد» و مستند «بابایی» با حضور محمدمهدی حیدریان رییس سازمان سینمایی در پردیس سینمایی چارسو برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، قبل از نمایش فیلم کوتاه «درخت زیتون سعد» علیرضا شجاع نوری روی صحنه آمد و گفت: دیدن این فیلم برای من یک تجربه بسیار جالب است و فکر می کنم بخش «زیتون های زخمی» که در این دوره از جشنواره در نظر گرفته شده بخشی است که کمی از فجایع سوریه در آن منعکس شده است. فیلم کوتاه «درخت زیتون سعد» که اپیزود دوم فیلم بلند «آگوست» است در شرایط بسیار سخت و بحرانی ساخته شده است و احمد زائری کارگردان این فیلم برای ساخت آن بسیار تلاش کرده است.

زائری کارگردان این فیلم کوتاه نیز گفت: این فیلم برای کودکان صدمه دیده سوری ساخته شده است و ما سعی کردیم تا بخشی از درد و رنج آنها را در این فیلم نشان دهیم.

بعد از پایان نمایش فیلم کوتاه «درخت زیتون سعد» از کارگردان فیلم مستند احمد زائری و رانا شمیس بازیگر زن این فیلم کوتاه تقدیر شد.

شمیس بازیگر این فیلم کوتاه گفت: در «درخت زیتون سعد» واقعیت های موجود در منطقه روایت شده است. من دوست داشتم که چهره امیدوار زن سوری را برای شما به تصور بکشم زیرا ما گرچه در شرایط سختی هستیم ولی زن سوری  در سخت ترین شرایط نیز امید خود را از دست نمی دهد.

رضا میرکریمی با اشاره به بخش «زیتون های زخمی» در این دوره از جشنواره گفت: هدف ما نشان دادن نگاه فیلمسازان این منطقه از جهان است. معمولا فضایی برای دیده شدن نگاه های متفاوت در بسیاری از جشنواره ها وجود ندارد اما ما در این جشنواره سعی کردیم که فضای مناسبی را برای دیده شدن این نگاه ها ایجاد کنیم. در ادامه نیز مستند «بابایی» به کارگردانی مظفر حسین خانی هزاره را می بینیم که مستندی دارای ارزش های سینمایی و انسانی است.

حسین خانی کارگردان فیلم مستند «بابایی» نیز بعد از نمایش این مستند گفت: نمی دانم چرا این شهید بزرگوار من را برای ساخت فیلم انتخاب کرد. یک سال ساخت این مستند طول کشید و من انتظار نداشتم این شخصیت شهید شود و من کارگردان این فیلم نبودم خود شهید کارگردان فیلم بود.

دختر شهید بابایی نیز گفت: تمام تلاش خود را کردیم بهترین را محیا کنیم تا شما از این فیلم لذت ببرید.

همسر شهید نیز گفت: جشنواره فجر مقدمه ای است که شهدا را زنده نگه داریم. امیدوارم از همه شهدای کشور فیلم های خاص بسازند تا جوانان بتوانند آن ها را سرلوحه خود قرار دهند.

همچنین دختر دیگر شهید بابایی بیان کرد: اگر فیلم دیده شده است نگاه خدا، نگاه پدرم و بعد تلاش آقای حسین خانی کارگردان این فیلم بود. من نمی خواهم تنها از پدر خود صحبت کنم زیرا ما تعداد زیادی از شهدای مدافع حرم داریم. شهدای ما وضعیت مالی خوبی داشتند و برای پول به سوریه نرفته بودند. امیدوارم تک تک شهدای مدافع حرم را بشناسیم و از آنها فیلم بسازیم.

نادر طالب زاده نویسنده و کارگردان نیز از مهمانان ویژه این مراسم بود.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
5 + 1 =