۹۰درصد قاچاق برای خود دولت است/ کناره‌گیری نمی‌کنم

ارومیه - کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: به نفع کسی کنار نمی‌روم چون عملکرد خوبی دارم و حیف است من کنار بروم.

به گزارش خبرنگار مهر، سید مصطفی آقا میرسلیم کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ظهر دوشنبه در ادامه سفر های تبلیغاتی خود امروز در جمع دانشجویان دانشگاه ارومیه با بیان اینکه به نظر ما چاره حل مشکلات کشور جز به دست کسانی که اهل شناخت و تجربه باشند میسر نمی شود افزود: دولت یازدهم تمام فرصت های موجود در زمینه های مختلف اجتماعی و کشاورزی را سوزاند. شروع حاشیه نشینی، اعتیاد و مفاسد موجود حاصل بی تدبیری شما دولتی ها است.

میرسلیم با بیان اینکه با شعار نمی توان کاری کرد افزود: متاسفانه مبنای فکری دولت یازدهم این گونه بود که ما مواجه با تحریم هستیم و این موضوع کشور را فلج کرده و برداشتن تحریم بر مبنای مذاکره مستقیم آمریکا امکان پذیر است و می توانیم نفت را بفروشیم و با واردات، مردم را به رفاه برسانیم.

قرار بود وابسته به خام فروشی نفت نباشیم

کاندیدای دوازدهمین دوره ریاست جمهوری ادامه داد: ما قرار بود وابسته به خام فروشی نفت نباشیم ولی فکر دولتی ها این نبود که می توان با استفاده از فکر و توان جوانان بدون وابستگی به نفت موفق بود.

میر سلیم اضافه کرد: مهمترین سرمایه ما نیروی جوان متخصص و متعهد است و باید وجود آنان را قدر بدانیم چرا که اگر بیکار باشند هر میزان هم منابع داشته باشیم بی فایده است.

وی با اشاره به اینکه این چه سیاستی است که کارخانه ها تعطیل باشند به امید اینکه در مذاکره موفق باشیم و آمریکا لبخندی به ما بزند گفت: اینها که افتخار نیست جوان ما از بیکاری سرافکنده باشد، چرا که این موضوع باعث شرمندگی است و من از طرف دولت یازدهم از شما معذرت میخواهم.

کاندیدای دوازدهمین دوره ریاست جمهوری با اشاره به ضرورت شکل گیری همکاری صنعت و دانشگاه افزود: کاری که ما بیست سال پیش با تاسیس یک واحد پژوهشی انجام دادیم باعث ارائه ۱۰ محصول جدید تا سال جاری شده است.

میر سلیم با اشاره به این که من از سال ۱۳۵۴ کارهای مختلف علمی را انجام داده و بر ارزش کارهای علمی واقف هستم ادامه داد: جای افتخار است که به دست فرزندان این مرز و بوم کارهای ارزشمندی انجام می شود و کشور را کسانی باید اداره کنند که سطح علمی و تخصصی بالایی داشته باشند.

این فعال سیاسی با اشاره به این که خام فروشی نفت یک سیاست غلط دولتی است افزود: متاسفانه برخی از افراد فکر می کنند آنچه آمریکا انجام می دهد درست است و راه دولت ریگان را برای مهار تورم انتخاب کردند در حالیکه باز در کشور رکود داریم و این موضوع نتیجه بی عرضگی مسئولان است.

دولت یازدهم در مهار قاچاق ناتوان ظاهر شد

میر سلیم ادامه داد: دولت یازدهم در مهار قاچاق ناتوان ظاهر شد و راه ورود واردات بی رویه را باز کرد و با این کار باعث شد جوانان متخصص و متعهد ما بیکار بمانند و خانواده ها از هم بپاشند.

وی با اشاره به موضوع دریاچه ارومیه گفت: شما می گویید که ما دریاچه ارومیه را احیا کردیم در صورتی که خداوند رحم کرد و باران بارید و باید شما دولتی ها شکرگزار خداوند باشید.

کاندیدای دوازدهمین دوره ریاست جمهوری افزود: کارها را باید به صورت علمی و تخصصی انجام داد و در این موضوع مهم نیز باید به دنبال علل علمی خشک شدن دریاچه ارومیه بود.

وی با اشاره به این که بر این باور هستیم که هنوز هم به کمک جوانان برومند می توان کشور را نجات داد گفت: احترام گذاشتن به جوانان و درک کردن آنها و گوش کردن به حرفشان عامل موفقیت کشور خواهد بود.

کاندیدای دوازدهمین دوره ریاست جمهوری افزود: من شعار نمیدهم و دنبال رای جمع کردن هم نیستم و معتقد هستم که نجات کشور با دانش ، تعهد و کوشش خستگی ناپذیر جوانان امکان دارد.

میر سلیم با بیان این که رکود یک پروسه اجتناب ناپذیر است ادامه داد: نود درصد قاچاق برای خود دولت است و خود دولتی ها می گویند که ما در سال ، قاچاقی به ارزش بیست و پنج میلیارد دلار داریم.

جو مناظره ها بی ادبانه و دور از اخلاق بود

وی با اشاره به این که مبارزه با قاچاق کالا و ارز یک دولت دست پاک می خواهد اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب وقتی اعلام می کنند جلوی قاچاق را بگیرید برخی ها تازه از خواب بیدار شدند و فهمیدند راههای نوینی برای جلوگیری از قاچاق نیز وجود دارد.

کاندیدای دوازدهمین دوره ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه من مخالف برجام نیستم اما برجام یک موضوع پوششی شد برای رسیدن به یک متن افزود: در موضوع برجام دو سال وقت صرف شد اما نتیجه ای حاصل نشد و تعلل در اجرای بندهای برجام است که مورد انتقاد ماست و گرنه با خود برجام مشکلی نداریم و ما حامی منافع مردم هستیم تا دشمنان را وادار کنیم انچه تعهد دادند را عمل کنند.

میرسلیم با اشاره به عدم توجه به فرصت های گرانبها در چهار سال مدیریت دولت تدبیر و امید اضافه کرد: چهار سال از زندگی جوانان بعد از فارغ التحصیلی دیگر جبران نمی شود.

وی گفت: بابک زنجانی ۲.۶ میلیون دلار برای اینها کار کرد و دولت قبلی وثیقه گرفت و مقداری از آن را برگرداند اما ۴.۱ میلیون دلار و ۱۵.۶ میلیون دلار دولت یازدهم کجا رفته است، خودشان عامل دلالی ها و آلوده بودند برای همین نتوانستند کاری بکنند.

کاندیدای دوازدهمین دوره ریاست جمهوری با بیان این که جو مناظره ها بی ادبانه و دور از اخلاق بود و در شان و جایگاه نظام اسلامی نبود ، افزود: من انتقادم به عملکرد بود نه به شخص و اشخاص و با املاک کسی نیز کاری نداشتم.

میر سلیم با اشاره به این که حق گرفتنی است و انتخاب شغل مناسب ، مسکن و بیمه تامین اجتماعی حق دانشجویان است ادامه داد: ما معجزه نمی توانیم بکنیم ولی با کمک هم می توانیم جنازه رکود و مشکلات اقتصادی را از زمین برداریم.

وی اضافه کرد: من در خدمت مردم با کمک مردم می توانم مشکل مردم را حل کنم اما دولتی که در فکر پولدار کردن داداش خود است نمی تواند این کار را انجام دهد.

این فعال سیاسی گفت: من نگفتم در دولت روحانی کاری نشده، کار شده به اندازه توان خودشان و من آمده ام کاری که این دولت انجام نداده است را انجام دهم.

وی با بیان این که دانش پاکدستی و تخصص وتعهد ملاک ماست افزود: حزب موتلفه اسلامی مردان بزرگی داشته و دارد و من همه احزابی که در چهارجوب قانون اساسی باشد را قبول دارم.

کاندیدای دوازدهمین دوره ریاست جمهوری ادامه داد: برای اداره دولتم از تمام احزاب و جریانهایی که در چهارچوب قانون اساسی فعالیت کنند استفاده خواهم کرد.

کد خبر 3979636

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 9 =