توافق نهایی «فتح» و «حماس» در قاهره/ظهر امروز؛ اعلام جزئیات توافق

شناسهٔ خبر: 4111768 -
«اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس از توافق نهایی با جنبش فتح در قاهره و پایان شکاف داخلی برای همیشه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، مذاکرات آشتی ملی میان جنبش های فتح و حماس در نهایت به نتیجه موفقیت آمیزی رسید.

بر اساس این گزارش، اسماعیل هنیه رئیس دفتر جنبش مقاومت اسلامی حماس بامداد امروز از توافق نهایی جنبش های فتح و حماس در قاهره و پایان شکاف داخلی برای همیشه خبر داد.

منابع فلسطینی اعلام کردند که گفتگو درباره موضوعات ساف، انتخابات و تشکیل دولت وحدت در غزه و کرانه باختری به بعد موکول شد.

در همین ارتباط، حازم قاسم سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس پس از توافق نهایی فتح و حماس در قاهره تاکید کرد که اکنون چشم انتظار مرحله آینده هستیم و قرار است تمامی گروه های فلسطینی به منظور گفتگو بر سر مسائل ملی و اساسی در قاهره تشکیل جلسه دهند.

وی افزود: توافق قاهره تحقق عملی تصمیمات ما برای تحقق آشتی ملی و گذر از مرحله دودستگی و اختلافات داخلی بود.

در همین حال، عزام احمد عضو کمیته مرکزی فتح و رئیس هیات این جنبش در گفتگوهای آشتی ملی در قاهره تصریح کرد: گفتگوهای آشتی ملی قاهره پایان یافت و راس ساعت ۱۲ ظهر امروز بیانیه ای از مقر سازمان اطلاعات مصر صادر شده و جزئیات توافق نهایی اعلام خواهد شد.

ابو عطیه سخنگوی جنبش فتح نیز تاکید کرد که گفتگوهای آشتی ملی روز سه شنبه به مدت ۱۲ ساعت و روز چهارشنبه هم به مدت ۱۵ ساعت در فضایی کاملا مثبت و با جدیت در جریان بود.

همچنین اسامه قواسمی نیز ضمن اعلام خبر توافق نهایی با جنبش فتح در قاهره تحت نظارت مصر، تاکید کرد که ساعت ۱۲ ظهر امروز کنفرانسی مطبوعاتی در مقر سازمان اطلاعات مصر برای تشریح جزئیات این توافق برگزار خواهد شد.

گفتنی است، این گفتگوها از سه شنبه گذشته شروع شده و به مدت دو روز به صورت فشرده ادامه داشت و کلیه مسائل مورد اختلاف میان طرفین در آن به بحث و بررسی گذاشته شد.

پیشتر جنبش های فتح و حماس از روند مذاکرات آشتی ملی در قاهره اعلام رضایت کرده بودند.

x

ارسال نظر

  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
2 + 0 =