دوگانگی مدیریتی در آموزش و پرورش خرمشهر و آبادان باید کنار رود

آبادان – نماینده خرمشهر در مجلس گفت: نمی دانیم مدیریت آموزش و پرورش در خرمشهر و آبادان با منطقه آزاد اروند است یا استان و این دو گانگی باید از بین برود.

به گزارش خبرنگار مهر، عبداله سامری عصر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش منطقه آزاد اروند با حضور وزیر آموزش و پرورش افزود: بارها این موضوع را گفته ایم اما ظاهرا گوش شنوایی برای حل مشکلات دانش آموزان خرمشهر و آبادان وجود ندارد. 

وی اظهار کرد: شهرهای آبادان و خرمشهر درگیر مدیریتی دوگانه در حوزه آموزش و پرورش شده اند و در بحث استخدامها یا حق التدریسی ها با مشکل مواجهند. 

سامری تصریح کرد: مدارس خرمشهر در بحث بهره مندی از امکانات عقب مانده اند. اگر گشتی در مدارس بزنید عمق مظلومیت و محرومیت را حتی پس از گذشت ۲۸ سال از پایان جنگ تحمیلی شاهد خواهید بود.
 
نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: در زمینه فراهم سازی امکانات رفاهی و تفریحی برای فرهنگیان به منظور نگهداشت آنها در منطقه هیچ ظرفیت و امکانی پیش بینی نشده است و این موضوع در سطح مناطق روستایی بیشتر به چشم می خورد. 

سامری افزود: با توجه به برابری دستمزد معلمان در شهر و روستا به طور قطع به دلیل نبود امکانات در مناطق روستایی، هیچ معلمی تمایلی به ماندن در آنجا ندارد. 

وی با تاکید بر ضرورت احداث امکان ورزشی و تفریحی برای دانش آموزان اظهار کرد: در زمان حاضر مدارس ما فاقد این امکانات هستند. 

سامری تصریح کرد: هنرستانی با رشته های جدید و کاربردی در خرمشهر نداریم. زیبنده نیست برای شهری که توسط یک کشور بیگانه مورد تهاجم قرار گرفت، تخریب شد و الان هم ۲۸ سال از آن زمان می گذرد، هنوز از داشتن بسیاری امکانات در حوزه آموزش و پرورش بی بهره باشد. 

نماینده مردم خرمشهر در مجلس با تاکید بر ضرورت تخصیص اعتبار برای کودکان بازمانده از تحصیل گفت: بسیار زا خانواده ها به دلیل نداشتن پول مانع از رفتن فرزندانشان به مدرسه می شوند؛ باید برای اینها چاره اندیشی و اقدامی کرد. 

سامری در مورد بهسازی مدارس غرب کارون افزود: در پشت دیوارهای منطقه آزاد اروند مدارسی داریم که معلوم نیست بهسازی آنها با کیست. آیا برای بهسازی مدارس و ساخت فضاهای آموزشی مورد نیاز در این منطقه که تا خرمشهر ۶۰ کیلومتر فاصله دارد باید به دنبال افراد خیر باشیم و این کار را دولت باید انجام دهد. 

وی اظهار کرد: بدهی آب و برق مدارس اگر چه با پرداخت هایی از سوی منطقه آزاد اروند همراه بوده اما همچنان باقی است و هر روز شاهد قطع آب و برق مدارس منطقه هستیم آیا استان نباید در این باره کمکی به منطقه کند. 

سامری با تاکید بر لزوم جذب نیروی انسانی مورد نیاز تصریح کرد: بسیاری از مدارس خرمشهر فاقد سرایدار هستند و اگر خدای ناکرده در زمان تعطیلی مدارس اتفاقی رخ دهد، معلوم نیست که وضعیت آن مدرسه چگونه خواهد شد، متاسفانه هر چه هم می گوئیم گوش شنوایی نیست. 

نماینده مردم خرمشهر در مجلس گفت: بسیار نازیباست که دانش آموزان در برخی مدارس به ویژه مناطق محروم و روستایی بر روی زمین می نشینند و درس می خوانند. متاسفانه کمک نوسازی نتوانسته مشکلات را رفع کند. 

کد خبر 4173971

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =