کمیسیون تلفیق سقف درآمدزایی ازطریق انتشار اوراق مشارکت رامشخص کرد

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه از تعیین تکلیف موضوع انتشار اوراق مشارکت از سوی دولت و شهرداری ها و همچنین شرکت های وابسته در نشست نوبت عصر این کمیسیون خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خانه ملت، علی اصغر یوسف نژاد درباره نشست عصر امروز یکشنبه کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: کمیسیون تلفیق و بودجه بعد از بررسی ها بندهای درآمدی، امروز اجازه داد که با رعایت قوانین شرکت های دولتی و وابسته به وزارتخانه ها و سازمان های دولتی و  همچنین دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و موسسات پژوهشی و پارک های علمی و فناوری تا سقف ۷ هزار میلیارد تومان اوراق مالی اسلامی به صورت ریالی منتشر کنند.

وی افزود: همچنین براساس مصوبه دیگر کمیسیون تلفیق بودجه دولت تا مبلغ ۲۶ هزار میلیارد تومان اوراق مالی اسلامی منتشر و منابع حاصل را به جدولی که درباره این قانون است واریز خواهد کرد.

یوسف نژاد افزود: کمیسیون تلفیق همچنین اجازه داد اوراق فروش نرفته طرح های مربوط به موارد مذکور در سقف مطالبات معوق طرح با تائید رئیس دستگاه اجرایی، ذی حساب ذی ربط و سازمان برنامه و بودجه کشور قابل واگذاری باشد.

وی افزود: همچنین کمیسیون تلفیق بودجه اجازه دادند که شهرداری ها و سازمان های وابسته به آن ها با تائید وزارت کشور تا سقف ۸ هزار میلیارد تومان اوراق مالی اسلامی با تضمین خود و با بازپرداخت اصل و سود آن توسط همان شهرداری ها منتشر کنند که اوراق فروش نرفته این بند در سقف مطالبات معوق طرح با تائید شهرداری مربوطه و سازمان برنامه و بودجه کشور قابل واگذاری به طلبکاران طرح باشد.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه مجلس یادآور شد: همچنین براساس مجوز کمیسیون تلفیق دولت، اسناد خزانه اسلامی با حفظ قدرت خرید و با سررسید تا ۳ سال را ساده و تا سقف ۱۵ هزار میلیارد ریال واگذار کند.

کد خبر 4193611

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 0 =