اغتشاشگران محرک و معاند را به اشد مجازات محکوم می کنیم

قزوین- دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: پس از بررسی کامل و جدا کردن و آزادی افراد عادی که با احساسات وارد حوادث شده بودند با اغتشاشگران بشدت برخورد خواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی صبح شنبه در بازدید از شعب ویژه رسیدگی به حوادث اخیر اظهار کرد: دستگاه قضایی استان از ابتدای تجمع ها تلاش کرد تا ضمن انجام وظایف و تکالیف قانونی مانع از تشدید اقدامات ضدامنیتی شود.

وی ادامه داد: به ضابطان قضایی تاکید کرده بودیم تا براساس اخبار و گزارش های رسیده مراقبت های لازم را داشته باشند تا تعداد محدودی که در میان مردم پنهان شده و سعی کردند با تحریک حاضران، نوعی تقابل میان مأموران و مردم ایجاد کنند با افراد عادی تفاوت قائل شوند.

دادستان عمومی وانقلاب قزوین اضافه کرد: خوشبختانه با درایت ضابطان و مدیریت شایسته دستگاه های مختلف حاضر در صحنه عوامل محرک دستگیر شدند و برای رسیدگی شایسته و متمرکز، شعب ویژه رسیدگی در قزوین و تاکستان تشکیل شده است.

وی افزود: دستگاه قضایی در خصوص دستگیر شدگان بررسی و تحقیق لازم را انجام داده و این روند ادامه خواهد یافت از این رو کسانی که به صورت اتفاقی و یا با تحریک دیگران هیجان زده شدند با طی مراحل قانونی آزاد می شوند ولی کسانی که برای تخریب اموال عمومی و شخصی مردم دیگران را تحریک کردند و یا در این جریان تأسف بار نقشی داشتند و همچنین اغتشاگران محرک و معاند را به اشد مجازات محکوم می کنیم.

حجت الاسلام صادقی نیارکی تصریح کرد: همانطور که مقام معظم رهبری در رهنمودهای اخیرشان فرمودند ما تلاش می کنیم میان افراد معاند و ناآگاه تفاوت قائل شویم اما تاکید داریم متجاوزان به اموال عمومی و مردم باید مجازات شوند.

وی اعلام کرد: در روزهای اخیر با تحقیقات انجام شده دستگیری های جدید هم داشته ایم و این تحقیقات ادامه خواهد داشت.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین یادآورشد: بیشتر مردم بر مدار قانون حرکت می کنند ولی عده قلیلی که قاون شکن هستند باید بدانند اجازه موج سواری از مطالبات مردم را نمی دهیم و کسی حق ندارد از  مطالبات و سخنان مردم و حضور آنها سوء استفاده کند.

صادقی بیان کرد: دستگاه قضایی، امنیتی و انتظامی بخش عمده کار خود را انجام داده و امروز بخش عمده کار بر دوش رسانه ها و دستگاه های فرهنگی است که امیدواریم به آن عمل کرده و اطلاع رسانی را انجام دهند.

حجت الاسلام صادقی نیارکی گفت:امروز کسانی که تریبون در دست دارند، قلم به دست هستند و در جامعه جایگاهی دارند باید به میدان بیایند و واقعیت های دشمنان را آشکار کنند و نباید اجازه داد فتنه انگیزی دشمن با دست منافقین داخلی در غبار گذر زمان فراموش شود.

وی خاطرنشان کرد: امروز پس از امضای برجام و عهدشکنی قابل پیش بینی آمریکا و توطئه های دیگر استکبار به خوبی دشمنی آنها برای برخی که باور نمی کردند دشمن عهد شکن باشد، روشن شده از این رو لازم است مسئولان در سطوح مختلف با اتکا به پرودگار متعال، تحت زعامت مقام معظم رهبری و با استفاده از توان امکانات و نیروی داخلی در راه پیشرفت کشور و خدمت به مردم گام بردارند.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین یادآورشد: امروز دیگر توطئه دشمن خنثی شده و با ایجاد امنیت و آرامش در کشور، مسئولان باید تنها به فکر خدمت به مردم باشند.

کد خبر 4197796

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 13 =