ملت های اسلامی از مقدسات خود دفاع کنند

رئیس مجلس شورای سلطنت عمان با اشاره به اینکه امروز به مقدسات اسلامی تجاوز می شود، گفت: ملت های اسلامی از مقدسات خود دفاع کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، خالد بن هلال المعولی صبح امروز در سیزدهمین کنفرانس مجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی با اشاره به اینکه این کنفرانس در حالی برگزار می شود که امت اسلامی با مسائل و چالش های گسترده ای روبه رو است، گفت: براین اساس باید تلاش های زیادی انجام شود تا چالش ها باعث تضعیف و تفرقه بین کشورهای اسلامی نشود.

رئیس مجلس شورای سلطنت عمان با اشاره به اینکه هم اکنون به مقدسات تجاوز می شود لذا برای جلوگیری از بروز چنین اتفاقاتی مسئولیت سنگینی برعهده داریم و به عبارتی در نقطه عطف تاریخی قرار گرفته ایم، اظهار کرد: بر این اساس باید اتحاد بیشتری بین کشورهای اسلامی ایجاد شود.

وی با اشاره به اینکه باید راهکارهای عملی برای مبارزه با چالش ها در نظر بگیریم، افزود: براین اساس می توان ملت های اسلامی را تقویت کرد تا از مقدسات خود دفاع کنند.

خالد بن هلال المعولی با اشاره به اینکه تصمیم انتقال سفارت آمریکا به قدس اقدامی است که سبب بر هم خوردن صلح و آزادی در فلسطین می شود، تصریح کرد: این تصمیم در حالی اتخاذ شده که باید دولت اسلامی فلسطین تشکیل شود؛ لازم است تصمیم آمریکا هر چه زودتر نقض شده و به عبارتی آن ها از موضع خود عقب نشینی کنند.

رئیس مجلس شورای سلطنت عمان با بیان اینکه باید با نهادهای بین المللی و شورای امنیت ارتباط بیشتری برقرار کنیم، اظهار کرد: براین اساس می توان با تصمیم ترامپ در خصوص مسئله فلسطین که یکی از چالش های اخیر است مبارزه کرد.

وی با اشاره به اینکه جنگ ها، پاکسازی های نژادی، انتشار فقر و مرض و کمبود منابع اقتصادی از مهم ترین چالش های پیش روی کشورهای اسلامی است، افزود: این عوامل سبب تضعیف سیاسی این کشورها شده و در مقابل سبب بروز ضعف در قبال مصوبه های بین المللی ضد حقوق بشری می شود.

خالد بن هلال المعولی با اشاره به اینکه مسئله مسلمانان روهینگیا یکی از مهم ترین موضوعاتی است که نمی توان در قبال آن سکوت کرد، گفت: واجب است از طریق کانال های بین المللی در این رابطه گام هایی برداشته شود تا تجاوزهای ضد حقوق بشری رخ ندهد و از مسلمانان این کشور دفاع کنیم.

وی با اشاره به اینکه جوانان هر جامعه که برای رسیدن به اهداف و آرمان های آن جامعه اهمیت زیادی دارند، اظهار کرد: براین اساس باید برای اینکه جوانان اوقات فراغتشان به صورت مفید طی شود و برای مبارزه با چالش ها آمادگی داشته باشند کشورهای اسلامی باید استعدادهایشان را پرورش دهند.

رئیس مجلس شورای سلطنت عمان خاطرنشان کرد: کشورهای اسلامی باید جوانانشان که دارای استعداد بوده و در کشورهای غربی پراکنده هستند را توانمند کنند تا بتوانند برای توسعه در ابعاد مختلف و سپردن مسئولیت به آن ها آمادگی داشته باشند.

کد خبر 4201678

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 3 =