برداشت از صندوق توسعه نقاط قوت بودجه ۹۷ است

عضو کمیسیون امنیت ملی در موافقت با لایحه بودجه، برداشت از صندوق توسعه برای افزایش توان دفاعی و اجرای پروژه های آبیاری تحت فشار را از نقاط قوت لایحه بودجه خواند.

به گزارش خبرنگار مهر، در جلسه علنی روز یکشنبه محمدمهدی برومندی نماینده مردم مرودشت در موافقت با کلیات لایحه بودجه گفت: امروز بودجه ای به مجلس ارائه شده است که می تواند بخشی از مسائل و مشکلات کشور را در سال ۹۷ برطرف کند. ریاست مجلس مواردی را در ابتدای سال به عنوان مشکلات اساسی کشور عنوان کرده است که باید حل شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی گفت: امروز کشور ما تحت تحریم قرار دارد و با توجه به بضاعت کشور، کمیسیون تلفیق با همکاری دولت گزارشی را در مورد لایحه بودجه به مجلس ارائه داد.

وی اظهار داشت: کمیسیون تلفیق اجازه نداد قیمت حامل های انرژی افزایش یابد و از سایر منابع ۵۶ هزار میلیارد تومان به اشتغال اختصاص داد.

وی توجه به اشتغال نخبگان، زندانیان آسیب دیده، کمک به صندوق حمایت از ایثارگران، معافیت مالیاتی حقوق های زیر ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان را از نقاط قوت لایحه بودجه خواند و افزود: کمیسیون تلفیق اجازه افزایش تعرفه ها در هیچ یک از حامل های انرژی را به تصویب نرساند.

نماینده مردم مرودشت رعایت برنامه ششم توسعه را یکی از نقاط قوت بودجه ۹۷ خواند و گفت: مجوز برداشت ۳۰۰ میلیون دلاری از صندوق توسعه ملی را برای اجرای طرح های آبیاری تحت فشار، اختصاص ۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از محل اوراق مشارکت برای اجرای طرح تحول سلامت نیز از مزایای مهم لایحه بودجه ۹۷ است.

عضو کمیسیون امنیت ملی تاکید کرد: برای پویایی اقتصاد و برون گرا کردن تجارت کشور باید معاملات تجاری با سایر کشورها افزایش یابد. به همین دلیل حدود ۱۰۰ هزار میلیارد تومان برای توسعه سواحل مکران جهت معاملات تجاری و دریایی اختصاص یافته است.

وی برداشت ۲.۵ میلیارد دلار از صندوق توسعه برای افزایش توان دفاعی را اقدامی مهمی در راستای افزایش قدرت نظامی کشور خواند و اظهار داشت: در لایحه دولت مقرر شده بود برای پرداخت پاداش بازنشستگان آموزش و پرورش ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی برداشت شود اما کمیسیون تلفیق مقرر کرد از محل دریافت از شرکت ها ۵ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان به این امر اختصاص یابد.

کد خبر 4212592

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 4 =